W Toronto odbywa się festiwal filmowy. Wczoraj kaseta "War of Currents" została zaprezentowana jury i publiczności, w której zostały wyprodukowane przez Harvey Weinstein i Timur Bekmambetov. To oni stali się głównymi osobami, które zaprezentowały ten obraz, a gwiazda kina, Benedict Cumberbatch, który gra jedną z głównych ról w tym filmie, przybyła, by je wspierać.

Харви Вайнштейн и Бенедикт Камбербэтч на TIFF-2017

Harvey Weinstein i Benedict Cumberbatch na TIFF-2017

"The War of Currents" - nie-fikcyjna opowieść o geniuszach

Prawdziwa wojenna opowieść o życiu trzech błyskotliwych naukowców z Ameryki - Nikoli Tesli, George'a Westinghouse'a i Thomasa Edisona - trafiła na fabułę "Wojny prądów". Pierwsze dwa nalegały na użycie prądu przemiennego, podczas gdy Edison zalecał używanie tylko stałego. Thomas był bardzo utalentowanym i błyskotliwym naukowcem, który zdecydował się założyć firmę o nazwie Edison Electric Light. Zajmowała się budową elektrowni zasilanych prądem stałym. Po jakimś czasie Westinghouse zdał sobie sprawę, że prądu stałego nie można przekazywać na duże odległości. Stało się to znane Nikola Tesli i on, bez wahania, opuścił Edison Electric Light, w którym ostatnio pracował. Konfrontacja między zwolennikami 2 różnych koncepcji obecnej podaży trwała prawie 100 lat i zakończyła się dopiero w 2007 roku, kiedy ostatni drut DC został symbolicznie odcięty w Ameryce.

Кадр из фильма «Война токов»

Rama z filmu "Wojna prądów"

Лента «Война токов» была показана на кинофестивале в Торонто Czytaj także
  • 17 zwariowanych faktów na temat gwiazd, wiedząc, że twoje życie nie będzie już takie samo!
  • Vincent Gallo: "Jestem prawdziwą ofiarą Weinsteina, nie aktorką!"
  • 10 krajów, które są tworzone po prostu dla kobiet

Cumberbatch mówił o swojej postaci obrazu

Brytyjski aktor filmowy Benedict Cumberbatch w filmie "Wojna prądów" dostał rolę Thomasa Edisona. O swojej postaci Benedykt mówi:

"Jeśli opisać Edisona w kilku słowach, to jest on upadłym bohaterem. Thomas mógł przejść do historii jako największa osoba, ale postanowił tego nie robić. Moja postać miała obsesję na punkcie używania DC. To ona doprowadziła go do upadku. Kiedy studiowałem scenariusz, zdałem sobie sprawę, że muszę grać geniusza, który może stać się bogiem w branży. Edison to talent z wieloma wadami, utrwalony na swojej teorii. "
Бенедикт  Камбербэтч в ленте «Война токов»Бенедикт Камбербэтч в роли Томаса Эдисона

Benedict Cumberbatch jako Thomas Edison

Oprócz Cumberbatch, widz obejrzy obraz Michaela Shannona, który zostanie wcielony w George'a Westinghouse'a, a także Nicholas Holt, który zostanie Nikola Teslą. Reżyserem taśmy był młody, ale bardzo utalentowany specjalista Alfonso Gomez-Rehon. Na dużych ekranach taśma "War of Currents" ukaże się 24 listopada tego roku.

Бенедикт Камбербэтч на кинофестивале в Торонто

Benedict Cumberbatch na Festiwalu Filmowym w Toronto