Kobiety zawsze starały się poprawić coś w swoim wyglądzie - aby zmienić fryzurę, poprawić kształt brwi, aby wargi były bardziej pulchne lub radykalnie zmienić kolor włosów. Niestety farbowaniu włosów towarzyszy często ich pogorszenie, nawet drogie farby salonowe nie zawsze mogą być chronione przed wysuszeniem i kruchością. Co mogę zrobić, jeśli chcę zmienić kolor i zachować zdrowie moich włosów? Wiele osób znalazło dla siebie wyjście - zastosować takie naturalne lekarstwo jak indyjska henna.

Indyjskie gatunki henny

Istnieją dwa główne typy henny:

  • Indian;
  • Irańczyk.

Ich główną różnicą jest bogactwo odcieni pierwszego, co prowokuje fakt, że indyjska henna jest bardziej popularnym produktem.

Naturalna indyjska henna to posiekane liście Lawsonia. Jest sprzedawany w czystej postaci lub z dodatkami. Na przykład suplementy z wodorostów wodorostów poprawiają porost włosów, a także nadają włosom elastyczność. Wiele osób zauważa oszałamiający efekt po użyciu henny indyjskiej do włosów: oprócz oryginalnego odcienia, który uzyskują włosy, ich objętość wzrasta, wyglądają zdrowiej i stają się gładsze. Jednak nie nadużywaj używania henny, ponieważ jeśli używasz go więcej niż dwa razy w miesiącu, może wysuszyć włosy.

Indyjska henna do farbowania włosów

Jakie odcienie indyjskiej henny mogą dać włosy, zależy od wybranego koloru. Istnieje siedem podstawowych kolorów:

  • naturalny;
  • bezbarwny;
  • brązowy;
  • kasztan
  • złoto;
  • burgund;
  • czarny.

Aby stworzyć różnorodne kolory, odcienie henny indyjskiej można mieszać. Ponieważ henna indyjska jest w 100% naturalnym produktem roślinnym, nie będzie w stanie rozjaśnić włosów, ale stosując ją do rozjaśnionych pasm, będzie można uzyskać efekt kolorowania.

Indyjską hennę można używać z Basmą, aby uzyskać bogaty kolor włosów, może być również indyjski. W zależności od proporcji, które są obliczane indywidualnie, ta kombinacja pomoże uzyskać cień brązowy, ciemny kasztan lub czarny. Im więcej basów, tym ciemniejszy kolor.

Brązowa henna indyjska jest używana do nadawania włosom różnych odcieni czerwono-złotych - od jasnych czerwonawych do głębokich kasztanów. Czarna indyjska henna będzie pasować tylko brunetkom. Nie będzie malować siwe włosy, ale sprawi, że kolor włosów będzie głębszy, nada jej lekki odcień i zdrowy połysk.

Indyjska aplikacja henna

Indyjska bezbarwna henna nakładana jest na dowolny kolor włosów - nie będzie ich barwiła, ale będzie leczyć i nadawać połysk. indyjska henna do tatuażu Nie powinieneś jednak natychmiast farbować włosów farbą chemiczną zaraz po tym - nic z ciebie nie wyjdzie, a twoje włosy mogą nabrać zielonkawego zabarwienia.

Indyjska henna jest również używana do tworzenia tymczasowych tatuaży. Gotowa indyjska henna do tatuażu sprzedawana jest w sklepach w stożkowym opakowaniu. Jest bardzo łatwy w użyciu nawet w domu. Najważniejszą rzeczą jest to, że stopniowo zacznie się odsuwać, zanim się znudzisz, więc możesz bezpiecznie eksperymentować.

Możesz również samodzielnie wykonać pożądane rozwiązanie. W tym celu specjalny proszek henny indyjskiej do tatuażu jest kilkakrotnie przesiewany przez małe sitko. Proszek musi być bez pojedynczej bryły i jednorodnej masy, w przeciwnym razie rysunki będą niewyraźne. Aby przygotować mieszaninę, sok z jednej cytryny jest wyciskany do henny indyjskiej, aż do otrzymania konsystencji gęstej śmietany. Naczynia, w których mieszanka indyjskiej henny miesza się, a cytrynę zamyka się celofanem i pozostawia na jeden dzień, po czym jest gotowa do użycia.