Nowoczesne firmy kosmetyczne oferują szeroki wybór sposobów i środków do usuwania niechcianych włosów w dowolnym miejscu na ciele. Dzięki temu każda kobieta może dokonać depilacji w domu, bez dodatkowych kosztów. Oczywiście wszystkie metody depilacji mają swoje wady i zalety, które należy rozważyć przed zabiegiem. Również wiele kobiet nie zna różnicy między depilacją a depilacją, co utrudnia wybór odpowiedniego produktu. Ale jeśli chodzi o piękno, lepiej nie spieszyć się, aby doświadczyć wszystkich sposobów na swoim ciele, ale dokładnie zważaj na pozytywne i negatywne aspekty każdej metody.

Depilacja czy depilacja?

Epilacja niszczy mieszki włosowe, co prowadzi do usuwania niechcianych włosów i spowalniania ich wzrostu przez długi czas. Procedura depilacji odbywa się w salonach, a jakość wyniku zależy w dużej mierze od profesjonalizmu mistrza. Depilacja usuwa włosy bez uszkadzania mieszków włosowych, a zatem czas trwania depilacji jest znacznie mniejszy. Ale zaletą depilacji jest zdolność do usuwania owłosienia, które oczywiście różni się znacznie pod względem kosztów. Domowa depilacja ma również swoje wady, tak jakby brakowało ci doświadczenia, możesz uszkodzić skórę, a niewłaściwy środek może wywołać podrażnienie lub reakcję alergiczną. Dlatego wybierając tę ​​metodę, musisz wiedzieć, jak prawidłowo wykonać depilację w domu, jakie metody i środki są najbardziej odpowiednie dla różnych części ciała.

Metody depilacji

Golenie

Golenie to najbardziej znany i prosty sposób na usunięcie włosów. Korzyści z golenia obejmują dostępność i brak specjalnych kosztów. Ale już następnego dnia po goleniu skóra przestaje być gładka i jedwabista, aw niektórych przypadkach pojawia się zaskorupiałe włosie, powodując podrażnienie. Dlatego zabieg musi być wykonywany dość często, co jest niewątpliwie minusem tego rodzaju depilacji, szczególnie jeśli chodzi o delikatną skórę w okolicach bikini. Również usuwanie włosów za pomocą maszynki do golenia nie jest bezpieczne, ponieważ każdy nieostrożny ruch może zranić skórę i doprowadzić do przedostania się bakterii i powstania wysypki. Golenie nie jest odpowiednie dla skóry wrażliwej ze skłonnością do podrażnień.

Depilacja kremem

Krem do depilacji jest jednym z najbardziej bezbolesnych sposobów usuwania niechcianych włosów, który łączy w sobie zarówno łatwość użycia, jak i czas działania (od 3 do 5 dni). Musisz wybrać tylko wysokiej jakości krem ​​odpowiedni do wybranej strefy. Przed wykonaniem kremu do depilacji należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami, sposobem stosowania i przeciwwskazaniami. Idealny do domowego depilacji bikini. W przeciwieństwie do golenia, po śmietanie, włosy nie odrastają ze sztywnym włosiem, ale stają się bardziej miękkie i cieńsze. Wadą jest możliwość wystąpienia reakcji alergicznych na składniki chemiczne kremu, dlatego zaleca się sprawdzenie indywidualnej tolerancji w niewielkiej części ciała. Po użyciu kremu można zastosować środek do spowolnienia wzrostu włosów. Ale aby uniknąć interakcji różnych chemikaliów, powinieneś używać narzędzi jednej firmy, zaprojektowanych do kompleksowej opieki.

Wosk do depilacji w domu

Woskowanie może usuwać włosy przez 1,5-2 tygodnie, ale w zależności od wrażliwości skóry może to być bardzo bolesna procedura. Jest metoda zimnej i gorącej depilacji woskiem. Podczas depilacji na gorąco pory skóry są otwarte, co ułatwia usuwanie włosów, ale należy uważać, aby nie poparzyć skóry. Intymne woskowanie w domu wymaga pewnego przygotowania, po raz pierwszy lepiej jest wykonać tę procedurę w salonie. Przed użyciem wosku do depilacji należy upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do tej metody usuwania włosów. Woskowanie jest zabronione w przypadku żylaków, Как делать депиляцию choroby skóry, cukrzyca, nowotwory skóry.

Jak wykonać woskowanie wosku w domu?

Na czystej skórze, musisz zastosować specjalny proszek, który nie zawiera talku. Wosk jest podgrzewany do wymaganej temperatury określonej w instrukcji, a wzdłuż linii włosów jest równomiernie rozprowadzany na skórze. Pasek materiału do depilacji nakłada się na wierzch i delikatnie wygładza. Po kilku minutach, gdy wosk stwardnieje, pasek usuwa się szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Oczyszczoną powierzchnię należy prasować ręcznie i traktować środkiem do depilacji. Resztki wosku usuwa się za pomocą oleju do ciała. Zanim zrobisz intymną depilację woskiem w domu, powinieneś wypróbować wosk na mniej wrażliwym obszarze skóry.

Każda metoda depilacji obejmuje kompleksową pielęgnację skóry, w tym oczyszczanie i nawilżanie. Wynik usuwania włosów zależy tylko od dokładnego przygotowania do zabiegu, wyboru odpowiedniej metody i przestrzegania zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry.