Aby przywrócić żywotność cienkich pasm, stosuje się szklenie włosów. Procedurę tę stosuje się po niekończących się eksperymentach: farbowaniu włosów, stylizacji żelazek, szczypcach, suszarce do włosów. Włosy nie znoszą tego wszystkiego i stają się kruche i pozbawione życia. Szklenie nadaje im elegancki, zdrowy i promienny wygląd.

Jaka jest różnica między oszkleniem a laminacją?

Procedury te mają wiele podobieństw i wiele różnic. Laminowanie Czy nakładanie folii ochronnej na każde włosy. Uzdrowiciel odtwarza wszystkie mikrouszkodzenia i odżywia zamki z cennymi substancjami. W rezultacie nici zyskują luksusowy blask i stają się silne. Szklenie jest rodzajem laminacji. Po takiej procedurze nici zyskują również zdrowy wygląd.

Istnieją jednak zasadnicze różnice w takich manipulacjach leczniczych. Wpływają na następujące punkty:

 1. Substancja czynna - w pierwszym i drugim przypadku jest całkowicie naturalna. Do laminowania stosuje się produkty kosmetyczne, w których występują fitoekstrakcje, kiełki pszenicy i ekstrakty z innych roślin leczniczych. Podstawą glazury są ceramidy.
 2. Efekt tonowania. Podczas laminowania loki są pokryte bezbarwną substancją. Procedura szkliwienia włosów może zmienić odcień pasm.
 3. Czas trwania efektu. Oszklenie włosów daje krótkotrwały efekt. Efekt trwa do 2 tygodni. Podczas laminowania wynik jest przechowywany przez około 3 miesiące.

Przeszklenie z jedwabiu

шелковое глазирование волос

Ta technologia naprawy uszkodzonych pasm należy do usług klasy "luksus". Ma szeroki zakres zalet:

 1. Kiedy włosy są oszklone, kompozycja nie uszkadza ich struktury. Pasemka "Życia" kontynuują się jak zwykle.
 2. Jedwab występuje w szkliwie i jest bardzo podobny do włosów w swoim składzie chemicznym. Po zastosowaniu tego produktu na uszkodzone pasma rozpoczyna się proces ich samoleczenia.
 3. Uaktywnia się krążenie krwi, więc budzą się "śpiące" pęcherzyki.

Bezbarwne oszklenie włosów

Istotą tej procedury jest to, że uszkodzony lakier jest nakładany na uszkodzone pasma. Tworzy warstwę ochronną na powierzchni włosów. Po takim pokryciu loki stają się gładkie i lśniące jak promienie słoneczne. Bezbarwne przeszklenie zniszczone włosy - bardzo wymagająca procedura. Przeprowadza się go, gdy końcówki są rozdzielone, a loki są kruche i naelektryzowane. Efektem są oszałamiające i lśniące włosy - zdjęcia przed i po tym przekonują. Mówią o oczekiwanym efekcie lepiej niż tysiąc słów.

бесцветное глазирование волосглазирование волос фото до и после

Kolorowe oszklenie włosów

Sama nazwa tej procedury wskazuje, że przewiduje barwienie nici. Paleta jest reprezentowana przez obszerną listę odcieni. Sposób nakładania takiego szkliwa jest podobny do sposobu, w jaki włosy są pokryte bezbarwnym środkiem. Czas, w którym kompozycja jest utrzymywana na pasmach, zależy od pożądanego rezultatu i stanu włosów. Jeśli zabieg zostanie wykonany prawidłowo, zamki uzyskają oszałamiający wygląd: kolorowe przeszklenia włosów - zdjęcia przed i po tym elokwentnie świadczą. Możesz tylko marzyć o tym efekcie!

цветное глазирование волосцветное глазирование волос фото до и после

Jak wykonać szklenie włosów w domu?

Chociaż ta procedura jest uznawana za profesjonalną, nie trzeba jej przesyłać do salonu kosmetycznego w celu jej wdrożenia. Takie przywrócenie głowy włosów można wykonać w domu. Jednak do tego trzeba wiedzieć, jak wykonać procedurę, a wcześniej dbać o uzdrawiającą kompozycję, która zostanie pokryta pasmami. Oszklenie włosów w domu można wykonać za pomocą zakupionego kosmetyku. Również do tych celów można wykorzystać kompozycję domowej roboty.

Środki do szklenia włosów

Aby wykonać tę procedurę, można użyć następujących preparatów kosmetycznych:

 • Salerm;
 • Matrix Sync Color Clear;
 • Estelle.

Zestaw do szkliwienia włosów hiszpańskiej marki Salerm, według opinii, specjalny opis dla kobiet. Jest reprezentowany przez takie środki:

 • barwnik (dostępny w 8 tonach);
 • utrwalanie kompozycji;
 • Piankowy krem ​​mocujący;
 • klimatyzator.

Produkt Matrix Color Sync to bezmasowa farba bez kremów przeznaczona do naprawy uszkodzonych loków. To lekarstwo jest całkowicie nieszkodliwe, ponieważ nie otwiera łuski włosów i nie łamie ich struktury. W swoim składzie obecne są ceramidy, nadające nitkom diamentowy połysk i doskonałą gładkość. Oprócz żelu zestaw do glazury zawiera łagodny szampon i utleniacz.

W ramach zestawu do odzysku firmy "Estelle" dostępne są takie narzędzia:

 • szampon do głębokiego mycia;
 • 1,5% tlenku;
 • korektor;
 • skład chromoenergetyczny.

Przeszklenie włosów w domu - przepis

Możesz sam wykonać odbudowę. Lukier stworzony w warunkach domowych to doskonała opcja dla pań, których nie stać na wizyty w drogich salonach kosmetycznych lub zakup gotowych zestawów. Wynik użycia domowego narzędzia nie jest gorszy niż z zakupionego. Jedyny "minus" domowego żelu to krótki okres trwałości.

Żel, który wykonuje przeszklenie włosów - przepis

Składniki:

 • żelatyna - 1 łyżka. łyżka;
 • woda - 3 łyżki. łyżki;
 • olej kukurydziany (można zastąpić łopianem) - 1 łyżka. łyżka;
 • Olej słonecznikowy - 1 łyżka. łyżka;
 • ocet jabłkowy - 0,5 łyżki stołowej. łyżki.

Przygotowanie i stosowanie:

 1. Żelatyna rozpuszcza się w wodzie. W tym celu płyn stopniowo ogrzewa się w łaźni wodnej do uzyskania jednorodnej konsystencji.
 2. Połącz wodę, w której rozpuszczona jest żelatyna, z olejkami i octem. Składniki są dokładnie wymieszane.
 3. Równomiernie rozprowadzić kompozycję na wstępnie umyte szamponem i lekko wysuszonymi włosami. Kiedy takie oszklenie włosów wykonuje się w domu, żel nie powinien być nakładany na strefę korzeniową: konieczne jest cofnięcie się o kilka centymetrów.
 4. Noś plastikową torbę i zawinięty w ręcznik.
 5. Po 30 minutach spłucz żel ciepłą wodą: szampon nie jest używany.

Jak glazurować włosy?

Ta procedura jest wykonywana w następujący sposób:

 1. Umyć włosy szamponem i lekko osuszyć.
 2. Postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji zestawu do szklenia, wymieszaj barwnik z aktywatorem w określonych proporcjach.
 3. Szkliwo nakłada się na zaczesane wilgotne włosy.
 4. Żel poddaje się starzeniu przez 20 do 30 minut.
 5. Włosy są myte ciepłą wodą. Przy tym szklisty włos w domu jest zakończony.