sekcje dla dzieci Już w młodym wieku dzieci mają własne zainteresowania, ktoś lubi zawody sportowe i aktywne gry, inni lubią tańczyć do muzyki lub angażować się w kreatywność. Ale w każdym razie błędem byłoby pozostawienie zwiększonego zainteresowania dziecka jakimś biznesem, bez uwagi. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na czas i pomóc okruchom w wykorzystaniu ich potencjału, zdobyciu dodatkowego doświadczenia w komunikowaniu się z rówieśnikami i spędzaniu wolnego czasu z korzyścią.

W tym celu istnieją różne kluby i sekcje dla dzieci od najwcześniejszego do dojrzewania.

Pytając, jak wybrać sekcję dla dziecka, przede wszystkim rodzice powinni wziąć pod uwagę życzenia dziecka, jego możliwości i możliwości, a także jego zdrowie i wiek. Dlatego przed podjęciem decyzji, w której sekcji umieścić dziecko, konieczne jest:

 • upewnij się, że okruchy naprawdę chcą robić to czy tamto, które rodzice oferują mu;
 • jeśli wybór padł na sekcję sportową, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli istnieją jakieś przeciwwskazania, aby dziecko odwiedzało pewną sekcję dla dzieci i jaki rodzaj sportu będzie dla niego najbardziej akceptowalny;
 • wziąć pod uwagę lokalizację wybranej sekcji lub kubka dla dzieci. Długie i żmudne podróże raczej nie przyniosą przyjemności zarówno rodzicom, jak i dzieciom;
 • zapytaj, kto będzie trenerem lub liderem koła. To nauczyciel i jego stosunek do dzieci decyduje o nastroju i pragnieniu dziecka, aby kontynuować naukę i rozwijać;
 • upewnij się, że po odwiedzeniu sekcji dziecko będzie miało siłę i czas na odrabianie zadań domowych i przyjazną komunikację.
 • Jednak głównym kryterium wyboru sekcji lub koła jest nadal wiek dziecka.
Sekcje dla dzieci 2-3 lata

Oczywiście w ciągu dwóch lat rozmawianie o jakichkolwiek zdolnościach jest zbyt wczesne, ale w wieku trzech lat uważni rodzice mogą zauważyć priorytety swojego dziecka. Ponadto, jeśli dzieci w wieku trzech lat nie zaczęły uczęszczać do przedszkola lub innych placówek przedszkolnych, po prostu potrzebują sekcji sportowej lub kręgu zainteresowań, aby zrekompensować brak komunikacji z rówieśnikami iw pełni się rozwinąć.

W wieku 3-4 lat dzieci mogą być oferowane:

 1. Sekcja na pływanie . Dziecko nauczy się pozostać na wodzie i kontrolować swoje ciało. Ponadto zawody w puli rozpryskowej będą miały korzystny wpływ na odporność, postawę, poprawę koordynacji, wytrzymałość i elastyczność.
 2. Koło rysunku. Pragnienie kreatywności z reguły przejawia się u dzieci bardzo wcześnie. Dlatego młodzi artyści tego typu przyniosą wiele radości i pomogą odkryć talenty.
Sekcja dla przedszkolaków

W tym wieku wybór jest szerszy:

 1. Sekcja pływacka nadal ma pierwszeństwo.
 2. Niektóre rodzaje sztuk walki, takie jak aikido. Jest to specjalna filozofia, która uczy dzieci, jak osiągnąć harmonię ze światem zewnętrznym.
 3. Gimnastyka (sport i sztuka). Tworzy piękną figurę, rozwija elastyczność, koordynację, plastyczność i wdzięk ruchu.
 4. Od 5 roku życia możesz zainteresować dziecko grą w duży stół lub tenisa stołowego. Ten sport praktycznie nie ma przeciwwskazań, poprawia wzrok.
 5. Łyżwiarstwo figurowe i narciarstwo. Ciekawe i ekscytujące działanie nie pozostawi obojętnym żadne dziecko. Jednocześnie ten sport jest bardzo przydatny dla zdrowia, w szczególności dla pracy serca.
 6. Sport i taniec towarzyski. Tworzą szacunek dla płci przeciwnej, rozwijają umiejętność posiadania własnego ciała.
 7. Młodzi stratedzy z pewnością polubią klub szachowy.
sekcja sportowa dla dzieci Sekcje dla dzieci 7-12 lat

W wieku 6-7 lat dzieci są w stanie odpowiednio postrzegać i wykonywać polecenia, kontrolować swoje ciało i emocje. W związku z tym wybór sekcji sportowych i klubów staje się jeszcze szerszy: badminton, hokej, piłka nożna , siatkówka, koszykówka. Ostatnio popularne sekcje dla dzieci w wieku powyżej 10-12 lat w tajskim boksie.

Oprócz sekcji sportowych rodzice mogą wybrać okrąg odpowiedni dla wieku i zainteresowań, na przykład literacki, komputerowy, techniczny, matematyczny, koło dziania i inne.