Jeśli postawisz sobie za zadanie zrozumienie ogromnej różnorodności nowoczesnych fryzur, to na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to praktycznie niemożliwe. Ale aby wybrać dla siebie coś określonego czasami wydaje się nierealne. Jednak nie wszystko jest tak trudne, wystarczy zrozumieć ich główną klasyfikację.

Odmiany fryzur

W rzeczywistości wszystkie fryzury można podzielić na dwie kategorie: fryzury na każdy dzień, które są znane wszystkim, oraz fryzury na modelach kreatywnych, które powstają na pokazach sprzętu i kunsztu stylistów, tzw. Fryzurach "wystawowych". Zasadniczo można je zobaczyć na wybiegu, gdy tworzy się fryzurę podkreślającą detale projektanta. Ale fryzury modelowe wyznaczają pewien kierunek w stylu stylizacji fryzur i są rodzajem podstawy do tworzenia w przyszłości modnych codziennych fryzur.

Niezależnie od długości włosów styliści tworzą fryzury modelowe co roku, na których wszyscy fryzjerzy polegają i są sobie równi. Istnieją trzy rodzaje fryzur:

  • na krótkich włosach;
  • na średniej długości włosach;
  • na długich włosach.

Modelowe fryzury na krótkie włosy

Krótkie fryzury modelowe to szczyt sezonu. Jest błędem, że nic nie można zrobić z krótkimi włosami. Dziś możesz wybrać jako lekko wydłużoną fryzurę, idealną na krótkie włosy i ultrakrótkie, ale nie mniej sexy i dynamiczne. Najważniejsze to znaleźć dobrego mistrza.

Najbardziej popularną krótką fryzurą modelki w tym roku jest ostrożnie . Nadaje się dla dziewcząt w różnych kategoriach wiekowych, a także wiele fryzur. Takie strzyżenie może mieć asymetryczną długość, z długim paskiem z przodu, z wydłużonymi skroniami i karkiem, przyciętym obszarem - nie ma ograniczeń co do fantazji, a stylizacja zajmuje najmniej czasu.

Modelowe fryzury dla średnich włosów

W przypadku dziewczynek o średniej długości włosów, projektantom poleca się w nowym sezonie standardowych fryzur gładką i równą grzywkę. Jednak różne warianty modnej grzywki to także sporo: grzywka może być asymetryczna, gruba, długa, płaska, profilowana. Jak zwykle, najdogodniejsza jest średnia długość włosów:

  • kaskada;
  • Bob;
  • kwadraty;
  • różne opcje z perm .

Asymetryczne fryzury dla średniej długości włosów można nazwać trendem w 2013 roku. Taka modelowa fryzura, jak bob, może mieć różną długość, czasami jest stopniowana, aw niektórych przypadkach przypomina kaskadę. Coraz częściej obserwuje się asymetrię podczas tworzenia fryzur modelowych dla średnich włosów. Poza epoką pozostaje garcon fryzury. W przypadku kobiet o delikatnych rysach styliści wybierają fryzurę pixie, a bardziej romantyczni ludzie powinni wybrać francuską fryzurę lub "muskowity", które pojawiły się w latach 80-tych.

Modelowe fryzury dla długich włosów

Modelowane długie fryzury - to prawdziwa przestrzeń do latających fantazji. Jak zawsze, cała konkurencja pozostaje kaskadą, odpowiednią na każdą okazję. Ta fryzura jest bardzo prosta w stylizacji, doskonale nadaje włosom objętość, a niezależnie od kształtu twarzy i grubości włosów, jest absolutnie odpowiednia dla każdego. Faworytem tego sezonu jest wydłużony samochód typu bob, który można łączyć z dowolną grzywką. Asymetryczne fryzury na długie włosy zawsze będą wyglądać stylowo i oryginalnie.

Z reguły modelowa fryzura nie jest uniwersalną fryzurą, ale to właśnie odróżnia każdą kobietę od tłumu. I choć jest tworzony przy użyciu konwencjonalnych środków (nożyczki, grzebień, lakier, środki barwiące i suszarka do włosów), wyjątkowość obrazu jest gwarantowana.

Fryzura modelowa 1Fryzura modelowa 2Fryzura modelowa 3
Fryzura modelowa 4Fryzura modelowa 5Fryzura modelowa 6
Fryzura modelowa 7Fryzura modelowa 8Model Hair Cut 9