Kobieca fryzura zawsze przyciąga uwagę zarówno kobiety, jak i otoczenia. Z reguły nie pozostawia nikogo obojętnym, ktoś go lubi, ktoś nie kategorycznie. I tu nie chodzi o samą fryzurę, ale o preferencje smakowe ludzi.

Często kobiety są zainteresowane, a kiedy jest lepiej, czy kiedy obcinają włosy, żeby dobrze rosły? Nawiązując do niektórych źródeł w Internecie, możemy wyciągnąć wniosek, że możesz obciąć włosy tylko w korzystne dni, zgodnie z kalendarzem księżycowym. Prawda czy nie, to nie my decydujemy. Ale co o tym myślą profesjonalni styliści i fryzjerzy? Czy trzymają w ręku horoskopy w kształcie księżyca, które są zalecane, gdy trzeba obciąć włosy? Okazuje się, że nie zawsze. Co jeszcze myślą o znakach narodowych i jakie są zalecenia dotyczące obcinania włosów? Dowiedzmy się.

Jak często muszę wycinać włosy?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, im częściej tniesz włosy, tym szybciej i grubiej rosną, w praktyce to nie działa. Oznacza to, że jeśli masz tendencję do spowolnienia wzrostu włosów i nie robisz nic, aby to przyspieszyć, ale tylko regularnie obcinasz włosy, wtedy będziemy musieli cię rozczarować. Często jako dowód tej teorii podaje się przykład gwałtownego wzrostu ścierniska na twarzy mężczyzny, rzekomo z powodu faktu, że mężczyzna często je goli (a to doprowadziło do kolejnego mitu, że jednoroczne dzieci muszą być przycięte łysiejąco). W rzeczywistości włosy na twarzy mężczyzny rosną nieco szybciej niż na skórze głowy pod wpływem hormonów. Tak, a na jednym otrosshy milimetr włosia jest znacznie bardziej zauważalny niż ten sam milimetr, co zwiększa długość włosów na 15 centymetrów na głowie.

Styliści, w odpowiedzi na pytanie "Jak często trzeba obcięte włosy?", Zaleca się robić to nie częściej niż raz w miesiącu, jeśli głowa, oczywiście, nie jest ogolona "do zera". W tym czasie włosy na głowie rosną o 1 centymetr, co zaleca się odciąć, aby odświeżyć włosy. Jeśli ustawiony jest minimalny okres, wtedy nie ma maksimum. Ale w tym samym czasie zdrowy rozsądek sugeruje inaczej. Jeśli planujesz uprawiać długie włosy, to od czasu do czasu nadal będziesz musiał je ciąć. Po pierwsze, aby zachować dobrze zadbany wygląd fryzury, a po drugie, w celu zwalczania rozdwojonych końcówek. Następnie fryzjerzy radzili, aby lekko odciąć końce co najmniej raz na trzy do czterech miesięcy. I musisz dbać o swoje włosy każdego dnia.

Kiedy nie można obciąć włosów?

Zgodnie z zaleceniami zawartymi w kalendarzu księżycowym, jest kilka takich dni w miesiącu. Ale dzisiaj nie mówimy o nich. W niedawnej przeszłości jedynym powodem, dla którego nie wolno było ciąć włosów, była ciąża. Skąd się biorą nogi tego przesądu - trudno jest się tego dowiedzieć. Ale co ciekawe, nawet niektórzy lekarze kategorycznie zakazują kobietom w ciąży cięcia włosów. Podobno w tym przypadku wszystkie siły ciała będą działały dla wzrostu włosów, a dziecko nie będzie rosnąć. Dość wątpliwe Когда хорошо стричь волосы teoria, prawda? A co myślą fryzjerzy?

Twierdzą, że wzrost włosów w czasie ciąży nie ustaje i nawet nie spowalnia tempa. A zarówno przycięte, jak i nie przycięte włosy pobierają z ciała ściśle określoną ilość składników odżywczych. A w samej procedurze cięcia w czasie ciąży pojawiają się tylko zalety: poprawia się wygląd przyszłej mamy, poprawia się samopoczucie i poczucie własnej wartości, a takie pozytywne emocje są bardzo potrzebne dziecku; a nawet postawić się w porządku lepiej przed dostawą, ponieważ po nich czas będzie znacznie mniejszy.

Kiedy lepiej wyciąć włosy, jeśli przed nami ważne wydarzenie?

Nie ma jednolitej opinii na ten temat, a opinie stylistów były podzielone na pół. Niektórzy radzą, aby w przeddzień wydarzenia zrobić fryzurę, aby w razie potrzeby zrobić kolejną fryzurę i ułożyć się tuż przed ważnym wydarzeniem. Ci drudzy nie widzą tej potrzeby i wierzą, że wszystko musi być zrobione w jeden dzień, jeśli czas pozwoli - w dniu wydarzenia, a jeśli nie - w przeddzień. Chociaż na ogół to wszystko nie ma znaczenia.