Wszyscy wiedzą, że krótkie włosy sugerują niewielką różnorodność w wyborze fryzury, a jedną z jasnych odmian są loki. Loki na krótkich włosach nie są luksusem, ale osiągalnym marzeniem, ponieważ dzisiaj jest wiele sposobów - mniej lub bardziej bezpiecznych dla włosów, które pomogą nawet w krótkich fryzurach zrobić loki.

Ale loki to specyficzna fryzura, która nie pasuje do wszystkich. Wynika to z faktu, że dają one znaczną ilość fryzury, która pasuje nie do każdego konturu twarzy. Dlatego zanim złapiesz lokówkę i spryskaj ochroną termiczną - zastanów się, jaka forma loki Ci odpowiada, a także jak je położyć.

Kim są loki i krótkie włosy?

Fryzury na krótkie włosy są odpowiednie dla kobiet o miękkich rysach. Dotyczy to nie tylko przypadków krótkich, ale także długich włosów.

Loki - idealne do owalnych i diamentowych twarzy, ale kwadratowy i trójkątny kształt twarzy nie pasuje do loków, jeśli powstają na krótkich włosach. Wynika to z faktu, że krótka fryzura nie obrysowuje linii podbródka i szyi, co oznacza, że ​​"główny ciężar" fryzury spada na obszar czoła i uszu. Jeśli obszar czoła i kości policzkowej jest poszerzony, oznacza to, że linie, które muszą być zwężone wzrokowo, zostaną dodatkowo podkreślone za pomocą kręconej fryzury.

Wybór fryzury z krótkimi lokami

Loki są różne - duże, małe, elastyczne i słabe. Wybór pięknych loków na krótkie włosy zależy od zdarzenia, do którego są stworzone, a także od odzieży. Jeśli loki są niezbędne do romantycznego, dyskretnego spaceru, elastyczne, ściśle nakreślone loki będą nieodpowiednie.

Lekkie loki na krótkich włosach idealnie nadają się do codziennego życia, gdzie wszelkie nuty pompatyczności i szyku są niepotrzebne, elastyczne, dobrze zdefiniowane loki są odpowiednie, gdy trzeba stworzyć świąteczny wygląd. W takim przypadku są starannie układane i naprawiane.

Duże loki na krótkich włosach są odpowiednie dla kobiet o dużych rozmiarach i wyglądają lepiej, gdy stosuje się jasny makijaż. Małe loki są odpowiednie dla kobiet o cienkich rysach, ponieważ przy wybieraniu dużych loków cała uwaga zostanie zmieniona na fryzurę, a nie na mimikę.

Jak zrobić loki na krótkie włosy?

Zanim zaczniesz tworzyć loki, zdecyduj - czy masz wystarczająco dużo czasu, aby zrobić włosy za pomocą wałków, które ranią włosy mniej niż zwijanie lub żelazo . Jeśli jest dodatkowe pół godziny, oszczędzaj włosy i używaj lokówek.

Jeśli nie pozostało zbyt wiele czasu, na ratunek przychodzi lokówka lub żelazko, ale konieczne jest stosowanie ochrony włosów.

Zrób loki do zwijania krótkich włosów

Lokówki, w przeciwieństwie do lokówek, są używane tylko na suche włosy. Jeśli spróbujesz skręcić go trochę mokre loki, może to doprowadzić do poważnych obrażeń włosów.

A więc:

  1. Umyj włosy i nałóż na włosy ochrona termiczna .
  2. Następnie osusz włosy suszarką do włosów. Jeśli wysuszysz włosy w chaotyczny sposób, nie próbując uzyskać idealnej gładkości, rezultat będzie niechlujny. Jeśli podczas suszenia prostuje włosy za pomocą okrągłej szczotki, będzie to idealna podstawa dla elastycznych, rozdzielonych loków.
  3. Po wyschnięciu włosów użyj lokówki, zaczynając od dolnych pasm.

Wykonujemy loki na krótkie lokówki

Lokówki - delikatna opcja do włosów:

  1. Stosuje się je na mokre włosy, które są wstępnie natryskiwane specjalnym sprayem do tworzenia loków.
  2. Następnie włosy rany suszy się suszarką do włosów.

Ale lokówki mogą być również używane na suche włosy, jeśli mówimy o lokówki. W takim przypadku:

  1. Włosy są suszone, czesane i podgrzewane wałki do włosów.
  2. Następnie każda nić jest nawinięta na wałki, a po pół godzinie fryzura będzie gotowa.
loki dla krótkich włosów 1loki dla krótkich włosów 2loki dla krótkich włosów 3
loki dla krótkich włosów 4loki dla krótkich włosów 5loki dla krótkich włosów 6
loki dla krótkich włosów 7loki dla krótkich włosów 8loki dla krótkich włosów 9