Jednym z elementów szczęścia osoby jest zadowolenie z jego płci. Wiele osób nie myśli o tym, ponieważ czują się dobrze w ciele, które dała im natura. Jeśli ktoś nie lubi jego płci, a on sam nie czuje się tym, kim jest, wówczas możemy założyć, że ta osoba należy do grupy osób transpłciowych.

Transgender - co to znaczy?

Aby wyjaśnić, kim są takie transseksualiści, należy odwołać się do treści tego terminu. Dosłowne tłumaczenie tego słowa z angielskiego oznacza "wyjście poza płeć, płeć". Termin ten używany jest w odniesieniu do osób, których płeć biologiczna i wizerunek własny nie pasują do siebie. Mówiąc o tej grupie, często używany jest inny termin - płeć, która oznacza wewnętrzne poczucie mężczyzny swojej płci. Psychologowie i socjologowie odnoszą się do osób transpłciowych wszystkich osób, których płeć i płeć biologiczna się nie pokrywają.

Są takie grupy osób transpłciowych:

 1. Większy to osoba, która na przemian czuje się jak mężczyzna, a potem kobieta.
 2. Agender to sytuacja, w której dana osoba nie postrzega siebie jako przedstawiciela określonej płci.
 3. Genderware - do tej grupy należą osoby o różnej płci, różniące się od zwykłego rozumienia płci męskiej i żeńskiej.
 4. Transseksualna kobieta jest biologicznym mężczyzną, postrzegającym siebie jako damę.
 5. Mężczyzna transseksualny to kobieta biologiczna o płci męskiej.

Zewnętrznie, transseksualista nie jest łatwy do zidentyfikowania. Zwykle tacy ludzie łatwo uczą się ubierać i wyglądać jak przedstawiciele płci przeciwnej. Uczą się zachowania przeciwnej płci, przeżywają swoje zainteresowania i zachowują się odpowiednio. W tym samym czasie nie mogą prowadzić pełnego życia, ponieważ ich ciało daje istniejącą niezgodę między fizycznym i psychicznym składnikiem ich osobowości.

transseksualiści, którzy są nimi7

Co oznacza kobieta transpłciowa?

Transseksualna kobieta jest biologicznym mężczyzną, który czuje się przedstawicielem pięknej połowy ludzkości. Ustawodawstwo wielu krajów zezwala takim mężczyznom po zmianie szeregu egzaminów i procedur w celu zmiany nazwiska i nazwiska nadanego mu przy urodzeniu. Od mężczyzn, którzy czują się kobietami, często wyznaczają lekarze terapia hormonalna na zewnątrz mogą wyglądać jak zwykłe panie. Włosy, ubrania i sposoby zachowania nie mogą zdradzić kobiety w ciele mężczyzny.

Mężczyzna transseksualisty

Transseksualny samiec jest biologiczną kobietą, postrzegającą siebie jako męskiego przedstawiciela. W takim przypadku kobieta może zauważyć takie oznaki transseksualisty:

 • nie czuje się dobrze z ubraniami dla kobiet;
 • interesuje się męską aktywnością i sportem;
 • to jest bardziej szorstkie i ostre zachowanie.

Pierwszy transseksualista w historii

Historie pierwszych transgenderów można zaczerpnąć z najstarszej mitologii, która opisuje przypadki transformacji mężczyzn w kobiety i odwrotnie. W czasach starożytnych uważano to za normalne i nikt nie był zaskoczony. Na przykład popularny rzymski cesarz Elagabal, czyli Heliogabal, rządzący imperium w trzecim wieku, był znany ze swoich dziwactw, które były postrzegane jako pewna osobliwość. Obiecał nawet dużą sumę pieniędzy tym lekarzom, którzy pomogliby mu zmienić płeć.

Kolejny przypadek transgenderyczności opisany jest w Balladzie Hussara. Główna bohaterka dzieła miała prawdziwy prototyp - Nadieżda Durowa. W swoich wspomnieniach pisze, że od dzieciństwa widziała swoją własną różnicę od innych dzieci i z tego powodu czuła nienawiść do siebie. Lubiła nosić męskie ubrania i prosiła, by nazywać się Aleksander.

Pierwszym na świecie transseksualistą, opisanym w literaturze medycznej, jest Einar Wegener Mogen. Urodził się jako chłopiec, ale od dzieciństwa poczuł kobiecy początek. Einar był znanym artystą, ale opuścił tę działalność, aby stać się wzorem dla magazynu, w którym pracowała jego żona. Einar był pierwszym, który poddał się operacji zmiany płci. Jego życie było podstawą filmu biograficznego "Dziewczyna z Danii".

transseksualistów, którzy są tymi2

Ilu transseksualistów jest na planecie?

Dokładne statystyki na temat tego, ilu transgenderów na świecie nie istnieje. W większości krajów świata takie osoby mają negatywny wpływ, ponieważ wolą nie pokazywać swojej funkcji. Często, jako postać odzwierciedlająca transgenderness, przyjmuje się liczbę skierowań do kliniki na temat zmiany płci. Tego wskaźnika nie można uznać za dokładny, ponieważ operacje są kosztowne i niewielu może sobie na nie pozwolić.

Biorąc pod uwagę liczbę odwołań do chirurgów plastycznych i dane z niektórych ankiet, socjologowie nazywają taką przybliżoną liczbą osób transpłciowych: około 112 milionów ludzi lub 1,6% populacji. Większość badań w tym zakresie przeprowadzono w Ameryce. Najwięcej osób w tej grupie odnotowano w stanie Columbia. Tam liczba osób niezadowolonych z ich płci zbliża się do trzech procent.

