jak ustalić ojcostwo Dzieci nie zawsze rodzą się w rodzinie, w której rodzice mieszkają razem i razem wywołują okruchy. Czasami życie nie jest takie gładkie. Ponieważ niektórzy mogą być zainteresowani kwestią ustalenia ojcostwa dla dziecka. Można to zrobić dobrowolnie lub przez sąd. Przez wiele lat wykorzystywano do tego analizę DNA, która okazała się dokładna i skuteczna. Angażują się w tę genetykę, która bada materiał biologiczny dziecka i rzekomego ojca. W zależności od sytuacji życiowej cała procedura ma własne zamówienie.

Jak ustalić ojcostwo, jeśli małżeństwo nie jest zarejestrowane?

Takie informacje są potrzebne tym parom, które oczekują dziecka i nie są w tym samym czasie w oficjalnych stosunkach. W przypadkach, gdy papież dobrowolnie uznaje dziecko i nie odmawia udziału w jego losie, nie ma potrzeby poddawania się analizie DNA. W tym celu para musi wystąpić do urzędu stanu cywilnego i dostarczyć pakiet dokumentów:

  • aplikacja;
  • zaświadczenie o urodzeniu dziecka lub zaświadczenie ze szpitala;
  • paszporty;
  • otrzymanie zapłaty cła;
  • jeśli dziecko jest pełnoletnie, to musi być jego zgoda.
  • Te materiały są wystarczające do rozwiązania problemów.

Jak ustalić ojcostwo w sądzie?

Rejestrator nie zawsze podejmuje takie decyzje. W niektórych sytuacjach będziesz musiał udać się do sądu.

Taka potrzeba może powstać, jeśli kobieta zmarła lub zaginęła. Wtedy człowiek, który uznaje się za tatusia tatusia, musi uzyskać pozwolenie na to w radzie pedagogów. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zostanie mu odmówione, musisz udać się do sądu.

Ponadto, jeśli ojciec jest przeciwko, a następnie ustalić ojcostwo, z wyjątkiem jako w sądach, nie zadziała.

Czasami podobna procedura jest wymagana po śmierci ojca. Najczęściej robi się to, gdy trzeba zrobić emeryturę dla dzieci lub wejść w dziedziczenie zmarłego. Dlatego można interesować się sposobem ustalenia ojcostwa po śmierci ojca.

W tym celu powód musi złożyć wniosek i dalej wiedza specjalistyczna. Po zapoznaniu się z materiałami zostanie podjęta decyzja.

Można również rozważyć inne dowody. W Rosji takimi materiałami mogą być listy, zeznania przyjaciół, jak ustalić ojcostwo, jeśli małżeństwo nie jest zarejestrowane potwierdzenie faktu materialnego wsparcia dla dziecka. Na Ukrainie przepisy są nieco inne. Do 1 stycznia 2004 r. Dowody w sądzie uznawano za wspólne zamieszkanie, posiadanie wspólnego majątku z matką dziecka, uznanie ojcostwa na śmierć. A jeśli dziecko urodziło się po 01 stycznia 2014 r., Wówczas wszelkie materiały będą brane pod uwagę.

Niektórzy mężczyźni są zainteresowani tym, jak ustalić ojcostwo, jeśli matka jest przeciwko niemu. W takich przypadkach możesz również udać się do sądu.