Dziecko w młodszym wieku przedszkolnym i szkolnym jest najczęściej podatne na choroby skóry, które przejawiają się jako reakcja na sytuacje psychotraumatyczne, niewłaściwe odżywianie, a także wynikają z alergii lub infekcji bakteryjnych. Czasami zwykłe leki nie radzą sobie z wysypką na skórze. W takim przypadku lekarz prowadzący może przepisać lek hormonalny.

Formy produkcji Advantanum

Advantan znalazł szerokie zastosowanie jako środek leczniczy do eliminacji chorób skóry o różnej etiologii. Różnorodność form uwalniania pozwala wybrać najbardziej optymalne leczenie, biorąc pod uwagę specyfikę istniejącej choroby i kategorię wiekową dziecka. Advantan jest dostępny w czterech formach: krem, maść, oleista maść, emulsja.

 1. Najbezpieczniejszym dla dzieci jest krem ​​Advantan, który zawiera mniejszą liczbę składników hormonalnych. Głównym składnikiem leku jest aceponian metylprednizolonu. Advantan w postaci kremu jest z powodzeniem stosowany w leczeniu chorób zapalnych skóry tłustej lub na skórze głowy. Jest to możliwe dzięki dużej ilości wody, która do niego dostanie się.
 2. Ze względu na optymalny stosunek ilości tłuszczu i wody w jego składzie, maść Advantan może być z powodzeniem stosowana w leczeniu chorób skóry, której przebiegowi nie towarzyszy wydzielanie płynu z rany.
 3. Stosowanie olejowej maści jest najskuteczniejsze w leczeniu chorób skórnych, którym towarzyszy suchość, jak również w przypadku przewlekłego przebiegu choroby, gdy istnieje potrzeba stosowania bezwodnego leku.
 4. Emulsja ma skuteczny efekt terapeutyczny w przypadku oparzeń słonecznych lub kontaktowego zapalenia skóry. Jednak nie należy go stosować więcej niż dwa razy dziennie.

Pełny cykl leczenia dowolnym rodzajem uwalniania wynosi nie więcej niż jeden miesiąc, co wynika z obecności w jego składzie dużej liczby hormonów, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm dziecka.

Advantan dla dzieci: wskazania do stosowania

Advantan stosuje się jako zewnętrzny środek zaradczy zarówno do bezpośredniego stosowania na skórę, jak i przy użyciu okluzyjnego opatrunku.

Krem Advantan dla dzieci stosuje się w leczeniu następujących chorób:

 • zapalenie skóry o różnej etiologii (atopowe, alergiczne, kontaktowe, neurodermitowe);
 • Wyprysk (zwyrodnieniowy, suchy, drobnoustrojowy, łojotokowy).

Advantan dla noworodków: działania niepożądane i przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania leku Advantan u dzieci w wieku poniżej czterech miesięcy. Ważne jest, aby obserwować dawkowanie i używać go nie częściej niż raz dziennie, aby uniknąć wystąpienia działań niepożądanych:

 • pieczenie skóry;
 • rumień;
 • nadmierne owłosienie;
 • możliwość pojawienia się pęcherzyków w obszarze stosowania leku na skórze.

W rzadkich przypadkach odnotowuje się zapalenie mieszków włosowych, okołoustne zapalenie skóry.

Jednak większość dzieci z powodzeniem toleruje używanie Advantanu.

Maść Advantan nie jest stosowana jako środek terapeutyczny w obecności takich chorób jak:

 • gruźlica skóry;
 • kiła;
 • Advantan dla dzieci 2
 • wysypki na skórze jako reakcja lokalna na szczepienie dziecka.

W ten sposób Advantan jest skutecznym lekarstwem na różne choroby grzybicze i skórne, które są szeroko stosowane w dzieciństwie, aby przyspieszyć powrót do zdrowia. Warto jednak pamiętać, że ten lek ma działanie hormonalne i ma silny wpływ na dotychczas powstające jedynie dzieci i jego układ hormonalny. Dlatego celowość stosowania preparatu Advantanum musi być rozwiązana wyłącznie razem z pediatrą.