Woskowanie w domu to najlepszy sposób na zwalczanie niechcianych włosów u większości współczesnych kobiet. Wiele kobiet woli używać wosku zamiast tradycyjnej maszynki do golenia. Regularne wizyty w salonach piękności i drogie zabiegi są dla wszystkich dalekie od przystępnych cenowo.

Zasada tej procedury jest prosta. Wosk jest nakładany na obszar skóry włosami, który wnika w cebulkę włosową i twardnieje. Ponadto za pomocą jednorazowej ściereczki lub specjalnego paska papieru usuwany jest wosk wraz z niechcianymi włosami.

Depilacja woskiem w domu ma wiele zalet. Po pierwsze, ta procedura może być stosowana do prawie każdej części ciała. Po drugie, woskowanie ma dość długi efekt - do 3-4 tygodni. Po trzecie, woskowanie w domu, oprócz jego głównej funkcji, to złuszczanie skóry. Ważną rolę odgrywa niski koszt woskowania wosku. Z reguły zestaw do woskowania wynosi od 8 USD. do 120 cu Są droższe zestawy, które zawierają różne egzotyczne składniki. Możesz także znaleźć tańszą opcję. Żaden specjalista nie będzie zalecał oszczędzania na zakupie zestawu do woskowania. Ponieważ produkt o złej jakości może uszkodzić skórę, a jego dalsze leczenie może być znacznie droższe.

Czego potrzebujesz do woskowania w domu?

Każda kobieta, która pierwsza zdecydowała się na tę procedurę w domu, obawia się jakiejkolwiek możliwej porażki. Aby uniknąć kłopotów, powinieneś przygotować wszystko, czego potrzebujesz z góry. Do chwili obecnej stosowane są trzy metody: depilacja zimnym woskiem, ciepła i depilacja gorącym woskiem. Te trzy metody mają wiele różnic.

Depilacja zimnym woskiem jest wystarczająco bolesna i zajmuje dużo czasu. Ta metoda nie jest zalecana w przypadku zbyt wrażliwych obszarów skóry. Jednak zimny wosk do usuwania włosów jest bardzo skuteczny - zabieg pozwala usunąć nawet najkrótsze włoski.

не подходит для всех женщин. Gorące woskowanie nie jest odpowiednie dla wszystkich kobiet. Gorący wosk rozszerza naczynia krwionośne, więc kobietom cierpiącym na żylaki nie zaleca się stosowania tej metody. Depilacja gorącym woskiem w domu jest ekonomiczną opcją, ponieważ wosk może być używany kilka razy.

является наиболее популярной. Depilacja ciepłym woskiem jest najbardziej popularna. Ciepły wosk nie powoduje podrażnień i jest odpowiedni dla wszystkich kobiet. Ta metoda jest uważana za szybką i higieniczną. Jednak koszt ciepłego wosku do depilacji jest najwyższy w porównaniu z poprzednimi dwiema opcjami.

Przede wszystkim kobieta powinna wybrać najbardziej odpowiednią opcję i zakupić zestaw do woskowania. Zalecana długość włosów do usunięcia wynosi 5 mm. Jeśli włosy są krótsze, wosk może ich nie złapać i przeskoczyć.

Jak wykonać woskowanie w domu?

Przed przystąpieniem do procedury należy przygotować wosk i kosmetyki. Jeśli do usuwania włosów używany jest gorący lub ciepły wosk, należy go wstępnie ogrzać do pożądanej temperatury. Pytanie "Jak zrobić wosk do depilacji na gorąco?" Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ każdy rodzaj wosku ma własną technologię ocieplenia. Sposób doprowadzania wosku do usuwania włosów do pożądanej temperatury jest zazwyczaj zapisany w instrukcji dołączonej do zestawu. Ale z reguły wosk jest podgrzewany w kąpieli wodnej. Do depilacji potrzebne będą również: balsam (krem, żel, balsam) i środek uspokajający, aby złagodzić podrażnienia.

Przed nałożeniem wosku na skórę należy go zwilżyć i poczekać как правильно делать эпиляцию воском pełna absorpcja kremu. Następnie wosk powinien być równomiernie rozprowadzony cienką warstwą na powierzchni skóry, szczelnie przymocować górną część pasków papieru znajdujących się w zestawie i usunąć go szybkim ruchem. Na każdym zestawie do depilacji wskazano optymalny czas, przez który można usunąć wosk ze skóry. Pod koniec zabiegu należy na skórę nałożyć środek łagodzący, który złagodzi stan zapalny.

Nie zaleca się rozpoczynania woskowania w domu w okolicy bikini, twarzy i pod pachami. Najlepszą częścią ciała przy pierwszej próbie są nogi. Przed wykonaniem depilacji w domu warto skonsultować się ze specjalistą i zadać wszystkie pytania dotyczące prawidłowego woskowania wosku.