Często na jesieni mokry i chłodny okres zaczyna szaleć grypa które cierpią zarówno dorośli, jak i dzieci. Wszyscy wiemy o możliwych powikłaniach tej choroby ze szkoły, więc wszyscy zgodzą się, że trzeba w jakikolwiek sposób uchronić się od wirusa.

Na dużą skalę epidemii wielu, zwłaszcza tych, którzy są zmuszeni do pozostania w miejscach publicznych, ucieka się do szczepień i leków zapobiegających narkotykom, ale jeśli jesteś w domu lub na podwórku przez większą część dnia, będziesz musiał tylko nosić bandaż z gazy na swojej twarzy, aby zapobiec wirusowi. Nie można się bez niego obejść, jeśli jeden członek rodziny zachoruje, aby reszta rodziny nie została zarażona - w tym przypadku bandaż z gazy bawełnianej jest konieczny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Niestety, często zdarza się, że to właśnie w trakcie epidemii zaczyna się agiotage na bandażach, więc niezwykle trudno jest go kupić w tym czasie, a nie pozostaje nic innego jak uszyć z bawełny bandaż własnymi rękami. Jest to bardzo łatwe, nawet jeśli nie masz najbardziej podstawowych umiejętności szycia.

Produkcja opatrunków z gazy bawełnianej

Zanim zaczniesz robić bandaż z bawełny, powinieneś zdecydować o jego wielkości. Standardowy produkt, który widzimy w aptekach ma wymiary 15 cm długości i 5 cm wysokości. Jeśli mówimy o bandażach z gazy bawełnianej dla dzieci, wszystko zależy od wieku - dorosły będzie pasował do dziesięcioletniego dziecka, a dla dzieci poniżej szóstego roku życia można zrobić rozmiary 10 x 4.

Aby uszyć bandaż z gazy bawełnianej na twarzy, potrzebujemy tego:

  • 4 szt. Gazy o wymiarach 17x7 cm;
  • 2 długie kawałki wąskiego bandaża o szerokości 5 cm i długości około 60-70 cm.

A teraz podejdźmy do pracy.

Jak zrobić bawełniany bandaż własnymi rękami?

  1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest bandaże. Weź dwa długie paski i potrząśnij nimi 3 razy.
  2. Połącz je na całej długości. Można to zrobić zarówno za pomocą standardowej igły, jak i ręcznie za pomocą małego szewka do fastrygowania.
  3. Opatrunek samobudowany1
  4. Teraz przejdź do gazy. Weź 4 identyczne strzępy, połącz je ze sobą i zaszyj je na brzegach.
  5. Następnie wciskamy krawędzie w 1 centymetr do wewnątrz i starannie rysujemy.
  6. Opatrunek samo-watowany2
  7. Teraz bierzemy gotowe krawaty i szyjemy wzdłuż bandaża - jeden od góry, drugi od dołu. Upewnij się, że struny pozostają tej samej długości.
Opatrunek samobudowany3

Bandaż z bawełny jest gotowy!

Jak nosić bandaż z gazy bawełnianej?

Do bandaża z watoliny naprawdę służył zapobieganie chorobom wirusowym, w tym grypie , musisz wiedzieć, jak go prawidłowo nosić i jak go nosić.

Po pierwsze, bandaż musi z pewnością obejmować nie tylko usta, ale także nos. Po drugie, musisz go wystarczająco mocno związać, ale tutaj ważne jest, aby nie przesadzić, w przeciwnym razie możesz mieć nawet ból głowy. Jest to jeden z najważniejszych momentów w prawidłowym stosowaniu naszywki z gazy bawełnianej.

Co jeszcze musisz wiedzieć, gdy używasz bandaża z gazy bawełnianej? Nawet jeśli jesteś w domu lub na ulicy, gdzie nie ma dużego tłumu ludzi, bandaż powinien być zmieniany przynajmniej co 3-4 godziny, w przeciwnym razie może zacząć gromadzić bakterie, które chcemy chronić. Jeśli przebywasz w miejscach publicznych lub w pracy, gdzie wielu ludzi mija ciebie, bandaż powinien być zmieniany co najmniej co 2 godziny.

Rzucanie bandażem z gazy bawełnianej na twarz nie jest konieczne, wystarczy tylko umyć je w gorącej wodzie, a następnie wyprasować żelazko, najlepiej uderzeniem parą, i gotowe do ponownego użycia.