Twierdził, że jeśli kobieta chce się zmienić, powinna przede wszystkim zmienić fryzurę. Radykalne odmalowanie jest dość decydującą metodą i nie jest odpowiednie dla wszystkich. Ale kolor końcówek włosów - dokładnie to, czego potrzebujesz.

Opcje do kolorowania końcówek włosów

Podkreślenie indywidualności pomoże tancerka baletowa - zabarwienie końcówek w kontrastującym kolorze w porównaniu do wszystkich loków. Takie barwienie końcówek włosów byłoby odpowiednie dla długich i krótkich fryzur, dla młodych dziewcząt i dla starszych kobiet. Jasne ogony doskonale nadają się na wakacje, na imprezę, a nawet do pracy biurowej, jeśli kolor nie wykracza poza kod ubioru

Dla tych, którzy nie są pewni swojej konsystencji, zabarwi się koloryt końców włosów za pomocą pasteli. Wszystko, czego potrzebujesz, to zestaw suchych pastelowych kredek, które możesz kupić w salonie artystycznym. Włosy należy przekręcić w wić i po prostu nałożyć barwnik. Blondynki przed zabiegiem nie muszą moczyć głowy, aby pigment nie wniknął głęboko w strukturę włosów, brunetki, wręcz przeciwnie, trzeba to zrobić, aby kolor wyglądał jaśniej. "Pastelizacja" to absolutnie bezpieczna procedura. Farba zmywa się dość szybko, dzięki czemu często można zmienić obraz. Jedyną wadą: przy częstym stosowaniu małych kawałków włosów może wyschnąć.

Uważa się za modne, aby farbować końce włosów w stylu "ombre" - kontrastowy kolor z rozmytym obramowaniem. Najczęstsze kombinacje to czekolada i lekka kawa, orzech i miód.

Technika barwienia końcówek włosów

Niezależnie od wybranej techniki, najpierw musisz odwiedzić fryzjera i przyciąć końcówki - na starannie przyciętych włosach, farba będzie trwać dłużej, będzie wyglądać lepiej i jaśniej.

Do bezpośredniego farbowania należy zakupić folię, farbę, pędzel do nakładania na włosy, rękawiczki i grzebień. Jeśli jesteś właścicielem krótkich włosów, odważnie stań się "jeżem" ze strzyżeniem i zanurzaj palce w farbie, uszczypnij końcówki.

Jeśli chcesz przekształcić długie włosy, procedura musi zaczynać się od dzielenia na wyimaginowane kwadraty. Włosy każdego kwadratu są gromadzone w wiązki, aby nie przeszkadzać. Pierwsza sekcja jest podzielona na kilka małych ogonów, każdy owinięty w folię, farba nakładana jest na końcówkę i pakowana. To samo dzieje się z każdym kwadratem. Już malowane ogony powinny wystawać spod folii. Ta metoda pozwala uzyskać równomierne zabarwienie, ale aby ją wdrożyć, potrzeba czasu, umiejętności lub pomocy przyjaciela. Jeśli nie jesteś pewien, że możesz to zrobić, lepiej zarejestruj się u specjalisty.

W domu możesz farbować włosy w następujący sposób: zwinąć końcówki w wić i nałożyć farbę, Kolorowanie włosów za pomocą pasteli mocowanie folii jasnych pasm. Gwarantowany jest miły "kreatywny bałagan".

Instrukcje dotyczące pielęgnacji

Jaką farbę wybarwiać końce włosów? To zależy od Twojego stylu i preferencji. Ponadto zawsze istnieje możliwość wyboru pomiędzy chemicznymi, naturalnymi farbami lub pastelowymi kredkami.

Warto pamiętać, że nawet najbardziej naturalne formuły mogą przesuszać włosy. Dlatego należy dbać o swoje piękno jeszcze ostrożniej, używając balsamów i maski do opieki. Pozwoli to nie tylko uniknąć suchości i kruchości, ale także pomoże w utrzymaniu jasności dłużej.

Nie bój się zmieniać. Częściowa kolorystyka podkreśli Twój charakter, styl, pozwoli poczuć się pewniej. Dzisiaj w arsenale kobiet znajduje się ogromna liczba kolorów i ich odcieni, które mogą zmienić wygląd, a zatem, percepcję wewnętrznego świata na lepsze.