Fala Hollywood to spektakularna fryzura w stylu retro, która mimo głośnej nazwy nadaje się nie tylko dla kobiet z Hollywood, ale także dla wszystkich kobiet, aby stworzyć świąteczny, luksusowy wygląd. Fala fryzura Hollywood może być wykonywana na krótkich, długich, średnich włosach, ale ważne jest, aby oryginalna fryzura była wykonywana z pasmami o równej długości. W przeciwnym razie, aby wszystkie loki zostały ułożone we właściwym kierunku, a końcówki nie zostaną znokautowane z ogólnej stylizacji i wystawiane w różnych kierunkach, konieczne będzie użycie dużej liczby narzędzi do stylizacji.

Sposoby tworzenia fali Hollywood

Układanie fali Hollywood może odbywać się niezależnie w domu, co będzie wymagało użycia narzędzi do stylizacji, narzędzi fryzjerskich i urządzeń, a także odrobiny czasu i cierpliwości. Fale można tworzyć zarówno na ukośnym, jak i na prostym rozstaniu, mogą być różne pod postacią:

 • linie proste są ułożone równolegle do linii podziału;
 • ukośne - pod ostrym kątem do rozstania;
 • poprzeczny - prostopadły do ​​zamierzonego przecięcia.

Tworząc tę ​​fryzurę, należy wziąć pod uwagę, że na jej trwałość wpływa grubość i wysokość korony (linia najwyższej części fali, gdzie tworzy ostre zakrzywienie), a także szerokość samej fali. Powstają fale spadające na twarz, oderwane od pleców, a długimi włosami można zbierać pasma w niskim eleganckim gronie, a sama fala jest wykonywana z hukiem. Dziewczęta, które uwielbiają używanie dodatków w swojej fryzurze często ozdabiają hollywoodzką falę z baretkami, które tworzą fałdy na falach, a także kwiaty, piękne opaski na głowę i bandaże.

Istnieje kilka technik wykonywania hollywoodzkiej fali Hollywood, która jest podzielona na "zimny" i "gorący". "Zimna" metoda polega na użyciu tylko cienkiego grzebienia, klipsów, palców i narzędzi do układania o silnym fiksacji. W tym przypadku stylizacja jest wykonywana na mokrych włosach, jest wystarczająco delikatna dla włosów, ale wymaga pewnych umiejętności i jasności działania. Technika "gorąca" polega na użyciu urządzeń do zwijania włosów za pomocą elementu grzejnego (zwijanie, prasowanie) lub lokówek (zwykłych lub termicznych). Istnieją również sposoby na stworzenie fali Hollywood za pomocą suszarki do włosów z dyfuzorem.

Powinniśmy również wspomnieć o fryzurach fali Hollywood z taśmą, która jest szczególnym rodzajem ażurowego tkania na zasadzie jednoniciowego warkocza. Ta fryzura jest idealna dla długich i średnich włosów na świąteczną okazję, daje obraz romansu i elegancji.

Jak zrobić falę Hollywood?

Rozważ krok po kroku, jak tworzyć fale Hollywood na przykładzie tworzenia fryzur dla długich włosów metodą "gorącą":

 1. Umyć włosy, dokładnie je osuszyć, rozczesać i podzielić na rozstania.
 2. jak zrobić hollywoodzką falę 1
 3. Podgrzać lokówkę (około 25 mm średnicy), oddzielić pasmo włosów od góry, skręcić w lekki warkocz, a zaczynając od końcówek, odciągnąć go od twarzy.
 4. jak zrobić hollywoodzką falę 2
 5. Aby nie dopuścić do załamania się końcówek, podczas nawijania muszą być trzymane palcami.
 6. jak zrobić hollywoodzką falę 3
 7. Po 10-15 sekundach delikatnie usuń lokówkę z lokówki, nie rozwijając jej i zabezpiecz ją klipsem u podstawy.
 8. jak zrobić hollywoodzką falę 4
 9. Zgodnie z tą zasadą nawiń wszystkie włosy równolegle do rozstania, utrzymując urządzenie w pozycji poziomej.
 10. jak zrobić falę hollywood 5
 11. Zaczynając od dolnych loków, usuń wszystkie klipy.
 12. jak zrobić hollywoodzką falę 6
 13. Włosy grzebieniowe z rzadkim grzebieniem.
 14. jak zrobić hollywoodzką falę 7
 15. Do czesania szczotkowanego włosa lakierem lub sprayem do mocowania.
 16. jak zrobić falę Hollywood 8
 17. Aby uzyskać wyraźne fale na falach, uszczypnąć miejsca zgięcia pasm za pomocą zacisków lub niewidocznych i lekko je dokręcić.
 18. jak zrobić hollywoodzką falę 9
 19. Po kilku minutach usuń klipsy i ponownie spryskaj włosy. lakier (spray).
 20. jak zrobić hollywoodzką falę 10