Melon jest niesamowicie zdrowym owocem. W melonie jest wiele witamin przydatnych dla organizmu, które mają ogólny efekt wzmacniający. Melon znacznie poprawia strukturę paznokci i włosów. Melon to także świetny sposób na oczyszczenie organizmu, ponieważ normalizuje pracę przewodu pokarmowego.

Ale dla rodziców, którzy dbają o swoje dzieci, z wszystkimi zaletami melona, ​​jest tylko jedno pytanie: "Kiedy mogę dać melon dziecku?". Przeanalizujmy szczegółowo odpowiedź na to pytanie.

Kiedy można dziecko melon?

Możesz dać melon dziecku od ukończenia jednego roku życia, czyli na pytanie "Czy melon może być rokiem życia dziecka?" Odpowiedź na pewno będzie twierdząca. Dopóki dziecko nie osiągnie wieku dwóch lat, wystarczy mały kawałek melona - pięćdziesiąt gramów. Od dwóch do trzech lat tę "dawkę" można zwiększyć do stu gramów, a po trzech - do stu pięćdziesięciu.

W żadnym wypadku dzieci nie powinny otrzymywać wczesnego, jeszcze nie w pełni dojrzałego melona. Najlepiej kupować owoce w sezonie, tzn. Można zacząć kupować melona nie wcześniej niż w połowie sierpnia. Też potrzebujesz czy mogę mieć mały melon zwracać uwagę na wybieranie melona - powinno być bez pęknięć i skaleczeń, całkowicie całe i piękne. Przed użyciem melon należy dokładnie umyć szczoteczką i mydłem.

Melon jest dość ciężkim produktem, więc musisz uważnie obserwować reakcję organizmu dziecka. Melon może wywoływać biegunkę, nie powinno to przerażać, ponieważ taka reakcja często występuje u osoby dorosłej, której ciało jest znacznie bardziej "zahartowane w walce". Ale jeśli dziecko ma ból brzucha lub jest po prostu niewygodne, lepiej odłożyć wprowadzenie melonów do swojej diety.

Ogólnie rzecz biorąc, mamy do czynienia z pytaniem "czy dziecko może mieć melon?", Ale bez względu na to, jaką odpowiedź otrzymamy tutaj, musimy pamiętać, że ty i tylko ty możesz "poczuć" swoje dziecko i zrozumieć, czego potrzebuje i co nie