Czy ciągle wpychasz włosy, wychodzisz z włosów, czy jesteś właścicielem wesołych loków, chcąc uzyskać gładkie włosy jak jedwab? Wtedy zdecydowanie musisz wiedzieć, jak wyprostować włosy przyjaciela wszystkich fashionistek za pomocą żelazka.

Jak wybrać prostownicę do włosów?

Zanim zdecydujesz się na prostowanie włosów, w tym grzywkę, prasowanie, musisz wybrać to żelazko. Ponieważ skuteczność i bezpieczeństwo prostowania włosów bezpośrednio zależy od prawidłowego doboru urządzenia.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego płyty są prasowane. Metalowe płytki mogą poważnie uszkodzić włosy i takie prasowanie może być używane nie więcej niż 3 razy w miesiącu, korzyści z takich żelazek znajdują się w sklepach niezwykle rzadkich. Płytki ceramiczne traktują włosy ostrożniej. Cóż, najlepsza jakość, praktycznie nieszkodliwa dla zdrowia włosów - jest to płyta z turmalinem lub powłoką jonowo-ceramiczną. Ale takie żelazka są uważane za profesjonalne, a zatem są droższe.

Następną rzeczą, która mi się podoba, jest to, że twoje żelazko do włosów jest regulatorem temperatury. Włosy różnią się grubością i innymi cechami, w zależności od miejsca wzrostu. Dlatego niewłaściwe jest stosowanie tej samej temperatury prasowania zarówno w celu prostowania huku, jak i prostowania reszty włosów.

Jak wyprostować włosy żelazkiem?

  1. Najpierw musisz pamiętać, że używanie tego urządzenia więcej niż 2 razy w tygodniu może być niebezpieczne dla włosów. Również prostowanie włosów żelazkiem bez stosowania zabezpieczenia termicznego może uszkodzić włosy. Oczywiście, wszystkie włosy są różne, a ktoś z powodzeniem używa żelaza codziennie bez środków ochronnych, a także, aby wiedzieć, nie zna problemów z włosami. Ale jeśli twoje włosy są już suche i kruche, lub zamierzasz wyprostować ciasne loki, to lepiej nie rezygnować z ostrożności.
  2. Tylko czyste włosy powinny być wyprostowane, ponieważ brud, pozostałości produktów do stylizacji i tłuszcz w wysokich temperaturach stwardnieją, co nie nada twoim włosom piękna ani zdrowia. Jeśli nie masz czasu myć włosów, musisz użyć prostownika w niskiej temperaturze.
  3. Po umyciu włosów nakładamy na nie środek do stylizacji (ochrona termiczna), jeśli to konieczne, suszymy włosy suszarką do włosów lub czekamy, aż włosy wyschną same. Nie możesz użyć żelaza na mokrych włosach, w przeciwnym razie mogą zostać poważnie uszkodzone, a zamiast jedwabiu dostaniesz hak.
  4. Suche włosy prostują prasowanie, dzieląc je na małe pasma. Szerokość pasma powinna być równa szerokości płyty prasującej, ale im cieńsze pasmo, tym lepszy efekt uzyskasz po zakończeniu zabiegu. Ciasne loki łatwiej wyprostować, po naciągnięciu gorącą suszarką do włosów i okrągłym grzebieniem. Rozpoczyna się prostowanie Выпрямление утюжком z tyłu głowy, chwytając włosy za korzenie i przesuwając się na końce. Jeśli istnieje chęć stworzenia obszernej fryzury, wystarczy wyprostować zewnętrzne pasma i końcówki włosów. Więc zachowujesz głośność i nadajesz gładką fryzurę. Nie warto trzymać żelazka w jednym miejscu przez dłuższy czas - ryzykujesz spalenie włosów. Zwykle do prostowania wystarczy jeden płynny ruch z płaskim żelazkiem od góry do dołu.
  5. Po prostowaniu włosy można utrwalić lakierem. Jeśli włosy są tylko lekko zwinięte lub wyblakłe, wówczas ten krok jest opcjonalny.
  6. Jeśli jednak nie można uniknąć uszkodzenia włosów, należy przerwać używanie żelaza, mocno spalonych miejsc, aby je ciąć i zacząć aktywnie pielęgnować włosy za pomocą masek i środków przywracających.
  7. Aby zmniejszyć ryzyko przekrzywienia włosów, eksperci zalecają regularne przycinanie ich końcówek.