Ze względu na efekt peelingu peelingu skóry głowy, zrogowaciałe cząstki naskórka, nadmierne wydzielanie, łupież, a także resztki pianki, lakieru i żelu, których nie zawsze można zmyć całkowicie szamponem, są usuwane. Otwory są otwarte, przepływ krwi do cebulek włosowych wzrasta, co poprawia ich odżywianie i bezpośrednio wpływa na siłę włosów.

Przygotowanie do procedury

Przed użyciem peelingu do głowy należy upewnić się, że nie ma uszkodzeń na skórze - rany, otarcia. Nie łuszcz od razu po farbowaniu włosów lub podkreślaniu.

W postaci gotowej, zarośla są sprzedawane w aptekach i sklepach z kosmetykami, ale rozważymy przepisy na ich przygotowanie w domu z naturalnych i niedrogich produktów.

Peeling solny do skóry głowy

Sól jest używana jako miękki "ścierny" materiał podczas gotowania - sól lub sól morska.

Przepis na tłuste włosy:

 1. Rozcieńczyć 50 g niebieskiej glinki wodą, aby uzyskać kremową masę.
 2. Dodaj pół szklanki soli, zamieszaj.
 3. Kompozycję nakłada się na skórę, dzieląc włosy na rozstępy i ostrożnie pocierana, masując głowę przez 10 minut.
 4. Zmyć masę ciepłą wodą.

Taki peeling solny dla tłustej skóry głowy pomaga wyeliminować tłusty połysk i przywrócić loki do żywego wyglądu.

Przepis na suche włosy:

 1. Mięso z liści aloesu (1-2 sztuki) zmiel do kleiku, wyciśnij sok.
 2. Dodaj do niego pół szklanki soli.
 3. Szorowata sól do skóry głowy, jak opisano powyżej.

Nie warto używać młodego aloesu - roślina musi mieć co najmniej 3 lata.

W przypadku włosów normalnych, peeling z solą rozcieńczony w wodzie będzie działał: konsystencja masy powinna być podobna do tej z kwaśnej śmietany. Czas masażu - średnio 7 minut.

Najlepiej używać sól morska . Sól kuchenna jest pożądana do mielenia w młynku do kawy, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zarysowania skóry. Peeling ten odbywa się raz w tygodniu nie dłużej niż 1-2 miesiące.

Peeling kawowy

Spała kawa ma sławę doskonałego środka do obierania. Co ciekawe, efekt złuszczający tego produktu wynika nie tyle z mechanicznego działania drobnych cząstek, co z reakcji kofeiny z wydzielaniem skóry. Kofeina doskonale usuwa tłuszcz, ponieważ zaleca się stosowanie peelingów do kawy cellulit i do utraty wagi.

Aby przygotować peeling do skóry głowy, należy wymieszać 2 łyżki mielonej kawy, żółtka kurczaka, miodu płynnego i soku z cytryny (1 łyżka). Kompozycję nakłada się na skórę, jak maskę, przez 30 minut. Masaż przed myciem. Procedura jest przeprowadzana nie częściej niż 1 raz w tygodniu.

Odcienie kawy odcień włosów, więc ta maska ​​nie pasuje do blondynki.

Peeling cukrowy do skóry głowy

Bardzo przydatny peeling cukrowy. Do przygotowania kompozycji szorującej potrzebne będą:

 • 3 - 4 łyżki cukru (najlepiej brązowy);
 • 1 łyżka oliwy z oliwek;
 • 2 łyżki szamponu (z minimalną "chemią", dziecko, na przykład);
 • 5 kropli olejku.

W przypadku tłustego peelingu przygotowywanego z użyciem oleju z cytryny lub grejpfruta, paczula i eukaliptus mają również pozytywny wpływ na wydzielanie. Kiedy olejek z łupieżu przydaje się drzewo herbaciane, lawenda, geranium. Olejek z jodły, goździków, jałowca i melisy wspomaga wzrost włosów.

peeling solą skórną

Powstałą masę wciera się w wilgotną skórę głowy przez 5-10 minut, zmywając ciepłą wodą.

Szorować glinką

Salony piękności oferują peeling ghassoul (Ghassoul), który jest wydobywany w górach Maroka. Zawiera szeroką gamę mikro i makroelementów, doskonale oczyszcza i nawilża skórę. Jeśli możesz zdobyć tę glinę, możesz zrobić domowy peeling dla wrażliwej skóry głowy. Proszek glinkowy rozcieńczony do konsystencji bardzo gęstej śmietany, wcierany w dobrze nawilżone włosy, masować skórę, spłukiwać ciepłą wodą.