Widząc mydelniczki na półkach, większość ludzi jest bardzo zaskoczona, gdy się przekonuje, że to solidny szampon. Nie wahaj się go kupić, ponieważ, oprócz nietypowego kształtu, taki produkt do włosów jest absolutnie nieszkodliwy ze względu na jego naturalny skład.

Skład i korzystne właściwości stałego szamponu

Skład stałego szamponu może być inny, w zależności od marki producenta, ale w każdym przypadku jest wykonany z naturalnych składników: glicerol , laurylosiarczan sodu, olejki eteryczne, napary ziołowe, aromaty i barwniki. Naturalny stały szampon jest bardzo ekonomiczny. Nawet używając go codziennie, zauważysz, że trwa to 2, a nawet 3 miesiące. Cechy, które odróżniają ten szampon od zwykłego, obejmują również fakt, że:

  • nie jest testowany na zwierzętach;
  • gdy jest używany, następuje aktywny masaż głowy, co przyspiesza wzrost włosów;
  • wygodnie jest zabrać ją na wycieczki;
  • po umyciu włosy nie pachną.

Nie martw się, jak będziesz używać stałego szamponu. To bardzo łatwe. Pianują ją w dłoniach, a powstałą piankę nakłada się na włosy. Pozostawić na kilka minut, a następnie zmyć wodą.

Jak wybrać solidny szampon?

Wybierz ten rodzaj produktów do pielęgnacji włosów, jak również każdego innego, w zależności od rodzaju i struktury włosów. Dobrze sprawdzony solidny szampon Lush. Skutecznie oczyszcza włosy z codziennego kurzu i brudu, a także działa tonizująco na skórę głowy. Każdy z kilku rodzajów tego szamponu zapewni twoje loki witaminy i nada im blasku.

Dla miłośników solidnych szamponów marka kosmetyczna Fresh Line wydała kilka rodzajów tego narzędzia. Wszystkie nie zawierają laurylosiarczanu sodu, podstawą tego stałego szamponu jest naturalna masa mydła z palmy kokosowej. Dzięki niemu możesz poprawić wygląd włosów, ponieważ regulują one uwalnianie sebum. Szampon Solid Design Soap jest bardzo popularny, ponieważ jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Solidny szampon zrób to sam Zalecane jest nawet stosowanie profilaktyczne w okresie sezonowej utraty włosów.

Solidny szampon w domu

Możesz zrobić solidny szampon własnymi rękami, abyś był pewien, że używasz absolutnie naturalnego produktu. Przepis na stały szampon jest prosty. Musisz kupić glicerynę lub organiczną bazę mydła, w 5 częściach z których dodasz 1 część łopian , olej kokosowy lub inne oleje, 3 części wywaru z ziół i 5-7 kropli jakiegokolwiek zapachu. Wszystko wymieszaj w kąpieli wodnej i wlej do foremek.