W walce o idealną gładkość skóry wiele kobiet unika wosk do woskowania , ponieważ ta metoda jest uważana za zbyt bolesną i czasochłonną. W rzeczywistości kosmetologia intensywnie rozwija się w tym kierunku, a obecnie istnieje wiele rodzajów depilacji za pomocą wosku, które zapewniają nie tylko pożądany efekt, ale także pielęgnację skóry.

Woskowanie kobiece - za i przeciw

Ta metoda pozbycia się niechcianych włosów, jak wszystkie inne, ma swoje zalety i wady.

Wśród zalet woskowania kobiet warto zwrócić uwagę:

 • natychmiastowy i trwały efekt (do 4 tygodni);
 • niewielka ilość czasu na procedurę;
 • Przy regularnej depilacji zauważalny jest spadek intensywności wzrostu włosów, ich grubości i grubości;
 • idealna gładkość skóry.

Wady:

 • ryzyko wrastanie włosów ;
 • potrzeba wzrostu włosów do 3-4 mm długości;
 • dodatkowa pielęgnacja skóry po zabiegu;
 • możliwość reakcji alergicznych;
 • skutki traumatyczne na skórze przy naczyniach znajdujących się blisko powierzchni;
 • nieprzyjemne, bolesne odczucia.

Który wosk jest najlepszy do depilacji?

Odpowiednie narzędzie należy wybrać zgodnie z wrażliwością skóry, charakterystyką wzrostu włosów. Ponadto należy zakupić wosk, który jest specjalnie zaprojektowany do określonego obszaru, w którym będzie przeprowadzana depilacja.

Rozważ różne typy takich narzędzi, a także ich funkcje:

Ciepły wosk do depilacji

Ten rodzaj wosku jest zwykle dostępny w głębokich pojemnikach. Ma niską temperaturę topnienia, ponieważ jest wykonany z naturalnych składników i jest wzbogacony naturalnymi tłuszczami.

Użycie ciepłego wosku do depilacji polega na jego stopieniu (wystarczy umieścić słoik z produktem na patelni z gorącą wodą) i nakładać na włosy w miejscach poddawanych zabiegowi. Na wierzchu nakłada się specjalny papier, który usuwa się po 5-7 minutach szybkim ruchem przeciw wzrostowi włosów.

Wosk do depilacji

Jedną z niezaprzeczalnych zalet tego rodzaju wosku jest to, że procedura depilacji nie wymaga specjalnego papieru. Narzędzie dostarczane jest w postaci brykietów w różnych kolorach, nawet odpowiednich do usuwania twardych włosów, nie uszkadza wrażliwej skóry.

Niezbędną ilość składnika umieszcza się w maszynie do woskowania i ogrzewa do około 50 stopni. Po nałożeniu i schłodzeniu na skórze tworzy się cienki film, który można łatwo usunąć wraz z włosami bez użycia pasków papieru, który świetnie nadaje się do depilacji bikini i innych wrażliwych miejsc.

Zimny ​​wosk do depilacji we wkładach

Proponowane narzędzia są dostępne w standardowych wkładach do grzejników woskowych. Po dotarciu do niezbędnego ciepły wosk do depilacji wosk termiczny jest wygodnie rozprowadzany na skórze warstwą o jednej grubości. Na wierzchu znajdują się sklejone paski papieru do depilacji. Po 10 minutach usuwa się je ostrym ruchem ręki.

Woski tego typu są najbardziej wygodne i ekonomiczne w użyciu, wzbogacone ekstraktami roślinnymi i olejkami zmiękczającymi.

Jak usunąć wosk po depilacji?

W każdym razie, w wyniku zabiegu na skórze pozostanie niewielka nadwyżka. W zależności od rodzaju wybranego produktu istnieje kilka sposobów na usunięcie wosku po depilacji:

 1. Zmyć ciepłą wodą.
 2. Usuń za pomocą specjalnych chusteczek, które zwykle znajdują się w zestawie do depilacji.
 3. Usunąć gąbką lub bawełną wstępnie impregnowanym olejem roślinnym lub kosmetycznym.