Nie jest tajemnicą, że dary, które są robione osobiście, z duszą, są cenione znacznie więcej niż dary kupowane w sklepach. Tak, i daj im ładniej. Dotyczy to również kompozycji kwiatowych. Kwiaty są nie tylko oznaką uwagi, ale także świetnym sposobem wyrażania swoich uczuć. Dlatego ręcznie robione bukiety kwiatów w kształcie serca mogą zastąpić tysiące słów! Dotyczą one nie tylko urodzin, 8 marca, czy Walentynek. Często kompozycje w kształcie serca kwiatów są używane na weselach podczas ozdabiania krotek samochodowych.

Jak już wspomniano, możesz zrobić serce z kwiatów, własnoręcznie lub kupić w salonie. Oczywiście gotowa kompozycja, wykonana przez profesjonalną kwiaciarnię, będzie kosztowna. Ale pozostawiając kilka godzin, możesz z łatwością samodzielnie wykonać taki oryginalny bukiet.

Technika tworzenia aranżacji kwiatowych

Materiały do ​​tworzenia serca kwiatów nie są tak bardzo potrzebne. Oczywiście głównym składnikiem są kwiaty. Mogą być dowolne, ale najczęściej do tego celu używane są róże. Po pierwsze, mają twardą i mocną nóżkę, która upraszcza pracę. Po drugie, róże są związane z miłością. Warto zauważyć, że cena róż z krótkimi pędami jest znacznie niższa niż kwiatów o długich pędach. Do wytworzenia serca potrzebne są same pączki, a długość łodygi nie ma znaczenia. Tylko 5-8 centymetrów wystarczy!

Będziesz także potrzebował gąbki kwiatowej (oazy). Powinien być wycięty w kształcie serca. W tym przypadku może to być zarówno całka, jak i otwarta średnica. Jeśli masz zamiar użyć serca z kwiatami, aby udekorować procesję weselną, zdobądź florystyczną gąbkę z magnetyczną lub samoprzylepną podstawą, aby nie było problemu z zapięciem. Istnieją również gąbki z plastikową podstawą, która pozwala na montaż kompozycji kwiatów na ścianach.

Przed rozpoczęciem gąbka musi być przygotowana. Aby to zrobić, opuszcza się na powierzchnię wody i czeka, aż pochłonie wilgoć i opada na dno zbiornika. Potem zostaje wyniesiona oaza, którą można spuścić. Przygotowane kwiaty z przyciętymi łodygami zanurzono w gąbce do podstawy pączka. Usuwane są zbędne części łodyg z tyłu gąbki. Upewnij się, że kwiaty nie widziały podstawy. Boki oazy można ozdobić wstążkami lub liśćmi wyciętymi z łodyg.

Serce kwiatów1Serce kwiatów2
Serce kwiatów3Serce kwiatów4

Możesz tworzyć bardziej skomplikowane rzemiosła z kwiatów, na przykład niedźwiedź . Istnieje wiele pomysłów! Zdobądź wyobraźnię i twórz!