Co jest konieczne dla trzeciego dziecka Znaczący spadek wskaźnika urodzeń w Federacji Rosyjskiej w porównaniu z ostatnimi czasami nie jest już tak oczywisty. Wskazuje to, że poziom życia ludności wzrósł, a ważną rolę odgrywa zapłata kapitału macierzyńskiego, który wspiera statek rodzinny na morzu, podczas gdy mama jest w przymusowym dekrecie.

Dowiedzmy się, co oznacza na dzień dzisiejszy narodziny trzeciego dziecka z Rosji i Ukrainy oraz jakie są przewidywania dotyczące zmiany tej sfery społecznej na najbliższe kilka lat.

Zmiany w statusie rodziny i korzyści dla wielu w Rosji

Gdy tylko rodzina ma 3 dzieci, rodzice powinni wiedzieć, że mają otrzymać status posiadania dużej liczby dzieci, a do tego konieczne będzie zarejestrowanie dziecka, ponieważ w przeciwnym razie nie będą otrzymywać płatności gotówkowych ani różnych przywilejów państwowych. Lista korzyści jest imponująca:

  1. Rodziny, w których trzy lub więcej dzieci dorastają, mają prawo do bezpłatnej edukacji we wszystkich kołach, sekcjach, muzyce, szkołach artystycznych i sportowych.
  2. W wigilię 1 września lub raz w roku rodziny otrzymują odszkodowanie w gotówce za zakup mundurków szkolnych, podręczników i małego biura potrzebnego każdemu uczniowi
  3. Z liczby rodzin spowodowanych urodzeniem trzeciego dziecka - priorytetowa rejestracja w placówkach przedszkolnych, a także na uniwersytetach. Co więcej, odwiedzanie i szkolenie w nich jest bezpłatne lub częściowo płatne - wszystko zależy od decyzji władz w regionie.
  4. Podróż w transporcie miejskim lub międzymiastowym (podróż), bon preferencyjny na obozy, bilety na wystawy i święta, brak płatności za mleko, żywność w ogrodzie i szkole, leki - to rodzina ma pełne prawo nie płacić, pod warunkiem, że jest zarejestrowana tej grupy świadczeń.
  5. Możliwość uzyskania kredytu hipotecznego na preferencyjnych warunkach (bez zaliczki i po niższej stopie procentowej).
  6. Wykorzystanie rekompensaty pieniężnej (pomoc regionalna) na zakup działki pod budownictwo mieszkaniowe.
  7. Zwiększenie urlopu dla ojca lub matki (pod warunkiem, że dekret jest wydany dla ojca) przez pięć dni kalendarzowych od zwykłej.
  8. Opodatkowanie odbywa się po obniżonej stopie procentowej, a płatności za media są zmniejszone, w zależności od liczby członków rodziny i całkowitego dochodu.

Wszystkie te świadczenia są ważne do osiągnięcia pełnoletności i można je szczegółowo poznać w dekrecie prezydenckim "O pomocy społecznej dla dużej rodziny".

Kapitał rodzinny (rodzicielski)

Ze wszystkiego, co wiąże się z narodzinami trzeciego dziecka, specjalne miejsce zajmują płatności gotówkowe, w końcu cokolwiek można powiedzieć, bez stabilności finansowej, po prostu niemożliwe jest dziś wychowywanie dziecka, nie mówiąc już o kilku. Ale powinieneś wiedzieć, że jeśli macie. stolica została przyjęta na drugie dziecko, a trzecia już nie jest dawana. Możesz dostać te pieniądze tylko raz. Ale jeśli z jakiegoś powodu nie były one wymagane po narodzinach drugiego, można je uzyskać po urodzeniu trzeciego.

W 2016 r. Kwota pomocy państwa wynosi 453 tys. Rubli bez indeksacji. W ciągu najbliższych dwóch lat płatność nie zostanie anulowana, ale wręcz przeciwnie, wzrośnie do 480 tys. W 2017 r. I do 505 tys. W 2018 r. Ponadto w regionach, w których ustalane są niskie wskaźniki urodzeń, duże rodziny mają dodatkową możliwość otrzymania regionalnego kapitału, którego wysokość zależy bezpośrednio od decyzji władz lokalnych.

Ponadto matka trzeciego dziecka otrzymuje miesięczne świadczenie macierzyńskie, ale jego kwota wynosi nie więcej niż 40% wynagrodzenia lub jest przypisana do świadczeń socjalnych. zgodnie z dochodem rodziny.

Płatności regionalne w chwili urodzenia 3 dzieci

Oprócz "pieniędzy matki" na trzecie dziecko, pomoc materialna jednorazowa jest ustalana w różnych regionach. Największy w Moskwie - 100 tysięcy rubli., Pod warunkiem, że rodzice nie są starsze niż 30 lat, i to samo w regionie Orenburg. Nieco mniej na terytorium Ałtaju - 50 tysięcy rubli. i działka. Mieszkańcy Petersburga mogą liczyć na 33 tys., A w innych regionach płatności są jeszcze niższe, z wyjątkiem Dagestanu, gdzie trzecie dziecko w rodzinie otrzymuje 80 tys. Rubli.

Narodziny trzeciego dziecka na Ukrainie

3 dzieci w rodzinie, co jest konieczne Ukraina znacznie zmniejszyła pomoc finansową na urodzenie trzeciego dziecka. Teraz ta kwota jest taka sama dla wszystkich rodzin i nie ma różnicy, jakiego rodzaju dziecko jest rachunkiem. Suma polega na wypłacie 41280 hrywien, z których natychmiast wypłaca się 10320 UAH, a co pozostaje wypłacana jest w małych ilościach co miesiąc, przez trzy lata.

Korzyści, które opierają się na trzecim dziecku na Ukrainie - to darmowa podróż w transporcie publicznym (w każdym regionie na różne sposoby), przewaga w przyjęciu na uniwersytety, częściowo bezpłatna medycyna w szpitalu dla szpitala dziecięcego, preferencyjne obozy letnie.