"Osoba pozbawiona poczucia humoru jest pozbawiona czegoś więcej niż tylko poczucia humoru" - twierdzi Mark Twain, którego oczywiście nikt nie będzie winił za brak poczucia humoru.

I na pewno ma rację. W końcu osoba z poczuciem humoru jest w stanie znaleźć wyjście z każdej sytuacji - po prostu nie traktuje tego zbyt poważnie. Jeśli dzieje się coś nieprzyjemnego, oczywiście, chcesz być bardzo zdenerwowany, a nawet być może płakać, popaść w depresję. Ludzka impotencja (realna lub pozorna), jak gdyby, powraca do dzieciństwa, kiedy nie było to jeszcze możliwe, ze względu na wiek, na wpływanie na rzeczywistość, ale okazało się tylko płaczem, wymagającym współczucia od starszych. Ale teraz nikt nie może żałować, wiek nie jest taki sam, a dorośli już litują się nad swoimi dziećmi. Gorzej, a osoba cierpi na stres.

Co to jest poczucie humoru?

Cóż, poczucie humoru jest cechą postać co pozwala od początku różnie traktować sytuację. Osoba z poczuciem humoru może wznieść się ponad sytuację, zrozumieć jej zabawne aspekty, nawet jeśli jest to czarny humor. Oczywiście, czyjaś śmierć lub poważna choroba nie są powodem do dobrej zabawy, ale nie chodzi o takie przypadki, ale o mniej zgubne wydarzenia: przyszedł czas na redukcję w pracy, stracił paszport, zalany sąsiad, zepsuł samochód, rzucił ukochaną osobę ... Tak, może to być tragedia życia. Ale to nie jest całe życie. Dobry nadal będzie. Ale to nie wyjaśnia kogoś, kto jest teraz tak trudny. Tylko dobre poczucie humoru pomaga człowiekowi oderwać się od problemów, mentalnie postawić się w szyku i spojrzeć na sytuację z humorem.

Co do poczucia humoru, nie ma wspólnej opinii ani wśród naukowców, ani zwykłych ludzi. Możesz rozważyć kilka opcji wyjaśnienia.

Poczucie humoru jest znieczuleniem. Pomaga przenieść to, co bardzo trudne, prawie nie do zniesienia. Na wojnie wymyślili dowcipy, inaczej nie przetrwałbyś!

Tak więc, jeśli chcesz przenieść stres, musisz żartować. Nie pozwól sobie na utonięcie w morzu depresja . Śmiej się przez łzy. Z tego wynika, że ​​ludzie bez poczucia humoru żyją znacznie ciężej niż ci, którzy mają poczucie humoru.

Poczucie humoru - znak inteligencji. A ci, którzy mają dobrze rozwinięte myślenie logiczne, wyobrażeniowe i asocjacyjne, mają najsilniejsze poczucie humoru.

Ale umiejętność żartowania zależy od wykształcenia. Wiedza i erudycja pozwalają człowiekowi wymyślić elegancki, subtelny i niezbity żart, podczas gdy niewykształceni ludzie czasami po prostu chrząkają, co przychodziło na myśl, nie martwiąc się o to, jak przyzwoite jest i czy ktoś jest urażony takim humorem. Nie, taka osoba otrzymuje "ładunek żywości i dobrego samopoczucia", podczas gdy reszta cierpi. Oznacza to, że jest to osoba szorstka, samolubna i niehonorowa. Ale to także humor i człowiek, który "subtelnie" sugerował podczas święta swojej żony, że jest gruba, jak słoń: wygląd pnia wzrośnie, okaże się dowcipny niż goście, którzy nie śmiali się z tego dowcipu.

W końcu inteligentny człowiek nigdy nie pozwoli sobie na głupotę lub chamstwo, jego żarty są słodkie i dają radość każdemu, nie raniąc nikogo.

poczucie humoru

Wynik stresu. Czasami zdarza się, taka osoba i widzi, że jego żarty są nie na miejscu, ale nie może przestać. To jest gotowy przypadek stresu. Trzeba traktować takie rzeczy z pobłażliwością, jak dla kogoś, kto jest zadowolony, że nie kaszle, ale nie wychodzi. I, oczywiście, nie zwracaj uwagi na takie rzeczy: wtedy sam będzie się wstydził.

Często naukowcy kojarzą poczucie humoru i kreatywność. Najprawdopodobniej mają rację, ponieważ dobry żart nie jest odrobiną żółci, ale aktem twórczym.

Niech w naszym życiu będą tylko dobre dowcipy, które nie zaszkodzą "żywym", ale tylko przynoszą radość i rozweselają.