Plastelina to jeden z ulubionych materiałów na kreatywność dzieci. Dzięki niemu możesz łatwo tworzyć różne figury, i rozwijają się umiejętności motoryczne dziecięce dłonie. Jednak możliwości materiału dla rzeźbienie to nie jest ograniczone. Proponujemy wykonanie zdjęć plasteliny własnymi rękami. Jest to całkiem zabawny proces, pozwalający dorosłym dobrze się bawić z ukochanymi dziećmi. Cóż, same dzieci zapoznają się z nową twarzą plasteliny. Tak więc, powiemy, jak zrobić zdjęcie z plasteliny. Nawiasem mówiąc, są dwa sposoby na zrobienie z nim obrazu.

Zdjęcia plasteliny dla dzieci: pierwszy sposób

Do pracy należy przygotować następujące materiały:

 • pakowanie plasteliny;
 • podstawą obrazu jest arkusz zwykłego lub kolorowego kartonu;
 • miejsce do modelowania - lepiej przygotować prostokątny kawałek sklejki bez ostrych narożników, aby uniknąć uszkodzenia skóry dziecka;
 • ołówek.

Przechodzimy do produkcji obrazów gliny etapami:

 1. Konieczne jest wycięcie kwadratowej lub prostokątnej podstawy z tektury (zgodnie z życzeniem).
 2. Zdjęcia z plasteliny1
 3. Narysuj na przygotowanej podstawie obraz z plasteliny zarys rysunku za pomocą prostego ołówka. Obraz powinien zależeć od wieku dziecka. Trzy lata stare okruchy wystarczy jabłka lub gruszki. Starsze dzieci mogą skomplikować zadanie ze względu na różne szczegóły.
 4. Zdjęcia z plasteliny2
 5. Cóż, teraz zacznijmy modelowanie obrazu od plasteliny. Pokrój plastelinę dokładnie i odetnij małe kawałki, nałóż na podstawę i zmiel je, jakby malował kontury obrazu.
 6. Zdjęcia plasteliny3
 7. Przykryj plasteliną całą powierzchnię podstawy, zachowując jednocześnie kontury elementów. Możesz wyrównać kontury nożem, lepiej, jeśli robi to dorosły.
 8. Aby zwiększyć głośność, możesz użyć jednej ciekawej techniki: wywinąć małą kulkę z plasteliny i, naciskając ją podkładkami kciuka i palca wskazującego, umieścić wynikowy płaski okrąg na górze obrazu. Udekoruj gruszkę w ten sposób. Następnie w środku każdego okręgu można wyrysować punkt za pomocą wykałaczki.
 9. Zdjęcia plasteliny4
 10. Służy do ozdabiania obrazu i zwijania w plastikową rurkę. Ciekawy efekt w kształcie gwiazdy uzyskuje się, jeśli czapeczka ze znacznika zostanie wciśnięta w glinę.
Zdjęcia plasteliny5

Tak łatwo zrobić bardzo eleganckie dziecięce obrazy z plasteliny.

Zdjęcia z plasteliny6

Wielkości zdjęć z plasteliny: drugi sposób

Do wykonania tego rzemiosła potrzebne będą te same materiały, co w poprzedniej klasie mistrzowskiej obrazu plasteliny. Ale użyjemy zupełnie innej techniki - aplikacji.

 1. Rysuj w oparciu o zarys wybranego wzoru, na przykład, jak mamy żyrafę, słońce z chmurką i kwiat.
 2. Rozpoczyna się najbardziej żmudny moment: od plasteliny o innym kolorze trzeba wykonać znaczną liczbę małych kulek. Wybierz te kolory, które są typowe dla obiektów, które składają się na obraz przyszłości.
 3. Wzdłuż konturu przedstawionych obiektów, zacznij od dziecka, aby ułożyć kulki o odpowiednich kolorach. Na przykład słońce pojawia się z kulkami żółtej plasteliny, chmura - biała, żyrafa - brąz, pomarańcz i cegła, kwiat - z fioletowej, żółtej, zielonej i zielonej plasteliny. Nawiasem mówiąc, jeśli pożądany odcień gliny nie jest, mieszając kilka kolorów, otrzymasz żądany kolor.
 4. Zdjęcia plasteliny7
 5. Gdy wszystkie elementy obrazu są ozdobione plastikowymi kulkami, możesz zacząć malować tło farbami lub ołówkami - czym jest lepsze dziecko na rysunku.
Zdjęcia plasteliny8

Oto piękna aplikacja malarska z plasteliny. Zgadzam się, nie jest to takie trudne, ale wygląda imponująco. Kiedy twoje dziecko w pracy z gliną zostanie naprawione, będzie mógł stworzyć obraz mozaiki składający się z plastikowych kulek.

Zdjęcia plasteliny9