Niestety, zimą nasze drogi nie mogą zadowolić idealnej równości i zadbanych. Jest więc problem dla młodych matek, jak można spacerować z dzieckiem bez utknięcia w zaspach. Jak wiecie, nie ma nierozwiązywalnych problemów. W tej sytuacji wózek dziecięcy z kołami staje się prawdziwym ratunkiem. Co to jest, jak je wybrać i który wózek jest lepszy - poszukaj odpowiedzi w naszym artykule.

Co to jest wózek inwalidzki?

Sanie-wózek to wózek hybrydowy i sanki. Z wózka zabrali wygodę:

  • wysoko usytuowane siedzenie, którego tył w większości modeli można przełożyć na pozycję leżącą;
  • kaptur;
  • płaszcz przeciwdeszczowy ;
  • rozgrzana czasza na nogach;
  • pojemna torba lub kieszeń dla mamy;
  • Pasy bezpieczeństwa;
  • wygodny, wysoki uchwyt.

Ale w przeciwieństwie do zwykłego wózka, dno nie jest podwozie z kołami, ale sanki. Obecnie wózki sanki są dostępne w ogromnym asortymencie, a każda rodzina może wybrać optymalny model ze swojego budżetu - od podstawowego budżetu po wspaniały, z wieloma akcesoriami. Do jakiego wieku możesz korzystać z wózka inwalidzkiego? Tak jak w normalnym wózku, na wózku inwalidzkim można nosić dziecko około trzech do czterech lat. Ale najbardziej istotna będzie taka akwizycja dla jednorocznego dziecka. W końcu to właśnie w tym wieku dziecko jest już wystarczająco dorosłe, by przez długi czas patrzeć na świat z zainteresowaniem, a jednocześnie wystarczająco małe, by spać podczas chodzenia. W przypadku snu grzbiet i czasza na nogach można odchylić do pozycji poziomej. A ponieważ wiele dzieci źle reaguje na spacer, gdy matka znika z ich wzroku, istnieją również modele sań z klapką dostępną.

Wózek inwalidzki z wózkiem inwalidzkim

Większość modeli wózków wózków inwalidzkich jest również wyposażona w małe plastikowe kółka, które znajdują się na końcach prowadnic. Dzięki tym kołom mama nie będzie miała problemów z pokonaniem oczyszczonych odcinków drogi lub rozmrożeniem. Teraz nie będą musieli wysadzać dziecka z sań lub z ogromnym wysiłkiem, aby zaciągnąć wóz sań na gołym asfalcie. Aby pokonać tę przeszkodę, wystarczy odrzucić wózek inwalidzki, wykorzystując w ten sposób koła.

Wózek spacerowy z dużymi kołami

Oprócz standardowych modeli sań, wyposażonych w małe koła, na rynku prezentowane są również modele z dużymi kołami. Koła o dużej średnicy, wraz z niską masą sanek, zmieniają wózek z normalnego pojazdu w prawdziwy pojazd terenowy, ponieważ nie boją się wysokich krawężników lub głębokich zasypów. Produkują podobne sanie w Niżnym Nowogrodzie.

Innym rodzajem wózka z dużymi kołami jest sanimobile. W tym modelu, nie tylko duże koła, istnieje już możliwość zainstalowania pełnego rozstawu osi. Oznacza to, że jesienią i wiosną taki model może być używany jako zwykły wózek, a zimą - jako sanie.

Wózek sanki dla bliźniaków

Producenci wózków zaprzęgowych i rodzice, u których dorastają bliźniacy, nie ominęli uwagi. Wózek sanki dla bliźniaków wózek sanki dla bliźniaków Kristy Luxe Twin pomoże im rozwiązać problem zimowych spacerów dla swoich ukochanych dzieci. Miejsca dla dzieci na tych sankach znajdują się na jednym poziomie, a plecy są regulowane w trzech pozycjach: od pozycji siedzącej do pozycji leżącej.

Wózek inwalidzki na kółkach: środki ostrożności

Dzięki niezaprzeczalnym zaletom wózka sań rodzice powinni pamiętać również o swoich funkcjach. Przede wszystkim saneczki na wózkach nie mają wystarczającej stabilności, więc nie można zabrać dziecka ze wzgórza. Po drugie, hamulec w nich też nie jest zapewniony, dlatego bez nadzoru nad nim dziecka, w żadnym wypadku nie należy go opuszczać.

A przy ciepłej pogodzie dla mobilnych mamusi, producenci wymyślili wózek rowerowy .