niż w leczeniu ukąszenia komara u dziecka Ze względu na cechy wieku, delikatna skóra dziecka jest wyjątkowo podatna na podrażnienia i wszelkiego rodzaju wysypki. W tym nawet najczęstsze ukąszenia komara może powodować zaczerwienienie, swędzenie, obrzęk i inne nieprzyjemne objawy.

Ponieważ dzieci są bardzo trudne do przetrwania z powodu złego samopoczucia, rodzice chcą pozbyć się objawów dyskomfortu tak szybko, jak to możliwe. W tym artykule powiemy, co można zrobić, aby ukąsić komary u dziecka, aby przywrócić skórze i złagodzić stan okruchów.

Niż do przetwarzania skóry dziecka po użądleniu komara?

Przede wszystkim miejsce ukąszenia owada należy bardzo dobrze umyć ciepłą wodą z mydłem, które działa antybakteryjnie. Należy to zrobić, aby usunąć istniejące zanieczyszczenia i drobnoustroje w celu uniknięcia rozwoju procesu zakaźnego. Po tym ukąszenie powinno być bardzo delikatnie nasączone miękkim ręcznikiem, ale w żadnym wypadku nie należy go pocierać.

Następnie, w ciągu 10 minut, zastosuj zimny kompres do dotkniętego obszaru. Może to być lód zawinięty w kawałek grubej tkaniny, ręcznik nasączony zimną wodą lub schłodzoną puszkę napoju gazowanego. Jeśli dziecko nie stawia oporu, powtarzaj tę procedurę co godzinę przez 5-6 godzin, a następnie w razie potrzeby.

Jeżeli miejsce ukąszenia dziecka jest bardzo swędzące, wolno stosować dowolny lek przeciwhistaminowy zatwierdzony do stosowania u dzieci. W szczególności krople Fenistil lub Zirtek są odpowiednie dla niemowląt od urodzenia. Namaszczony obszar dotknięty chorobą może być hydrokortyzonem lub Acridermem - te leki są odpowiednie do stosowania u dzieci w wieku powyżej 12 miesięcy. Wśród leków w postaci maści lub żelu jest też coś, co można leczyć ukąszeniem komara u dziecka do roku, na przykład:

  • La Cree, Baneoocin - dla niemowląt od pierwszych dni życia;
  • Fenistil-gel - w przypadku okruchów powyżej 1 miesiąca;
  • Advantan - dla dzieci od 4 miesiąca życia.
Środki ludowe do leczenia ukąszeń komarów u dzieci

Wśród popularnych metod są również ciekawe i skuteczne opcje. Z tego, co można leczyć ukąszenie komara u jednorocznego dziecka lub dziecka starszego, najbardziej popularne są:

  1. Połącz sodę oczyszczoną z czystą wodą, przy stosunku 3: 1 i dobrze wymieszaj. Powinieneś otrzymać grubą jednorodną pastę, która musi być nakładana kilka razy dziennie do miejsca ugryzienia. Ten środek jest odpowiedni dla niemowląt od pierwszych dni życia i starszych dzieci z nadwrażliwą skórą.
  2. Mięta pieprzowa, olejek z drzewa herbacianego i olejek eukaliptusowy są bardzo pomocne, a także skuteczna mieszanka tych składników.
  3. Miejsce ugryzienia przydaje się do smarowania naturalnym sokiem z aloesu. Ten produkt szybko usuwa podrażnienia i łagodzi skórę.
  4. Jeśli dotknięty obszar silnie swędzi, spróbuj pocierać go wewnętrzną skórką od banana. Środek ten skutecznie zmniejsza swędzenie i wspomaga gojenie.
  5. Ostrożnie nałóż niewielką ilość amoniaku na ukąszenie komara za pomocą małego kawałka waty.
  6. Wreszcie, stosowanie pasty do zębów w zwalczaniu ukąszeń komarów jest zasłużoną popularnością wśród zwolenników tradycyjnej medycyny. niż leczenie ukąszenia komara u dziecka Po prostu zastosuj ten środek na dotkniętym obszarze i poczekaj, aż całkowicie wyschnie, a następnie delikatnie usuń pozostałości suchą serwetką.

Najważniejszą rzeczą w leczeniu ukąszenia komara nie jest umożliwienie dziecku rozczesywania go i drapania. W przeciwnym razie ciało dziecka wytwarza histaminę, co powoduje, że dotknięty obszar swędzi jeszcze bardziej. Ponadto takie działania mogą prowokować rozwój procesu zakaźnego i powodować blizny.