Jeśli lubisz oglądać amerykańskie filmy, to na pewno nie zauważyłeś spektakularnych fryzur i fryzur. Ale szczególną uwagę przyciąga ich kolor włosów - jasne odcienie światła i chaotycznie kolorowe nici miodowe - takie piękno nie może być zignorowane.

Jeśli chcesz zrobić coś podobnego na twoich włosach, poproś fryzjera, aby dał ci punkt orientacyjny w Kalifornii.

Jak robi się wyróżnianie w Kalifornii?

Piękno tego podkreślenia polega na tym, że jest to najdelikatniejszy sposób na farbowanie włosów. Fryzjer nie będzie potrzebował folii ani papieru termicznego, aby to podkreślić. Do barwienia za pomocą specjalnej pasty zawierającej wosk pszczeli, co przyczynia się do tego, że Twoje włosy dokładnie się odbarwiają. Ponieważ pasta jest bardzo gruba, nie rozprzestrzenia się na włosach, więc nie są wymagane żadne dodatkowe materiały, aby chronić te obszary włosów, które chcesz pomalować. Kalifornijskie farbowanie włosów jest obecnie najłagodniejszą metodą barwienia, ponieważ w kontakcie z powietrznymi barwnikami, które są zawarte w absolutnie żadnej farbie, zaczynają słabnąć stopniowo, co nie jest prawdą, gdy włosy są owinięte w folię lub papier termiczny.

Rodzaje kalifornijskiego podkreślenia

Istnieje wiele schematów stosowania podkreśleń kalifornijskich. Wszystko zależy od tego, jaki rezultat chce klient osiągnąć fryzjer. Ważne jest, aby zrozumieć, że ten rodzaj farbowania włosów jest technicznie trudnym zabiegiem, któremu można zaufać tylko prawdziwemu profesjonalistowi, nie tylko z dużym doświadczeniem, ale z doświadczeniem w wykonywaniu tego rodzaju malowania. Subtelna i trudna praca, w tym Kalifornia, naprawdę wymaga praktyki, aby osiągnąć nie tylko piękny odcień włosów, ale także pożądany rozkład pasm. Dlatego powtarzamy raz jeszcze - aby uzyskać doskonały wynik, poświęć trochę czasu i umów się na spotkanie z profesjonalistą. Realistyczne podkreślanie kalifornijskich jasnobrązowych włosów, jak każde inne, pozwala uzyskać kilka odcieni naraz - miód, złoto, platynę, kolor masła i inne podobne. Pomoże Ci to stworzyć specjalny efekt włosów, które w naturalny sposób wypalają się na słońcu. Właśnie dlatego melioracja w Kalifornii zyskała taką nazwę - w końcu na plażach słonecznej Kalifornii dziewczęce włosy są spalone w ten sposób.

Podświetlanie w Kalifornii można wykonywać nie tylko na jasnobrązowych włosach, ale także na ciemnych. Jednak ten rodzaj wyróżnienia nazywa się wenecki. Wynika to z faktu, że kobiety w średniowiecznej Wenecji godzinami siedziały na dachach swoich domów, tak że promienie słońca wysycały ich naturalnie czarne włosy.

Podkreślanie Kalifornii na farbowanych włosach odbywa się również za pomocą podobnej technologii.

калифорнийское мелирование на русых волосах

Piękno melioracji w Kalifornii polega na tym, że żadna inna procedura barwienia nie przyniesie tak niesamowitych rezultatów. Jasne, prawie białe pasemka, które wydają się być podkreślone od środka włosami o delikatniejszych odcieniach - miodem i złotem, wysuwają się na pierwszy plan. Specjalny wzór jest nakładany na włosy za pomocą pędzla, który przypomina dotyk blasku słońca, w wyniku czego uzyskuje się naprawdę obszerny i wytłaczany kolor, a włosy są jakby zaznaczone pocałunkami promieni słonecznych.

Podkreślanie w Kalifornii w domu oczywiście nie powinno być wykonywane, ponieważ ze stuprocentowym prawdopodobieństwem nie da się osiągnąć pożądanego rezultatu. Nie będziemy się zmęczyć powtarzaniem - aby kalifornijskie podkreślenie było takie samo jak w przypadku filmów z Hollywood, potrzebna jest dłoń mistrza i duże doświadczenie.