Wielu z nas w duszy to poszukiwacze przygód, miłośnicy przygód i niezwykłych podróży. I myślę, że prawie każdy z nas chciałby odwiedzić Argentynę, jednak ten kraj nie znajduje się w turystycznym "szczycie" wśród naszych współobywateli. Co więcej, nie każdy wie nawet, na jakim kontynencie lub kontynencie się znajduje.

Gdzie jest Argentyna?

Kraj Argentyny jest nawet na mapie niezwykle piękny, wydłużony kształt iz ogromnymi proporcjami. Znajduje się bezpośrednio w kilku strefach klimatycznych, zaczynając od Antarktydy, przechodząc przez lodowe góry Patagonii i rozległe równiny, a kończy się na północy w tropikalnej dżungli. Argentyna znajduje się w sąsiedztwie Paragwaju, Urugwaju, Brazylia , Chile i Boliwii. Na zachodzie są andyjskie Kordylierowie, a na wschodzie obmywane przez Ocean Atlantycki.

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Argentynę, nie ograniczaj się tylko do znajomości ze światem przyrody. Twoja podróż nie będzie kompletna, jeśli nie odwiedzisz Buenos Aires. Jest słusznie uważany za duszę i serce Argentyny. Jest to bogata metropolia o niesamowitej historii pełnej pasji i cierpienia.

W północnych regionach kraju kolonialne bogate dziedzictwo i miasta o niesamowitej urodzie są bardzo harmonijnie połączone. Tutaj możesz odwiedzić Park Narodowy Iguazu z wodospadem, który jest znany na całym świecie.

Jak dostać się do Argentyny?

Możesz pisać o Argentynie w nieskończoność, ale lepiej tam jechać. W naszych czasach nie jest to trudne, szczególnie przy tak dużej liczbie linii lotniczych. Warianty lotów mogą być różne, na przykład z Moskwy codziennie loty do Buenos Aires z dokowania w Madrycie, Paryżu, Frankfurcie, Rzymie, Londynie.

W przypadku lotu poranne loty są idealne, ponieważ 15-20 godzin lotu, oczywiście, opony. A po tylu godzinach w powietrzu pojawi się naturalne pragnienie - odpocząć. A najbardziej odpowiednim dniem na lot będzie piątek. W Argentynie, w soboty, nie ma absolutnie żadnych korków, więc pierwszego dnia odpoczynku będziesz miał możliwość łatwego zapoznania się z zabytkami.