letnie zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu Latem wszystkie zajęcia dla dzieci są najlepiej zorganizowane. W przeciwieństwie do lokalu, na ulicy chłopcy i dziewczęta mogą spędzać czas w aktywnej rozrywce, co pozwoli im wyrzucić energię zgromadzoną podczas roku intensywnych studiów.

W tym artykule wprowadzimy Cię do pewnej liczby ciekawe letnie gry dla dzieci, które można zorganizować na świeżym powietrzu.

Letnie gry dla dzieci na świeżym powietrzu

W obozie letnim aw dowolnym miejscu na zewnątrz możesz zorganizować następujące gry:

  1. "Wesołe kangury". Wszyscy faceci stoją obok siebie, tworząc duży krąg tak, że odległość między nimi wynosi około metra. Jednocześnie wokół każdego gracza rysuje się mały okrąg o średnicy około 40 cm, na początku gry, przy pomocy liczników, wybierany jest lider, który wychodzi z małego koła i znajduje się pośrodku dużego. Kiedy nagle wypowiada słowo "Gra!", Wszyscy faceci skaczą z dwiema nogami do następnego małego okręgu, znajdującego się po ich lewej stronie. Facylitator aspiruje również do zajęcia wolnego miejsca i musi to zrobić szybciej niż pozostali uczestnicy. W przypadku, gdy mu się to uda, gracz, pozostawiony bez koła, staje się liderem, po którym gra trwa.
  2. "Race". W tej grze wszyscy faceci muszą łączyć się w pary, a uczestnicy każdej z nich trzymają się mocno za ręce w poprzek. Nie rozłączaj rąk, gracze muszą osiągnąć ustalony punkt i wrócić. W rywalizacji wygrywa para, która zrobiła to szybciej niż inni.
  3. "Sygnalizacja świetlna". Na boisku do gry kijem lub kredą narysuj dwie równoległe linie, których odległość wynosi 5-6 metrów. Wszyscy gracze znajdują się za jednym z linii, a lider - w środku między pasami z powrotem do innych uczestników. W pewnym momencie lider ogłasza kolor, na przykład żółty. Jeśli gracz nosi ten kolor na ubraniach, butach lub akcesoriach, może przejść na drugą stronę bez przeszkód, a jeśli nie, będzie musiał pobiec do drugiej linii, ale tak, aby lider nie mógł go dotknąć. Jeśli wszyscy chłopcy zdołali osiągnąć cel, gra trwa. Jeśli ktoś zostanie złapany, przejmuje inicjatywę.