Oprócz zwykłych sań, skate i narty W dzisiejszych czasach istnieje wiele innych, stosunkowo nowych sposobów spędzania wolnego czasu w zimie. Należą do nich jazda na skuterach śnieżnych, rakietach śnieżnych i wiele innych. I nawet w naszych czasach jest bardzo popularnym serowym sercem - nadmuchiwanymi okrągłymi urządzeniami. Ten rodzaj rozrywki zimowej zwany jest także rurami, podobnie jak same sanki. Porozmawiajmy o tym, dlaczego sanki serowe są tak popularne, gdzie i jak najlepiej jeździć na dętkach i jak wybrać dmuchane sanki.

Rurki lub sernik - jak wybrać?

Dmuchane sanki to duże koło lub owal PVC, z otworem pośrodku, przypominającym bajgiel. Wewnątrz znajduje się nadmuchiwana komora (niektóre modele wymagają użycia kamery z koła samochodu).

Jadąc na relaks w zimowym kurorcie, rury są często wynajmowane. Jeśli jednak mieszkasz w okolicy, w której zawsze zimą jest dużo śniegu, bardziej opłacalne będzie kupowanie nadmuchiwanych sań z sercem dla siebie lub dla twoich dzieci. Bardziej interesujące jest jeździć na sernikach niż na zwykłych sankach podwójnych: gumowy pierścień odbija się, sprężynuje i obraca się na każdym gardzie i otworze. Rurka do jazdy ze wzgórza przyniesie Ci wiele wrażeń i pozytywnych emocji! Ponadto rurki można używać nawet w lecie, odpoczywając w pobliżu zbiornika. Są przywiązani do motorówki lub katamaranu i organizują niezapomniany wyścig na wodzie.

Serniki różnią się jakością materiału, wielkością i oczywiście ceną. Możesz kupić dla swojej rodziny i siebie sanki z serem o pożądanej jakości iw ilości, której potrzebujesz. Najpopularniejsze wśród konsumentów krajowych marek, które produkują serniki to PIK-99, Saturn, Normal.

Głównym wskaźnikiem jakości jest gęstość materiału, z którego wykonane jest dno sernika. Ta gęstość jest mierzona wg / cm2. mi średnio 900 jednostek. Chociaż dno pneumatycznych sań jest wykonane z trwałych materiałów (spód jest z tworzywa sztucznego lub spód jest markizą), ale sytuacje są różne, a dno sernika może zostać uszkodzone w trakcie jazdy. Pamiętaj, że naprawa sernika jest prosta: będziesz potrzebować plastra i kleju do naprawy produktów PCV. Jeśli kamera jest uszkodzona, może również zostać zaplombowana lub zakupiona nowa (można użyć zwykłej kamery samochodowej o odpowiednim rozmiarze).

W komplecie z saniami, zwykle jest kabel holowniczy, a serniki są wyposażone w uchwyty, aby wygodnie jeździć podczas jazdy.

Istnieją trzy podstawowe wielkości sanek - o średnicy 0,6 (mała), 0,8 (średnia) i 1,1 m (duża). Przeznaczone są do różnych ciężarów - od 70 do 130 kg.

Ceny rur wahają się od 30 USD. - 200 USD

Cechy rurki jezdnej

Ze względu na swoje właściwości fizyczne nadmuchiwane sanki mogą być używane zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Dzięki temu jazda na nich jest uważana za jedną z najbardziej rozrywkowych rozrywek w ośrodkach narciarskich.

Jednak jazda na nartach powinna być nie tylko przyjemna, ale także bezpieczna. Aby to zrobić, wystarczy przestrzegać następujących prostych zasad podczas jazdy:

    jak wybrać rurki
  • jeździć tylko na pochyłościach mniejszych niż 20%;
  • nigdy nie schodzić na serniki z oblodzonych stoków, gdzie nie można odpowiednio zarządzać saniami i zwolnić;
  • nie skacz z trampoliny;
  • nie jeździć podczas stania;
  • nie schodź ze zboczy pokrytych krzewami, drzewami, kamieniami i innymi rodzajami przeszkód;
  • nie przywiązywać sań pneumatycznych do pojazdów (skutery śnieżne, quady, samochody itp.);
  • Jeździć po zatłoczonych stokach, być uważnym i gotowym do manewrowania.