Prawie w każdym salonie spa jest kriosauna, ale nie każda kobieta decyduje się na tak niecodzienną procedurę, aw rezultacie daje pierwszeństwo sprawdzonym dietom.

Japończycy wymyślili kriosaunę, po wielu eksperymentach ustalili, że przeziębienie pozytywnie wpływa na ludzkie ciało. Dziś kriosauna jest popularna na całym świecie i pomogła już ogromnej liczbie kobiet pozbyć się zbędnych kilogramów. Wygląda jak budka przypominająca lodówkę. Maksymalna możliwa temperatura wynosi minus 180 stopni.

Procedura trwa tylko 3 minuty, więc nie można zamrozić. W tym czasie ciało będzie w oparach ciekłego azotu.

Jak wpływa na ciało?

Oprócz utraty wagi, dzięki kriosaunie możesz spodziewać się takiego efektu na ciele:

 1. Wzmocnienie odporności, więc nie można obawiać się różnych chorób wirusowych. Wynika to z faktu, że ciało wchodzi w stresującą sytuację i obejmuje jego funkcję ochronną.
 2. Kriosauna pomoże zwiększyć tempo procesów metabolicznych w organizmie.
 3. Wpływ zimna na organizm pomaga poprawić przepływ limfy i przyspieszyć krążenie krwi.
 4. Po pierwszej procedurze zobaczysz, że manifestacja cellulit znacznie zmniejszyła się, a skóra stała się stonowana i elastyczna.
 5. Cryosauna działa jako doskonały środek przeciwstarzeniowy.
 6. Dzięki efektowi przeziębienia, efekt innych procedur, które stosujesz do odchudzania, poprawia się, na przykład, mogą to być ćwiczenia na siłowni, masaż lub okłady. Kriosauna to doskonały tonik.
 7. Zimno pomaga rozkładać tłuszcze i usuwa produkty rozkładu z organizmu.
 8. Lekarze uważają, że takie procedury chłodzenia mogą pozbyć się zapalenia skóry, grzybów, astmy oskrzelowej, a także problemów z układem mięśniowo-szkieletowym.
 9. Zaleca się stosowanie kriosauny u osób chorych na cukrzycę, egzemę, alergie, oparzenia i łuszczycę. Ponadto zimno jest doskonałym lekarstwem na depresję.
 10. W sytuacjach stresowych, a efekt zimna jest taki, w ciele wytwarzają hormony szczęścia, które nazywane są endorfinami. Dzięki temu poprawisz nastrój, poczujesz się swobodnie i będzie szczęśliwy.
 11. Oczywiście nie jest to symulator i nie można stracić dużo kalorii (przez 3 minuty procedury, tylko 150 kcal). Utrata masy ciała jest wynikiem poprawy metabolizm . Aby osiągnąć dobre wyniki, konieczne jest stosowanie kriosauny jako dodatkowego środka do utraty wagi, a następnie na cały kurs można stracić do 3 kg nadwagi. Nawiasem mówiąc, minimalna liczba niezbędnych procedur wynosi 10. Najlepiej jest odwiedzać kriosaunę codziennie lub co drugi dzień.
 12. Kriosauna
Jak działa procedura?

W specjalnej kabinie pacjent wznosi się na wysokość, której wysokość zależy od wysokości. Dozwolone ubranie - skarpetki i bielizna, wykonane wyłącznie z bawełny. W ciągu 3 minut człowiek jest w oparach ciekłego azotu. Natychmiast po zakończeniu zabiegu możesz odczuwać lekkie dreszcze i pieczenie, ale po kilku minutach powinny zmienić się w uczucie ciepła.

Przeciwwskazania do użycia

Nie zaleca się stosowania kriosauny u osób, które mają problemy z nadnerczami, a także z chorobami skóry. Dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem przed wizytą w kriosaunie. A jeśli masz inne poważne problemy zdrowotne, najlepiej zrezygnować z tej metody odchudzania.

Ta "mrożąca" procedura może pomóc w walce z nadmiarem kilogramów i mieć działanie poprawiające zdrowie całego organizmu.