Ludzie mają prawo żyć szczęśliwie zgodnie z własnymi przekonaniami i uczuciami. Każdego roku coraz więcej osób otwarcie mówi o swoich preferencjach seksualnych, a opinia publiczna zmienia gniew i całkowite wyrzeczenie w bardziej lojalną postawę.

Co to jest LGBT?

Istnieją różne skróty na świecie, więc połączenie listów LGBT oznacza wszystkie mniejszości seksualne: lesbijki, gejów, osoby biseksualne i heteroseksualne. osoby transpłciowe . Skrót LGBT zaczął być używany pod koniec XX wieku, aby podkreślić różne aspekty seksualności i tożsamość płciowa . Znaczenie tych czterech liter polega na zjednoczeniu ludzi o nietradycyjnej orientacji ze wspólnymi interesami, problemami i celami. Głównym zadaniem osób LGBT jest ruch na rzecz praw mniejszości seksualnych i płciowych.

Symbolika LGBT

Społeczność ma kilka znaków, które różnią się treścią semantyczną i są tworzone w celu wyrażenia siebie i wyróżnienia się wśród tłumu. Kiedy zastanawiasz się, czym jest LGBT, powinieneś wskazać najbardziej popularne symbole tego ruchu:

 1. Różowy trójkąt . Jeden z najstarszych symboli, który pojawił się w czasach nazistowskich Niemiec, kiedy homoseksualiści stali się ofiarami Holocaustu. W 1970 r. Trójkąt różowego koloru stał się symbolem ruchu, prowadząc w ten sposób do współczesnego ucisku mniejszości.
 2. Tęczowa flaga . W LGBT tęcza symbolizuje jedność, różnorodność i piękno wspólnoty. Uważany jest za uosobienie dumy i otwartości. Tęczowa flaga została wymyślona przez artystę G. Bakera na homoseksualną paradę w 1978 roku.
 3. Lambda W fizyce symbol oznacza "potencjał spoczynkowy", który symbolizuje przyszłe zmiany w społeczeństwie. Jest jeszcze inne znaczenie, zgodnie z którym lambda jest związana z pragnieniem wspólnoty dla równości cywilnej.

Kim są aktywiści LGBT?

Każdy strumień ma przywódców, którzy pełnią ważne funkcje. Działacze LGBT próbują zrobić wszystko, aby wprowadzić zmiany w ramach prawnych i dostosować postawy wobec mniejszości seksualnych. Jest to ważne, aby ludzie mieli szanse na adaptację społeczną w społeczeństwie. Aktywiści organizują różne parady i inne flash moby. Ich celem jest umieszczenie społeczeństwa w społeczności.

symbolizm lgbt

LGBT - Plusy i minusy

Zwolennicy i zwolennicy legalizacji małżeństw osób tej samej płci posługują się różnymi argumentami norm moralnych i prawnych. Jednocześnie niewielu ludzi zwraca się do nauki, co stanowi dobry materiał do refleksji. Argumenty za mniejszością LGBT:

 1. Małżeństwa osób tej samej płci nie są nienaturalne, ponieważ orientacja seksualna jest prawie zawsze wrodzona.
 2. Społeczność i nauka LGBT potwierdzają, że nie ma żadnej psychologicznej różnicy między zwykłymi i parami tej samej płci, ponieważ wszyscy ludzie doświadczają podobnego zestawu emocji.
 3. Amerykańscy psychologowie przeprowadzili badania i odkryli, że pary lesbijek dają swoim dzieciom lepszą bazę i początek przyszłego życia.

Argumenty sugerujące, że ruch LGBT nie ma prawa istnieć:

 1. Badania przeprowadzone przez wychowawców i socjologów uważają, że dzieci w rodzinach tej samej płci są niewygodne, zwłaszcza w przypadku rodzin bez ojców.
 2. Zjawisko homoseksualizmu nie zostało wystarczająco zbadane przez naukę, a tym bardziej dotyczy to stanu dzieci wychowanych w zalegalizowanych małżeństwach osób tej samej płci.
 3. Mniejszości seksualne burzą tradycyjne role płciowe, które powstały w epoce kamienia łupanego.

Dyskryminacja LGBT

Mniejszości seksualne są dyskryminowane w różnych dziedzinach życia. Nękanie jest obserwowane w rodzinie i społeczeństwie. Prawa LGBT są łamane, gdy osoby homoseksualne i transpłciowe opuszczają pracę bez powodu, są wykluczone z instytucji edukacyjnych i tak dalej. W wielu krajach dyskryminacja jest obserwowana nawet na poziomie legislacyjnym, na przykład istnieją rządowe zakazy rozpowszechniania informacji o homoseksualizmie. Rozumiejąc, czym jest LGBT, należy wskazać, które prawa mniejszości zostały naruszone.

 1. W niektórych placówkach medycznych lekarze odmawiali homoseksualistom i osobom transpłciowym opieki medycznej.
 2. Pojawienie się nieuzasadnionych problemów w pracy iw instytucjach edukacyjnych.
 3. Ataki na osobistą uczciwość, ponieważ wielu członków młodego pokolenia wykazuje agresję przeciwko osobom LGBT.
 4. Dane osobowe, to znaczy orientację seksualną, mogą być ujawniane stronom trzecim.
 5. Niezdolność do oficjalnego założenia rodziny.
lgbt co to jest

LGBT - chrześcijaństwo

Stosunek do praw mniejszości seksualnych wiąże się głównie z różnymi koncepcjami kościołów:

 1. Konserwatywny . Fundamentaliści zaprzeczają prawom osób homoseksualnych, uznając ich za przestępców, a dla nich LGBT jest grzechem. W niektórych krajach europejskich prawa LGBT są uważane za oparte na prawdach ewangelii, dlatego niektórzy chrześcijanie uznają szereg praw obywatelskich.
 2. Katolicki . Kościół ten wierzy, że ludzie rodzą się z niekonwencjonalną orientacją i stają przed różnymi wyzwaniami w trakcie swojego życia, więc powinni być traktowani taktem i cierpieniem.
 3. Liberał . Takie kościoły uważają, że dyskryminacja homoseksualistów jest nie do przyjęcia.

Osoby LGBT

Wiele celebrytów nie ukrywa swojej orientacji i aktywnie walczą o prawa osób LGBT. Są przykładem dla tych, którzy nieśmiało ujawniają swoje prawdziwe wnętrze.

 1. Elton John . W 1976 roku wokalista ogłosił swoją niekonwencjonalną orientację, co negatywnie wpłynęło na jego popularność. Teraz jest żonaty i ma dwoje dzieci.
 2. lgbt celebrytów

  Elton John

 3. Chaz Bono . W 1995 r. Córka Cher przyznała, że ​​była lesbijką, a następnie zmieniła płeć. Pracowała jako autorka w czasopiśmie dla mniejszości seksualnych. Piosenkarz, Sher LGBT, wspiera go i mówi, że jest dumna ze swojej córki.
 4. sher lgbt

  Chaz Bono

 5. Tom Ford . W 1997 r. Słynny projektant zadeklarował swoją orientację. Obecnie jest żonaty z redaktorem naczelnym męskiej wersji magazynu Vogue. Od 2012 roku wychowują syna.
 6. mniejszość lgbt

  Tom Ford