Narva znajduje się na granicy estońsko-rosyjskiej i, jak łatwo się domyślić, jej sklepy są popularne wśród fanów europejskich towarów. Ceny w Estonii niższe niż w innych krajach europejskich - łatwiejsze obciążenie podatkowe, więc zakupy w Narwie to nie tylko przyjemne, ale i opłacalne zajęcie.

Co kupić w Narva?

Tradycyjnie od Sankt Petersburga po Narwę wybiera się lokalną dzianinę, odzież i obuwie, artykuły dla dzieci, artykuły sportowe, sprzęt wędkarski. Detergenty i alkohol elity przyciągają jakość i ceny. A co kupić w Narva od produktów? Przede wszystkim różnorodność warzyw i owoców, wszelkiego rodzaju świeże owoce morza, produkty mięsne i wędliniarskie lokalnej fabryki "Rakvere" . Liderami lokalnych słodkich produktów są marcepan i słodycze "Kalev".

Бутики в торговом центре Zakupy Narva

W Narwie znajduje się kilka dużych centrów handlowo-rozrywkowych, największe - "Fama Keskus" i "Fama Astri" . Kobiety chętnie odwiedzają włoskie sklepy z rajstopami i lnem "ROSME" , butikowy outlet "BRAND HOUSE" , dziecięce sklepy odzieżowe "Lenne" i inne butiki z przyjemnymi cenami. Największe wyprzedaże w Narwie występują w styczniu i lipcu, a zimą rabaty sięgają nawet 80%. "Narva Centrum Unistis" to sklep firmowy fabryki wyrobów cukierniczych "Kalev", gdzie oprócz estońskich słodyczy, czekolady i marcepanu można kupić alkohole i kubki z pamiątkami, a także czekoladę z innych krajów nadbałtyckich. Przy ulicy Puszkina znajduje się sklep z pamiątkami "Salon Aleksandra" , gdzie w oknach prezentowane są przedmioty sztuki, starożytne monety europejskie, produkty estońskich mistrzów. W zakupach w Narwie jest przyjemna chwila - zniżka dla Rosjan w postaci zwrotu podatku VAT (20% ceny zakupu minus opłata administracyjna). Najważniejsze, aby nie zapomnieć poprosić sprzedawcę o specjalną formę podatku, która jest następnie opieczętowana na granicy.

Магазин сувениров Aleksandr Salon Jak się tam dostać?

Wszystkie duże sklepy i centra handlowe w Narvie znajdują się obok siebie na autostradzie w Tallinie. Hipermarket Fama Keskus znajduje się przy Tallinie Highway 19, Fama Astri przy Tallinnie Highway 41, Tempo przy Tallinie Highway 47.

Торговый центр Fama Astri