Wraz z pojawieniem się różnych rodzajów depilacji, wrastające włosy stają się powszechne. Wrastające włosy na nogach i innych odsłoniętych częściach ciała mają nieestetyczny wygląd, a ponadto mogą pozostawiać zabarwione miejsca. Wrastające włoski w okolicy bikini są szczególnie kłopotliwe, nie tylko ze względu na zmiany zewnętrzne, ale także ze względu na swędzenie związane ze stanem zapalnym.

Dzisiaj coraz więcej dziewcząt i kobiet boryka się z tym problemem. Aby go rozwiązać, musisz zrozumieć mechanizm powstawania wrastających włosów po depilacji. Wtedy możesz sam zdecydować, jak radzić sobie z wrastającymi włosami i zapobiegać ich pojawianiu się.

Wrastające włoski spowodowane depilacją pojawiają się z powodu dwóch czynników - napięcia skóry i osłabienia włosów. Kiedy skóra się kruszy, włosy nie mogą przez nią rosnąć, zginać się i dalej rosnąć, tylko wewnątrz skóry lub w kole. W miejscu wrastania pojawia się stan zapalny i występuje silne swędzenie. To samo może się stać, gdy włosy stają się słabe - nie mogą rosnąć przez skórę, a także zmieniają kierunek wzrostu. Co zrobić, gdy wrastające włosy zaczną się pojawiać, powinieneś zdecydować na podstawie przyczyn problemu. Jeśli konkretna metoda usuwania włosów jest przyczyną wrastania włosów, spróbuj zastosować inne metody.

Aby uniknąć wrastania włosków po depilacji, należy postępować zgodnie z zaleceniami.

  • czy skóra pili 2-3 razy w tygodniu;
  • podczas depilacji, aby uniknąć wrastania włosów, musisz dokładnie skropić skórę;
  • Depilację można wykonać dopiero po dokładnym oczyszczeniu skóry;
  • przed i po depilacji, użyj specjalnego peelingu, aby pozbyć się płatków skóry;
  • Zaleca się również stosowanie inhibitorów wzrostu włosów przeciw wrastaniu włosów po depilacji;
  • regularnie nawilżaj skórę;
  • jeśli używasz maszynki do golenia, to aby zapobiec powstawaniu wrastających włosów, szczególnie w okolicy bikini, musisz się golić w kierunku wzrostu włosów i tylko za pomocą nowego ostrza.

Przeciw wrastającym włosom pomogą Ci specjalne produkty, które istnieją w postaci kremów, żeli, sprayów. Są one używane do pielęgnacji skóry, aby zapobiec niepożądanym efektom. Najwygodniejszym lekarstwem na wrastające włosy na nogach są specjalne chusteczki, które po prostu zetrze skórę po depilacji, czasami nawet po wykonaniu zabiegów profilaktycznych, po depilacji pojawiają się wrastające włosy. Może to wskazywać na niewłaściwą metodę usuwania włosów lub stosowanie nieodpowiednich produktów do pielęgnacji skóry. W każdym razie wrastające włosy powinny być odpowiednio usunięte, aby problem nie stał się regularny i nie wpływał na samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Wrastające usuwanie włosów

Jak pozbyć się wrastających włosków może skłonić specjalistę, który zajmuje się usuwaniem włosów. Pomoże ci wybrać dobre narzędzie i szczegółowo wyjaśni, jak dbać o skórę.

Пятна от вросших волос

Lepiej jest też powierzyć specjalistę i leczenie wrastających włosów, ponieważ niewłaściwe działania mogą zaostrzyć sytuację. W przypadku wrośniętych włosów należy zachować ostrożność, aby nie wywoływać podrażnień ani reakcji alergicznych. W domu wrastające włoski są usuwane pęsetą i igłami, które muszą być dokładnie zdezynfekowane. Podczas samodzielnego usuwania zwiększa ryzyko powstawania blizn i przebarwień z wrastających włosów. Dlatego bezpieczniej jest zwrócić się do specjalistów i usunąć wrośnięte włosy po depilacji w wyspecjalizowanych pomieszczeniach kosmetycznych. W żadnym przypadku nie należy próbować wyciągać lub wyciskać wrastających włosków - to wzmocni stan zapalny i nie rozwiąże problemu.

Wrastające włosy po depilacji są częstym problemem, ale łatwo można je rozwiązać. Bądź profesjonalny w procedurze usuwania niechcianych włosów, przestrzegaj zasad pielęgnacji skóry przed i po depilacji, słuchaj porad specjalistów, a następnie będziesz mógł uniknąć problemów związanych z odrastaniem włosów.