Więc w twoim domu był mały cud. Do wielu zmartwień dodano jeszcze jedną rzecz - pranie rzeczy dla dzieci. Wydaje się, że bardzo łatwo jest wrzucić kolejną porcję prania do pralki, ale w rzeczywistości jest w tym przypadku wiele ważnych niuansów.

Który proszek jest lepszy dla noworodków?

Pediatrzy zdecydowanie zalecają minimalizację lub wyeliminowanie wszelkiego kontaktu dziecka z chemikaliami domowymi. Detergenty są głównym czynnikiem wpływającym na wygląd alergie w małych gospodarstwach domowych. Należy pamiętać, że nie wolno używać proszków zawierających różne fosforany i środki powierzchniowo czynne. Ze względu na silny zapach chloru, który pozostaje po praniu tkanin i stymuluje reakcję na skórze niemowląt, absolutnie niemożliwe jest stosowanie odżywek, płukanek i wybielaczy. Czym więc jest bezpieczny proszek dla noworodków?

Istnieją specjalne hipoalergiczne proszki dla noworodków, które nie zawierają szkodliwych substancji. Mimo to mydło dziecięce lub proszek na jego bazie są nadal najbardziej optymalnym rozwiązaniem tego problemu.

Teraz możesz kupić proszki od takich producentów, jak Mir Detstva i Our Mother, których podstawowym składnikiem jest rozdrobnione mydło. Najbardziej powszechne detergenty są nadal uważane za "Alenka", "Karapuz" i "Eared nianie", są zalecane przez Ministerstwo Zdrowia do prania odzieży dziecięcej od pierwszych dni życia. Od płukania można używać "Lenore Children" i "Eared niań", te narzędzia będą mniej uczulające dla skóry niemowląt niż reszta.

Aby uniknąć podrażnienia skóry dziecka należy dokładnie przepłukać pieluchę po praniu głównym. Obecnie automatyczne pralki ułatwiają mumie, ponieważ nie musisz już ręcznie trzeć i prasować prania. Po umieszczeniu pieluszek w samochodzie, wybierz tryb "Myjka" lub dodaj "Dodatkowe płukanie".

Po wyschnięciu rzeczy, należy prasować je po obu stronach, aby uniknąć infekcji na skórze. Zaleca się taką profilaktykę w ciągu 3-4 tygodni po porodzie, aż się zagoi. pępek .

Z pytaniem, jak wybrać proszek dla noworodków, odkryliśmy i mamy nadzieję, że czyste ubrania z twoich okruchów będą dla niego wygodne i wygodne.