Brawo! Jest skończony! Masz futro z norek, piękne, miękkie i naprawdę luksusowe! Teraz musisz zastanowić się, jak zachować zimę i zimę bez narażania na niebezpieczeństwo. Ale w rzeczywistości jest ich wiele: suszenie, szkodniki, wypalenie kolorów ...

Jak przechowywać futro z norek?

Pierwszym warunkiem prawidłowego przechowywania naturalnego futra, w tym norki, jest stworzenie odpowiednich warunków temperaturowych. Płaszcz nie powinien być gorący, ale zamrażanie go nie jest najlepszym sposobem. Optymalna temperatura wynosi 15-17 stopni, a ponadto w żadnym wypadku nie należy zamoczyć w pomieszczeniu, w którym płaszcz spędzi wiosnę, lato i jesień.

Początkowo na koniec sezonu stawia się pytanie, jak przechowywać futro z norek. Przede wszystkim konieczne jest oczyszczenie go z brudu, powietrza i włożenie kieszeni do pary worków za pomocą środków odstraszających ćmę. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni wieszak: nie ważne jak dziwne, ani większe, ani mniejsze rozmiary nie przyniosą pozytywnego efektu, futro może zmienić kształt.

Naturalne futro nie toleruje wody, więc w żadnym wypadku nie trzeba zwilżać futra, próbując je czyścić. Jak przechowywać futro - pytanie rozwiązane: w suchości. Jeśli produkt jest jeszcze mokry, nie panikuj, aby wysuszyć go suszarką do włosów lub zbliżyć się do akumulatora. O wiele bardziej sensownym rozwiązaniem byłoby umieszczenie ulubionego futra w wolnej przestrzeni, dzięki czemu każdy jego szczegół wyschnie naturalnie.

Jak przechowywać futro: zaufaj ekspertom

Jest jeszcze inny sposób: powierzyć specjaliście przechowywanie cennego futra. O tym, jak właściwie przechowywać pelerynę z norek, wiedzą firmy zajmujące się sprzedażą tych produktów. W niektórych sklepach istnieją specjalne magazyny, w których utrzymuje się stała temperatura i kontrolowany jest poziom wilgotności jak przechowywać futro urządzenia elektroniczne. Ta przyjemność jest dość droga, ale czy futro samo w sobie nie zasługuje na taką postawę?

Powinniśmy również osobno porozmawiać o tym, jak przechowywać białą warstwę norek: tutaj te, które przyczyniają się do zachowania koloru, są dodawane do standardowych zasad. W takim przypadku należy obawiać się duchów lub wody toaletowej, które mogą następnie powodować nieprzyjemne pożółkłe miejsca. Powinieneś także zabezpieczyć kołnierz i założyć szalik. Ogólnie rzecz biorąc, jak prawidłowo przechowywać futro nie jest trudnym pytaniem, po prostu trzeba stworzyć dla niego optymalne warunki.