Właściwe przechowywanie butów nie tylko przedłuża ich żywotność, ale także pozytywnie wpływa na wygląd. W zależności od rodzaju buta i jego przeznaczenia, może on być przechowywany przez długi czas (buty sezonowe) lub krótkoterminowy (obuwie codzienne), rodzaj przechowywania może być zamknięty lub otwarty.

Gdzie przechowywać buty?

Przypadkowe buty są zwykle przechowywane w korytarzu. Niektórzy umieszczają go w specjalnych przedziałach na buty w szafie, czyjeś buty "żyją" pod wieszakiem lub po prostu na dywanie w korytarzu. Sezonowe większość gospodyń domowych stara się trzymać w pudełkach, na przykład na półpiętrze lub w szafie, gdzie nie będzie się wtrącać. Należy zwrócić uwagę, że miejsce do przechowywania pudełek z butami należy wybrać tam, gdzie nie ma dostępu wilgoci i światła słonecznego.

Jak przechowywać buty?

Wiedząc, jak przechowywać skórzane buty, można znacznie przedłużyć jego "życie" i uniknąć uszkodzenia wyglądu. Duże znaczenie ma wstępne przygotowanie - pary, które są przeznaczone do przechowywania, będą musiały być dokładnie umyte i wysuszone. Następnie buty są traktowane kremem i dezynfekowane. Do dezynfekcji można wykorzystać specjalny produkt sprzedawany w sklepach ze sprzętem komputerowym, a ludzie rozpoznają umieszczanie tamponów w esencji octowej wewnątrz butów. Taka para jest umieszczana w plastikowym worku, który jest ściśle związany i stoi przez 12 godzin, aż do momentu, w którym esencja działa. Następnie leczona para zostaje wyjęta, wylana i oczyszczona w pudełku.

Przed przechowywaniem zamszowych butów, podeszwa powinna być prana, a zamsz należy wyczyścić specjalną szczotką. W zabiegu zastosowano spray na zamsz, dezynfekcję przeprowadza się jak opisano powyżej.

Aby zapewnić, że Twoje buty nie stracą kształtu podczas długotrwałego przechowywania, wystarczy napełnić je starymi gazetami, a dopiero potem oczyścić w pudełkach.