Chociaż dredy pojawiły się stosunkowo niedawno w świecie mody, ta fryzura jest najstarsza na świecie. W odległej przeszłości, kiedy człowiek nie znał nożyczek ani grzebienia, już w młodym wieku włosy naturalnie zwijały się w długie maty. Aby stworzyć "dreads natyurel" współczesny człowiek musiałby być cierpliwy, zapominając o włosach przez kilka lat. Ale na szczęście, jeśli chcesz spróbować spektakularnej fryzury, możesz zrobić to znacznie szybciej. Jak warknąć i splatać dredy, jak się nimi opiekować i jakie fryzury można z nich zrobić i porozmawiamy dzisiaj.

Dziewczyny z dredami wyglądają spektakularnie, ponieważ "przerażające loki" (czyli pełna nazwa fryzury - "dredy" są tłumaczone) wizualnie zwiększają objętość włosów i przyciągają wzrok innych.

Kobiece dredy są tkane tak jak męskie. Sposób tworzenia fryzury zależy od rodzaju dreadów, które wybierzesz.

Rodzaje dreadów
  1. Jah dredy. Krótkotrwały (termin skarpety - do 3 miesięcy), ale spektakularne "straszne loki", aby stworzyć, który wystarczy i 5-6 cm własnych włosów. Są to cienkie sztuczne dredy, które zachwycają paletą kolorów, łatwością przeplatania się we włosach (używając ósemki lub zwykłego warkocza), oryginalności, a także bezpieczeństwa.
  2. Dreads. Tego rodzaju dredy również nie wymagają poświęcenia rodzimych loków. Kanekalon służy do tworzenia de-dreadów - materiału, który jest bardzo podobny do włosów naturalnych. Za pomocą programu Kanekalon możesz tworzyć dredy o dowolnej długości, a ich zaletą jest to, że będzie wyglądać jak twoja. Chociaż oczywiście jest wiele kolorów Kanekalonu i możesz poprosić mistrza o połączenie różnych kolorów w kolejności fantasy. Takie dredy są zwykle przeplatane metodą ósemkową, a pod koniec okresu skarpet (2 miesiące) można je ponownie wykorzystać.
  3. Bezpieczne dredy. To także Kanekalon, ale w postaci specjalnego wykroju, który jest po prostu przyczepiony do włosów rodzimych. Za pomocą "zabezpieczenia" możesz zadowolić się długimi, obszernymi, ale lekkimi dredami w dowolnym kolorze, które można przymocować do krótkich (od 5 cm) włosów.
  4. Nepalskie dredy. Filcowe blanki służą do tworzenia tych dredów. Nienaturalność tego materiału jest zwykle uderzająca. Jeśli d-daszki i "bezpieczne" jasne kolory dadzą ci podobieństwo do bohaterki anime, wtedy filc jest bardziej związany z motywami rastamańskimi. Ponadto, gdy są mokre, te dredy mają specyficzny zapach.
  5. Niebezpieczne dredy. Są to prawdziwe dredy, które powstają z włosów rodzimych. W związku z tym długość tych dredów zależy od początkowej długości włosów, która powinna wynosić co najmniej 10-15 cm (im więcej, tym lepiej). Mimo że proces może być utkany z tego samego filcu lub Kanekalon. Istnieje wiele metod tkania niebezpiecznych dredów: obejmuje szydełkowanie, skręcanie, czesanie i tarcie wełną. Pamiętaj, aby wynegocjować z mistrzem liczbę dredów i ich wskazówkę: "żywy" lub ukryty w środku. I poproś cię o nauczenie jak zaplatać dredy, ponieważ fryzura będzie musiała zostać zaktualizowana wraz z rosnącymi włosami. W przeciwieństwie do innych rodzajów dreadlocków, niebezpieczne są wytwarzane na okres kilku lat. Co do zasady, dredy bieżnika muszą szydełkować na drutach.
Jak dbać o dredy?

Wiele dziewcząt decyduje się na dredy, uwiedzione przez łatwość opieki. Rzeczywiście, kobiece dredy pozwalają rzadziej myć włosy, sprawić, by torebka była lżejsza na wadze grzebienia i uwolnić półkę w łazience z licznych produktów do pielęgnacji włosów. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jak i z czego prać dredy, aby wyglądały prawidłowo.

  • wystarczy myć sztuczne dredy raz w tygodniu za pomocą zwykłego szamponu, lekko rozcieńczonego wodą. Leczenie za pomocą klimatyzacji i dalsze suszenie za pomocą suszarki do włosów nie jest potrzebne;
  • niebezpieczne dredy wymagają nieco więcej uwagi w pierwszym miesiącu. W tym okresie należy je myć zwykłą wodą (niektórzy zalecają całkowite wstrzymanie się od mycia) i codziennie przekręcać od korzeni do końcówek, aby napiąć kiełbaski. W przyszłości myj włosy zwykłym szamponem lub mydłem, używając lekko osolonej wody. Zapomnij o 2 lub 3 w jednym!

Fryzury z dredów

"Okropne loki" - sama w sobie jest fryzurą. Właściciele de-or safe dreads łatwiej radzą sobie z "grzywą lwa", ponieważ Kanekalon jest dość elastyczny. Możesz wiązać dredy w węzłach, wyplatać warkocze z nich lub szturchać całkiem ładne spinki do włosów.

Naturalne dredy są nieco twardsze, z reguły są trzymane w węzłach lub przy pomocy specjalnej gumy do bandaży. Ale zawsze istnieje sposób na dekorowanie dreadów za pomocą specjalnych pierścionków lub zawieszek. Dziewczyna z dredami wygląda bardziej kobieco, kiedy umieszczają dredy na grzbietach głów.

Włosy po dredach

Jeśli, usuwając sztuczne dredy, modne kobiety eksperymentujące mogą praktycznie nie martwić się o włosy, to właściciele niebezpiecznych dredów zawsze są bici przez powrót do pierwotnego źródła - luźne włosy.

Kiedy rozstajesz się z dredami, dziewczyny muszą być psychicznie przygotowane na to, że nie zostaną zaproszone do pojawienia się w reklamach szamponów po usunięciu dredów. Włosy będą jak tkać dredy pchać, być zdezorientowanym i "uszczęśliwiać" rozdwojonymi końcami. Dlatego wielu decyduje się na dość radykalną metodę - golenie głowy. Ale jeśli jesteś już zmęczony przyciąganiem uwagi ekstrawaganckiej fryzury, po prostu bądź cierpliwy. Rozszywanie dredów to dość bolesna i długa procedura, zwykle towarzysząca ostremu przerzedzeniu włosów. Nie martw się: tylko włosy, które opuściły skórę głowy już dawno temu, ale nie mogły wydostać się z fryzury, pozostają w dredach. Rozpieszczaj włosy maskami, szamponami, wmasuj specjalne infuzje w skórę głowy i weź witaminy. I ciesz się naturalnością!