Jeśli przed zazdrością dziewczyny patrzyły na panie z lokami i próbowały zrobić z siebie te same loki, teraz wszystko jest dokładnie odwrotnie. W modzie gładkie, idealnie równomierne pasma. Aby osiągnąć ten efekt, pomaga ciągłe prostowanie włosów.

Keratyfikacja włosów - za i przeciw

Aby zrozumieć, jak użyteczna jest ta procedura, pomocne będzie rozważenie struktury pasm. Każdy włos ma 77% procent białka (to keratyna). Jednak ze względu na stały wpływ czynników negatywnych struktura staje się cieńsza. Włosy same w sobie nie mogą zrekompensować strat białka, więc stają się kruche i zaczynają intensywnie wypadać.

Trwałe prostowanie polega na przetwarzaniu pasm specjalnego składu. Podczas zabiegu nano-keratyny zawarte w środku kosmetycznym wypełniają wszystkie puste przestrzenie włosów. Zamki nabierają połysku diamentów i zwiększają wytrzymałość. Jednak z biegiem czasu keratyna wymyte z pasm, więc procedura będzie musiała zostać powtórzona po kilku miesiącach.

Nie brak trwałego prostowania wad. Najważniejszym z nich jest dostępność formaldehydu w używanym środku kosmetycznym. Co więcej, ta niebezpieczna substancja jest zawarta nawet w tych "prostownikach", na etykietach których producent wskazał "wolny od formaldehydu". W przeciwnym razie narzędzie nie dawałoby efektu laminowania. Formaldehyd ma następujący wpływ na ludzi:

 • uciska centralny układ nerwowy;
 • wywołuje ból głowy;
 • osłabia wzrok;
 • powoduje łzy i tak dalej.

Od stałego prostowania loków keratyna lepiej jest odmówić w następujących przypadkach:

 • problemy z owłosieniem głowy;
 • delikatne, słabe pasma i ich intensywny opad.

Środki do keratacji włosów

Trwałe ustawienie prążkowania jest uważane za agresywną procedurę. Na loki wpływają substancje chemiczne wnikające głęboko do środka. Do leczenia można stosować preparaty zawierające następujące substancje czynne:

 1. Wodorotlenek sodu (drugie imię to soda kaustyczna), który jest uważany za najbardziej agresywny pierwiastek. Ten odczynnik jest w stanie wyprostować nawet afro-loki. Ale takie trwałe keratynowe prostowanie włosów stworzy potrzebę późniejszego traktowania pasm.
 2. Wodorotlenek guanidyny jest łagodniejszym środkiem. Preparaty na jego bazie są zalecane do stosowania w zdrowych, ale niesfornych ringletach. Jeśli trwałe wyprostowanie włosów w domu odbywa się przy użyciu środków opartych na wodorotlenku guanidyny, może to prowadzić do przesuszenia nitek i ich zwiększonej łamliwości.
 3. Tioglikolan amonu jest substancją łagodną. Daje niestabilny efekt. Kompozycje z taką substancją czynną nie radzą sobie z ciasnymi lokami. Są zalecane do stosowania podczas prostowania falistości światła.
produkty do keratacji włosów

Wyrównaj loki pomaga krem ​​do chemicznego prostowania włosów:

 • Cadiveu Professional;
 • Cocochoco;
 • Honmatokyo;
 • Inoar.

Keratyzacja w domu

Ponieważ procedura stałego przedłużania włosów jest kosztowna, możesz samemu wyrównać loki. Aby to zrobić, musisz kupić zestaw do kerowania i dostrajania, aby wykonać operację uszlachetniania. Chemiczne wyprostowanie włosów w domu zajmie od 0,5 do 1 godziny. Wyrównanie loków jest samo w sobie łatwą procedurą, więc nie będzie żadnych problemów podczas wykonywania tego.

Procedura keratynizacji

W rezultacie, samo-wykonane trwałe wygładzenie loków w żaden sposób gorszy salon. Jednak, aby uzyskać ten efekt, należy poprawić fryzowanie włosów w domu. Ta procedura odbywa się w kilku etapach:

 1. Shevelura jest wypłukany specjalnym szamponem. Należy to zrobić, aby usunąć kurz, brud i tłuszcz z powierzchni.
 2. Za pomocą ręcznika, loki są suszone. Woda nie powinna z nich płynąć strumieniem.
 3. Środki do trwałego wyrównania loków zbiera się w pistolecie natryskowym.
 4. Zamki są zbierane i mocowane z tyłu głowy klipsem do włosów.
 5. Oddzielne, nie bardzo grube pasmo. Cóż, jest przetwarzany za pomocą mieszanki kosmetycznej do wygładzania, a następnie czesany. Pozwala to na równomierną dystrybucję produktu na całej długości zawinięcia. Tylko korzenie mogą być pokryte mieszanką wygładzającą! Tak stopniowo przetwarzaj wszystkie wątki.
 6. Czekają na 15-20 minut.
 7. Wysuszyć loki za pomocą suszarki do włosów (powinien nastąpić zimny przepływ powietrza). W tym samym czasie loki są wyprostowane za pomocą okrągłej szczotki.
 8. Żelazo naprawić keratynę na skrętkach. Jeśli oplot jest cienki, muszą wydać go 2-3 razy. Grube i twarde loki są traktowane 6-7 razy.
 9. Pasemka są pokryte specjalną surowicą.

Włosy po prostowaniu chemicznym

Ta procedura - doskonała alternatywa dla stałego wygładzania prasowania loków. Opowiedzą Ci o tym, jak chemiczne prostowanie włosów działa przed i po, a także niezliczone recenzje. Wśród nich można spotkać zarówno pochlebną, jak i ostro negatywną ocenę, więc przed podjęciem decyzji o takiej procedurze rozsądnie jest wykorzystać wszystkie jej za i przeciw.

chemiczne prostowanie włosów przed i po 1chemiczne prostowanie włosów przed i po 2chemiczne prostowanie włosów przed i po 3

Keratynowe prostowanie włosów - ile kosztuje efekt?

Natychmiast po zabiegu obserwuje się oszałamiający wynik. Jednak efekt nie jest wieczny. Trwa około 4 miesiące. I nie ma znaczenia, że ​​mistrz w salonie kosmetycznym wykonał wyrównanie loków lub procedura została wykonana w domu. Po wykonaniu prostowania włosów keratynowych czas trwania efektu zależy od stanu pasm w czasie zabiegu i właściwej pielęgnacji po wyrównaniu. Aby wynik był przyjemniejszy, konieczne jest przeprowadzenie korekty.

Pielęgnacja włosów po trwałym prostowaniu

Aby dłużej utrzymać działanie rogowacenia, konieczne jest spełnienie następujących wymagań:

 1. Pierwsze 3-4 dni po zabiegu nie myją włosów, nie stosuj szpilek do włosów, spinek ani gumek. Zapobiegnie to rozwiązaniu nowej struktury pasm.
 2. Nie używaj suszarki do włosów i prasowania.
 3. Aby dbać o nici po zakończeniu prostowania włosów, należy stosować wyłącznie specjalne kosmetyki. Należą do nich szampony siarczanowe, maski, odżywki i tak dalej.
 4. Po zabiegu należy zminimalizować pływalnię i pływanie na morzu, a kiedy to nastąpi, należy użyć specjalnych czapek do ochrony pasm. Prostowanie włosów nie może być wykonane na zawsze, ale chlorowana i osolona woda przyspieszy wymywanie keratyny i zniszczy osiągnięty efekt.