Shugaring - skuteczna metoda usuwania niechcianych włosów. Opiera się na wykorzystaniu makaronu. Jego głównymi składnikami są cukier i woda. Ale w niektórych przypadkach receptura z kwasem cytrynowym służy do przygotowania pasty do shugowania.

Zalety mieszania z makaronem z kwasem cytrynowym

Przepis na mieszanie pasty z kwasem cytrynowym ma wiele zalet. Dzięki składowi składników uzyskuje elastyczność i przez długi czas zachowuje niezbędną konsystencję. Jednocześnie jest to absolutnie:

  • hipoalergiczny - do produkcji pasty nie używa się barwników, perfum i konserwantów, można go bezpiecznie stosować nawet u osób uczulonych na kosmetyki;
  • łatwy w użyciu - w porównaniu do wosku, pasty do domowych shugarek, przygotowane według receptury za pomocą kwasu cytrynowego, szybko i łatwo zmywane wodą;
  • miękka - ta kompozycja dobrze przylega do skóry i doskonale wychwytuje włosy, a mieszki włosowe nie są ranne, dlatego po zabiegu wrastające włoski nie pojawiają się i nie ma silnego ani przedłużonego podrażnienia .

Ponadto kwas cytrynowy rozjaśnia włosy. Jeśli bardzo małe włoski nie zostaną usunięte, staną się znacznie jaśniejsze i nie będą widoczne na skórze.

Jak zrobić makaron poślizgowy z kwasem cytrynowym?

Aby zrobić własny domowy shugaring, ugotuj makaron zgodnie z recepturą z kwasem cytrynowym. Nie zastępuj go sokiem z cytryny, ponieważ ma wyższy poziom kwasowości.

Środki na receptę

Składniki:

  • cukier - 4 łyżki stołowe;
  • woda - 2 słowa;
  • kwas cytrynowy w proszku - 1 łyżeczka

Gotowanie

Wlać cukier do emaliowanego pojemnika wodą i położyć na najwolniejszym ogniu. Mieszaj mieszaninę w sposób ciągły. Kiedy zobaczysz, że cukier całkowicie się rozpuszcza, dodaj kwas cytrynowy i podgrzej powstałą masę, cały czas mieszając. przepis na slurping pasta with citric acid Po około 10 minutach ciecz zagotuje się. Zamieni się na ciemny złoty kolor i pachnie jak cukierek. W tym momencie powinien zostać usunięty z płytki. Karmel może wypalić się w szkliwnym pojemniku, więc najlepiej jest przenieść go do plastikowego pojemnika.

Przed użyciem tej pasty należy ją dobrze ułożyć i ugniotać, a następnie rozciągnąć, aby miała lepką konsystencję. Kompozycję do mieszania z kwasem cytrynowym, wytworzoną według tego przepisu, można umieścić w kuchence mikrofalowej, jeśli jest bardzo twarda. Dosłownie po 30 sekundach stanie się bardziej elastyczny.