We współczesnym świecie informacje na temat natury seksualnej można znaleźć wszędzie: w telewizji, w filmach lub po prostu na ulicznych plakatach reklamowych. A ty usiadłeś i nie powiedziałeś swojemu dziecku "o tym", wcześniej czy później zrobi to ktoś inny. Wielu rodziców obawia się rozpoczęcia tego zadania, nie wiedząc, jak zacząć i co powiedzieć. Psychologowie jednoznacznie wierzą, że mówienie dziecku jest konieczne w uczciwy i prosty sposób. Najważniejsze, aby prowadzić rozmowę w najbardziej naturalny sposób i spróbować bez długich pouczających wykładów na temat edukacji seksualnej dzieci.

Edukacja seksualna nastolatków ma polegać na:

  • zmiany zachodzące w ciele dziecka w okresie dojrzewania;
  • formy zachowań seksualnych;
  • seksualność i orientacja (homo, hetero, bi);
  • choroby przenoszone drogą płciową;
  • metody antykoncepcji;
  • pierwsze oznaki ciąży.

Chłopcy seksualnie wychowujący dzieci

Edukacja seksualna powinna być częścią całego procesu edukacyjnego, który zapewnia właściwy rozwój osobowości chłopca jako przedstawiciela silniejszego seksu. Rodzice muszą pomóc dziecku opanować zasady prawidłowych relacji z członkami przeciwnej płci, a także normy zachowania w społeczeństwie, zaszczepić mu pewność, że jest on przyszłym adwokatem i głową rodziny. Ważne jest, aby chłopiec miał właściwe pojęcie o dojrzewaniu, umiejętnościach higienicznych i jest gotowy na pojawienie się zwilżania. Również w okresie rozwoju seksualnego należy zbyt wcześnie starać się chronić chłopców przed przebudzeniem.

Dziewczyny z edukacji seksualnej

Wychowanie kobiety, która jest gotowa do życia rodzinnego, jest głównym zadaniem edukacji seksualnej dziewczyny. Musi na czas zrealizować siebie jako przedstawiciela słabszej płci, opanować umiejętności higieny i być w stanie zachowywać się właściwie z chłopcami. Dziewczęta, gdy dorosną, muszą zaszczepić poczucie kobiecości, schludności, godności, honoru i wstydu. Ważnym punktem w edukacji seksualnej dziewczynki jest dostarczenie niezbędnych informacji o menstruacji, a kiedy się pojawiają, matka powinna otrzymać pierwszą informację o seksie i niechcianych konsekwencjach.