W ostatnich latach styl grecki, zarówno w odzieży, jak i fryzurach, zyskał wielką popularność, a wizerunek starożytnej bogini, łączący z jednej strony elegancję, wdzięk i wyrafinowanie, az drugiej strony wygodę i prostotę, nie traci swojej wiodącej pozycji w trendach mody. Dziś fryzury greckie, które są łatwe do zrobienia własnymi rękami, są z pewnością zawarte nie tylko w arsenale świątecznych i wieczorowych fryzur, ale także w biznesie i stylu casual.

Różnorodność greckich fryzur

Grecka fryzura to doskonała propozycja dla włosów długich i średnich, szczególnie z natury kręconych. Ale jeśli włosy są proste - to nie ma znaczenia, w tym przypadku można użyć lokówek lub użyć lokówki, po uprzednim zastosowaniu środków do stylizacji.

Istnieje wiele opcji fryzur w greckim stylu. Wszystkie są różnorodne, ale łączy je obecność kędzierzawych zamków, a także "lekkość", łatwość realizacji. Wymieniliśmy główne typy fryzur w greckim stylu:

 • grecki węzeł;
 • carimbos;
 • fryzura hetera;
 • lampadion;
 • grecki ogon;
 • grecki warkocz;
 • łuk Apolla i innych.

Greckie fryzury wymagają użycia akcesoriów - tylko do mocowania włosów, inne - do dekoracji. Tkanie greckiej fryzury to cała sztuka, w której możesz pokazać swoją wyobraźnię i oryginalność, ale każdy może się jej nauczyć, jeśli zechce. Dla początkujących lepiej zacząć od prostych fryzur. Zastanówmy się, jak stworzyć grecką fryzurę w domu na przykładzie prostej wersji ze wstążką lub bandażem.

Jak zrobić grecką fryzurę z bandażem?

Aby stworzyć fryzurę w stylu greckim z bandażem lub wstążką, możesz użyć akcesoriów do sklepu lub stworzyć samodzielnie. Najważniejsze jest to, że są one połączone z szafą i pasują do stylu. Bardzo wygodny i praktyczny do mocowania opatrunków do włosów, gumy lub gumek do włosów, prezentowanych dzisiaj w dość szerokim zakresie.

 1. Więc wybierając bandaż a także uzbrojeni w spinki do włosów lub niewidzialne istoty, rozpoczniemy tworzenie instruktażu.
 2. Jak zrobić grecką fryzurę 1
 3. Na zwiniętych szerokich pasmach (ale można też prosto) włosy, podzielone na prostą część, opatrunkowe opatrunki.
 4. Jak zrobić grecką fryzurę 2
 5. Z dwóch przednich małych nici, po jednej i drugiej stronie, wyplataj luźne pasma i przewlecz końce przez bandaż, delikatnie pociągnij i wyprostuj.
 6. Jak zrobić grecką fryzurę 3
 7. Co więcej, oplatując kolejne pasma, również owinę je pod bandażem od twarzy do tyłu głowy, tak aby w środku pozostał mały ogon.
 8. Jak zrobić grecką fryzurę 4
 9. Pozostały ogon jest podzielony na dwie równe nici i splata ich wiązkę.
 10. Jak zrobić grecką fryzurę 5
 11. Pociągnij otrzymaną uprząż pod bandaż, zawiń, zapnij szpilką.
 12. Jak zrobić grecką fryzurę 6
 13. Aby naprawić hairdress lakier do włosów .

Włosy są gotowe. Aby dać lekką niedbałość, możesz rozciągnąć kilka cienkich pasm przed użyciem lakieru.

Ta fryzura jest szczególnie ważna dla długowłosych dziewczynek w gorącym sezonie, ponieważ nie tylko wygląda bardzo stylowo i pięknie, ale także pozwala usunąć włosy z ramion i twarzy.

Kilka wskazówek, jak stworzyć grecką fryzurę:
 1. Pulchne dziewczynki lepiej wyglądać, jak wyjmują spod bandażowanych włosów, co wizualnie wydłuży twarz.
 2. W przypadku kobiet o wąskich twarzach zaleca się wstępne ułożenie bouffantu, szczególnie na bocznych pasmach, co zapewni objętość włosów. Bandaż w tym przypadku lepiej umieścić w pobliżu podstawy czoła.
 3. Właściciele owalnego bandaża twarzy mogą być ustawione nieco asymetrycznie lub użyć ozdobnych elementów z boku.