Jaka jest różnica między transseksualistą a transseksualistą?

Główna różnica między transseksualistą a transseksualistą polega na tym, że transseksualista przeszedł operację zmiany płci. Każdy transseksualista jest transseksualistą. Chirurgia plastyczna i chirurgiczna to tylko część długiego procesu korekty transpłciowej. Przed poważnymi interwencjami w ciele, osoba powinna skonsultować się z psychiatrą, seksuologiem i endokrynologiem. Zmiana płci może nastąpić tylko raz w życiu, więc ta decyzja musi być ważna i przemyślana.

Jak rozpoznać - osoby transpłciowe czy nie?

Nie ma sposobu, aby odróżnić transseksualistę od dziewczyny, zwłaszcza jeśli przeszedł operację zmiany płci. Terapia hormonalna pozwala osobie wygładzić objawy seksu, w którym się urodził. Oznacza to, że mężczyźni, którzy przyjmują kobiece hormony, stają się bardziej kobiece, mają mniej włosów, a skóra staje się bardziej miękka. U kobiet po leczeniu androgennym głos staje się bardziej szorstki, ilość włosów wzrasta, figura nabywa męskich cech.

Ilu transseksualistów żyje po operacji?

Długość życia transseksualisty zależy od rodzaju korekty, przez którą przechodzi. Stan zdrowia wpływa na to, jakie preparaty hormonalne, w jakiej objętości i jak długo zostały podjęte. Stosowanie leków estrogennych może pogorszyć pracę układu sercowo-naczyniowego, a leki antyandrogenne mogą uszkadzać nerki.

Sama operacja zmiany płci nie zaszkodzi więcej niż zwykłym operacjom kawitacyjnym. Przy właściwej terapii pooperacyjnej i odpowiednio dobranym leczeniu hormonalnym transseksualista może żyć tak długo, jak zwykła osoba. Zwiększenie średniej długości życia pomaga utrzymać zdrowy styl życia, systematyczną obserwację endokrynologa i brak złych nawyków.

transseksualiści, którzy są nimi1

Czy transseksualista może mieć dzieci?

Lekarze są jednoznaczni w kwestii tego, czy transpłciowiec może rodzić. Chociaż chirurgia plastyczna pomaga osiągnąć znaczące zmiany w wyglądzie, medycyna nie jest jeszcze w stanie pomóc transseksualiście zajść w ciążę i urodzić dziecko. Podczas operacji głównym zadaniem jest zmiana zewnętrznych narządów płciowych. W tym przypadku wewnętrzne narządy płciowe często pozostają niezmienione. Tylko transseksualista może urodzić dziecko, które nie przeszło procedury zmiany płci.

Jak zostać transseksualistą?

Psychologowie i seksuolodzy mają tę samą koncepcję, skąd pochodzą transseksualiści. Główną przyczyną jest niewydolność hormonalna u matki podczas ciąży, co prowadzi do naruszeń w tworzeniu narządów i psychiki dziecka. Ponadto są to powody:

 • nieprawidłowa edukacja rodzinna, w której rodzice wychowują dziecko niezgodne z jego naturalną płcią, ale zgodnie z ich pragnieniami posiadania chłopca lub dziewczynki;
 • różne urazy psychiczne otrzymane przez dziecko we wczesnym dzieciństwie.

Problemy z transseksualistami

Główny problem osób transpłciowych związany jest z reakcją społeczeństwa na takich ludzi. Większość ludzi traktuje tę grupę ludzi jako osoby o niewłaściwej orientacji. Agresja w stosunku do takich osób może być nie tylko werbalna, ale także fizyczna. Na przykład Tara Hudson, transseksualista w Wielkiej Brytanii, został powieszony w męskim więzieniu. Z tego powodu zjawisko takie jak utajony transseksualista, który ukrywa swoją cechę, staje się dość powszechne.

Najsławniejszy transseksualista

Najsłynniejszym transseksualistą są przedstawiciele show-biznesu lub ich krewni:

 1. Shiloh Nouvel Jolie-Pitt to transseksualna dziewczyna, której rodzice pomagają zaakceptować siebie takim, jaki ona jest. Shilo Nouvel nosi tylko ubrania męskie, nosi krótkie fryzury i wspiera swój męski status w każdy możliwy sposób.
 2. transseksualiści, którzy są nimi3
 3. Tara Hudson jest transpłciową, która uważa się za kobietę. Została uwięziona w czasie, kiedy przeszła operację zmiany płci, ale nowe dokumenty nie były jeszcze gotowe. Tara została umieszczona w męskim więzieniu, o którym mówiono w mediach i pokazała rządowi potrzebę uproszczenia procesu pozyskiwania nowych dokumentów dla takich osób.
 4. osoby transpłciowe, które są 4
 5. Transgender Conchita Wurst zasłynął po wygraniu konkursu Eurowizji w 2014 roku.
 6. transseksualiści, którzy są nimi5
 7. Transformator Dalida - słynna francuska piosenkarka, w rzeczywistości jest zwykłą kobietą. Mit, że urodziła się chłopcem pojawił się później jako wersja, która może wyjaśnić, dlaczego słynny i odnoszący sukcesy piosenkarz popełnił samobójstwo.
transseksualiści, którzy są nimi6