Balayage włosów - jeden z rodzajów melioracji, w którym końce włosów, z reguły, są pomalowane na kolor, kontrastujące z głównymi. Podświetlanie balayazh ma inne nazwy: barwienie dwukolorowe, degradacja, kolorowanie poprzeczne itp.

Korzyści z barwienia balayazh

Farbowanie włosów balayaz szczególnie ukochanych kobiet, które chcą dodać do swojego wizerunku kobiecości i wyjątkowości, ale z tym wszystkim, nie chcąc drastycznie zmieniać. Ta technika podkreślania pozwala:

 • wyglądać modnie;
 • ukryj szare włosy, które pojawiają się;
 • zmniejszyć liczbę podróży do fryzjera. Włosy barwione w technice balayazh wymagają mniej staranności niż przy tradycyjnym podświetlaniu;
 • wyglądają jasno i naturalnie w tym samym czasie;
 • nadaje puszystość i objętość włosom dowolnego typu.

Aby wzmocnić efekt barwienia eksperci Balayazh zaleca wybrać odpowiednią fryzurę. Jeśli balajazh jest wykonywany na krótkich włosach, to najlepiej nadają się quady lub miarowe ziarna, dla średniej i długiej fasoli lepiej jest wybrać kaskadowe fryzury .

Nie jest pożądane wykonywanie balayazh na długich prostych włosach, ponieważ zbyt często granica między włosami o różnych kolorach powoduje uczucie niechlujności, dając wrażenie, że korzenie wzrosły.

Rodzaje balayazh farbowania włosów

Wszystkie kolejne typy koloryzacji włosów są połączone jedną nazwą - balażem:

 1. Klasyczny kolor w kilku kolorach z płynnym przejściem kolorów i rozmytą krawędzią poziomą. Możliwe kombinacje: lżejszy blat - ciemne dno lub góra jest ciemniejsza - spód jest lżejszy.
 2. Jasna granica odcieni włosów, podczas gdy może być umieszczona wysoko - na wysokości kości policzkowych, a niska - na końcach włosów.
 3. Malowane końcówki z tyłu głowy.
 4. Balayazh na bouffant za twórczą "poszarpaną" fryzurę.
 5. Balajazh na ogonie - końcówki są poplamione we włosach podjętych w ogonie.
 6. Kolorowanie pasm w twarz.
 7. Kontrastuj asymetryczne pociągnięcia po grzywce i końcówkach włosów.

Warianty kolorowania balajazh podyktowane są wiekiem i stylem właściciela głowy słuchającego, głównymi kierunkami mody i, oczywiście, zależą od wyobraźni mistrza.

Zakres kolorów

Aby włosy wyglądały wspaniale, a połączenie kolorów korzystnie podkreślało kobiece piękno, konieczne jest wybranie odpowiedniego koloru. Wybór odcieni podczas barwienia balayazh zależy od wygląd koloru . Poniższe pary odcieni najlepiej połączyć:

 1. Barwa "wiosenna" - najlepiej nadają się brązowe korzenie i bursztynowe końce włosów.
 2. Dla kobiet typu "letniego", połączenie twarzy: korzenie są popielate, końce są perłowe lub korzenie są malowane orzechami laskowymi, a końce włosów są malowane jako popielate blond.
 3. W przypadku koloru "jesiennego" górna część włosa jest pomalowana na ciemny kasztan, a końcówki są pomalowane jasnym brązem.
 4. Wygląd kobiety typu "zimowego" najlepiej podkreślają kombinacje: niebiesko-czarna z alo-czerwonymi końcami lub bakłażana z końcówkami pomalowanymi na bordo.

Technika farbowania włosów

Jeśli chcesz, możesz farbować włosy za pomocą techniki balayazh w domu, ale należy pamiętać, że metody barwienia przy barwieniu włosów o różnej długości różnią się.

Krótkie włosy

Włosy są mocno szczotkowane, aby końcówki się przykleiły. Barwnik nanosi się na kwadrat folii. Folia z farbą rozłożoną na końcach włosów. Cienkie włosy lepiej jest naprawić lakier u nasady korzeni.

Średnie włosy

Włosy są podzielone na te same nitki z kwadratową podstawą i przymocowane gumowymi taśmami, skręcając podstawę w folię. Końcówki są malowane w wybranym odcieniu.

Długie włosy

Włosy podzielone na pasma są unieruchamiane gumowymi taśmami, a kwadrat folii umieszczany jest pod czubkiem każdego z nich. Farba nakładana jest za pomocą pędzla, po czym folia jest owijana w pobliżu pasma.

krawat do włosów 1krawat do włosów 2krawat do włosów 3
krawat do włosów 4krawat do włosów 5krawat do włosów 6
krawat do włosów 7krawat do włosów 8krawat do włosów 9