Ponieważ naturalność obrazu stała się modna, w sztuce fryzjerskiej wymyślają nowe sposoby tworzenia indywidualnego stylu, a jednocześnie zachowują autentyczne piękno. Ciekawą opcją jest użycie techniki shatush na ciemnych włosach, nawiasem mówiąc, bardzo popularnej wśród gwiazd Hollywood. Pozwala to osiągnąć idealne połączenie naturalności i wyjątkowości, aby nadać włosom zadbany wygląd.

Technika barwienia shatush na ciemnych włosach

Uznane delikatne wyjaśnienie można przeprowadzić na dwa sposoby:

 • klasyczny (z polarem);
 • progresywny (bez polaru).

W pierwszym przypadku technologia farbowania składa się z następujących elementów:

 1. Podział całej objętości włosów na wiele cienkich pasm.
 2. Wykonywanie schludnego polaru każdego z nich.
 3. Nieregularne stosowanie środka klarującego na włosy.

Po utrzymaniu czasu ekspozycji (ustalonego przez mistrza w zależności od struktury, grubości, jakości i stanu loków), usuwany jest permanent, a pasma są przetwarzane za pomocą roztworu barwiącego lub szamponu, który często zawiera naturalne bezbarwna henna dla efektu regeneracji.

Rezultatem jest niesamowita fryzura, przypominająca naturalne spalanie poszczególnych warstw włosów na słońcu.

Drugi wariant opisanej odmiany podświetlania uważany jest za bardziej subtelną i złożoną pracę:

 1. Początkowo stylista włosów wybiera kilka odpowiednich odcieni farby, które są blisko siebie w kolorze.
 2. Następnie, za pomocą pędzla lub palców, substancje te są rozprowadzane wzdłuż pasm, tak że jeden ton przechodzi do drugiego. Ważne jest, aby wykonywać bardzo cienkie ruchy, ponieważ shatush nie powinien mieć wyraźnych granic.

Dzięki postępowej technice możliwe jest uzyskanie bardziej interesującego rodzaju włosów, aby stworzyć niezwykły gradient.

Prezentowana technologia barwienia ma szereg zalet:

 • oszczędność czasu i pieniędzy - korekta wymagana jest tylko raz na 3 miesiące;
 • loki optycznie powiększają objętość, wyglądają na grubsze;
 • stosowanie shatush nawet na czarnych włosach nie wymaga ciągłego barwienia korzeni;
 • efekt sparingu (minimalne obrażenia);
 • szybkość procedury nie przekracza 40 minut;
 • łatwość instalacji;
 • doskonałe maskowanie siwych włosów, szczególnie przy zastosowaniu metody shatush na ciemnych blond i brązowych włosach;
 • możliwość szybkiej zmiany koloru loków (w razie potrzeby).

Ważne jest, aby pamiętać, że wskazane jest, aby po raz pierwszy zwrócić się do specjalisty, ponieważ zbyt trudno jest osiągnąć pożądany efekt na własną rękę. Z czasem możesz zdobyć odpowiednie umiejętności i dokonać korekty w domu.

Podkreślanie shatush na ciemnych krótkich włosach

Pomimo tego, że proponowana technologia barwienia jest zaprojektowana dla długich pasm, wygląda świetnie i na krótkich fryzurach - kwadratowych, kaskada Bob

W tej sytuacji nie zaleca się korzystania z metody progresywnej, ponieważ trudno jest ręcznie wybrać idealne przejścia dla krótszej długości włosów. Ale klasyczna wersja z kombinezonem polarowym, jak to możliwe.

Shatush na krótkich lokach pozwala nadać im dodatkową objętość i stworzyć wrażenie gęstości, co jest bardzo ważne dla właścicieli cienkich włosów. Co więcej, stopniowane fryzury wyglądają o wiele bardziej interesująco dzięki użyciu tego rodzaju podświetlania, struktura i klasyfikacja są wyraźniej widoczne.

Ważne jest, aby pamiętać, że bardzo krótkie fryzury, takie jak pixie lub A-bob, nie są absolutnie połączone z farbowaniem shatush. W rzadkich przypadkach można go zastosować w grzywce, jeśli jest długi i ukośny.

kolorowanie shatush na ciemnych włosach 1kolorowanie shatush na ciemnych włosach 2kolorowanie shatush na ciemnych włosach 3
malowanie stoup na ciemnych włosach 4kolorowanie ciemnych włosów shatush 5malowanie stoup na ciemnych włosach 6
malowanie stoup na ciemnych włosach 7malowanie zmierzchu na ciemnych włosach 8malowanie zmierzchu na ciemnych włosach 9