Podróż do Kambodża na pewno będzie dla Ciebie jedną z najbardziej ekscytujących przygód. Aby jednak nie zepsuć wrażenia, jakie się z nim wiąże, należy wcześniej zadbać o najbardziej potrzebne domowe drobiazgi. Dla początkujących turystów ważne jest, aby zdecydować, jakie ubrania zabrać do Kambodży. W końcu jego tropikalny monsun klimat z podziałem na porę suchą (od listopada do kwietnia) i porą deszczową (od maja do czerwca), radykalnie różną od naszej. Dlatego to, co nosisz w domu przed wyjazdem, raczej nie będzie odpowiednie dla tego kraju.

Niezbędne ubrania do podróżowania po kraju

Zanim spakujesz swoją torbę, zapytaj o pogodę w Kambodży. Wynika to z faktu, że jesień i zima są tu znacznie cieplejsze i suchsze niż na naszych szerokościach geograficznych, dlatego doświadczeni podróżnicy polecają planowanie podróży w tym okresie. Jeśli data przyjazdu przypada w sezonie monsunowym, konieczne będzie wyposażenie w zupełnie inny sposób. Główne zalecenia dotyczące wyboru garderoby będą następujące:

  1. Konieczne jest dawanie pierwszeństwa ubraniom wykonanym z "oddychających" materiałów: bawełny lub naturalnego jedwabiu, ponieważ w Kambodży jest dość gorąco i masz zwiększoną potliwość.
  2. Najlepszym rozwiązaniem byłoby uniwersalne ubranie, które można nosić zarówno na piechotę, jak i na przejażdżkę autobusem plaża . Zwykle zaleca się zabrać ze sobą dżinsy, szorty, kilka T-shirtów lub T-shirtów, czapkę przeciwsłoneczną (czapka, czapka, słomkowy kapelusz) i oczywiście skarpetki i bieliznę, które często trzeba będzie zmienić z powodu upałów. W Kambodży sprzedają głównie syntetyczną bieliznę, która może powodować wiele dolegliwości, dlatego najlepiej zabrać ze sobą te artykuły toaletowe. Dziewczyny mogą przywieźć z nimi lekkie sundresses, a jeśli planujesz odwiedzić restauracje i inne miejsca publiczne - nie bardzo żałosny strój wieczorowy.
  3. Ponieważ na pewno odwiedzicie wybrzeże Kambodży, nie zapomnijcie o kilku parach kąpielówek lub strojach kąpielowych, aby nie kupować ich na miejscu: w gorącym i wilgotnym klimacie mogą nie mieć czasu na wyschnięcie przed następną wizytą plaża . Przyda się również pareo, które ochroni twoją skórę przed jasnym słońcem, jeśli planujesz spędzić tam cały dzień.
  4. Jeśli musisz podróżować w porze deszczowej, zaleca się zabranie ze sobą kurtki z rękawem (możesz polary - jest lekkie i ciepłe), spodnie wykonane z wodoodpornego materiału i płaszcz przeciwdeszczowy. Kurtka nadaje się na wieczorne spacery lub wietrzne dni.
  5. Aby odwiedzić lokalne świątynie ( Angkor Wat , Ta Prom , Bayonne , Wat Phnom itp.) konieczne jest założenie lekkiego swetra lub koszuli z długim rękawem obejmującym ramiona. Mężczyźni muszą zastąpić szorty spodniami, kobiety zwykle chodzą w spódnicach lub sukienkach o długości co najmniej do kolan. W hotelu, kawiarni lub na ulicy, można wędrować po policzkach, podkoszulkach i szortach: jest mało prawdopodobne, że ludzie będą spoglądać z ukosa w lokalnych kurortach.
Odpowiednie buty do podróży

Ponieważ w Kambodży, nawet w zimie, temperatura pozostaje wystarczająco wysoka, dla maksymalnego komfortu, weź silne (najlepiej skórzane) sandały, sandały lub lekkie buty. Nadają się do ulic miejskich, ale do dróg krajowych i wycieczki w dżungli preferowane jest coś zamkniętego jak trampki, Экипировка туристов в джунглях Камбоджи trampki lub mokasyny dobrej firmy, które zapewnią maksymalną przepuszczalność wilgoci i pyłu. Obuwie takie jest przydatne również w chłodnych i mokrych okresach monsunów. W szczególnie podmokłych i nieprzekraczalnych miejscach jest całkiem możliwe, że będziesz musiał znaleźć buty lub buty.

Gumowe klapki lub łupki są zwykle noszone na plaży, dzięki czemu można swobodnie wędrować wzdłuż krawędzi surfowania. Jeśli zdecydujesz się zbadać las deszczowy, upewnij się, że buty dobrze trzymają kostkę: teren może być bardzo kamienisty i śliski, w przeciwnym razie ryzykujesz złamanie lub zwichnięcie. Na wieczór w mieście można założyć buty na walizkach lub sandały na obcasach: w innych przypadkach są mało przydatne.