Wszyscy przedstawiciele płci pięknej muszą regularnie usuwać z organizmu niechcianą roślinność. Epilacja pozwala to zrobić znacznie mniej. Przebijanie bikini nie tylko zwiększa przerwę między zabiegami, ale pozostawia delikatny i bardzo przyjemny dotyk na skórze. Oczywiście ta metoda ma pewne wady. Ale wiele kobiet ich lekceważy - zbyt dobry jest wynik po takiej depilacji.

Korzyści z shugaringu w bikini

Nazwa procedury mówi sama za siebie. Shugaring polega na użyciu cukru w ​​celu usunięcia niechcianej roślinności. Specjalną masę przygotowuje się ze słodkiego piasku. Może być stosowany do usuwania włosów z różnych stref, w tym z obszaru głębokiego bikini.

Zasada procedury jest prosta. Bikini shugaring opiera się na zdolności pasty cukrowej do przyklejania się do ciała i szybkiego wysychania. W tym przypadku słodka masa ładnie otula wszystkie najmniejsze cząstki, które następnie łatwo można usunąć z powierzchni ciała.

Główne zalety shugaring bikini to:

 • długi efekt z procedury;
 • niskie zagrożenie alergiczne;
 • brak podrażnienia ;
 • działanie antybakteryjne (na naskórku pod pastą cukrową niszczone są wszystkie patogenne mikroorganizmy);
 • jakościowe usuwanie włosów (masa wnika głęboko w mieszki włosowe);
 • brak wrastających włosków.

Ponadto, podczas shugowania, skóra jest oczyszczona z martwych cząstek, ale zdrowe komórki nie są uszkodzone. A podczas usuwania włosów z cukrem nie można się palić, jak to ma miejsce w przypadku wosku lub innych związków.

Shugaring bikini w domu lub w kabinie pokazano w takich przypadkach:

 1. Ta metoda jest idealna dla osób, które wciąż mają podrażnienia od brzytew.
 2. Usuwanie roślinności za pomocą pasty cukrowej jest odpowiednie dla osób, które cierpią z powodu wrastania włosów lub powstawania wysypki po goleniu.
 3. Dłuższe, bardziej oszczędne strzyżenie jest możliwe tylko wtedy, gdy robisz cukier do usuwania włosów.

Jak niszczyć bikini?

Specjalne masy do shugowania są już sprzedane. Muszą wybrać, biorąc pod uwagę cechy skóry i włosów. W przeciwnym razie środek zaradczy nie będzie skuteczny. Ale jeśli chcesz przygotować pastę do usuwania włosów może być najbardziej.

Msza za shugaring bikini w domu - przepis

Składniki:

 • cukier - 1 kg;
 • cytryna - 0,5 szt .;
 • woda - 0,5 łyżki.

Gotowanie

Wyciśnij sok z cytryny. Wszystkie składniki miesza się w jednym rondlu i wkłada na duży ogień przez trzy minuty. Ciągle mieszaj. Zmniejsz ogień i gotuj masę przez kolejne dziesięć minut, aż zmieni kolor. Potem natychmiast startuj. Wlej pastę do innego pojemnika i pozostaw do ostygnięcia (ale nie w lodówce!).

Dwa dni przed przetarciem obszaru bikini w domu, wyczyść naskórek za pomocą miękkiego peelingu. I bezpośrednio przed zabiegiem, należy leczyć skórę środkiem dezynfekującym. Wtedy wszystko jest proste:

  jak stłuc bikini
 1. Wziąć kawałek makaronu w temperaturze pokojowej i rozwałkować na kulkę.
 2. Kulka chwyta skórę w pożądanym miejscu, dobrze naciskając. Przytrzymaj je przed wzrostem włosów, aż cukier zakryje je całkowicie.
 3. Gdy kompozycja trochę wyschnie, oderwij ją ostrym ruchem. Oczywiście jest to również konieczne w celu przeciwdziałania wzrostowi włosów. Spowoduje to usunięcie całej roślinności wraz z cebulkami.
 4. Przemyć leczony obszar ciepłą wodą. A następnie wytrzyj go chlorheksydyną, nadtlenkiem lub specjalnym środkiem po depilacji.

Pierwsze usuwanie włosów może zająć dużo czasu i nie za dobrze. Nie rozpaczaj, po drugiej procedurze umiejętność zostanie poprawiona.