Aromatyczna saszetka z ziołami to mała, niezwykła, nie wyróżniająca się rzecz, która może wypełnić Twoje życie przyjemnymi naturalnymi aromatami. Wygląd saszetki jest bardzo prosty - jest to torebka z mocno związanym wypełniaczem. Cała tajemnica tego maleństwa tkwi właśnie w jego wypełniaczu - naturalne zioła, suszone płatki kwiatów, cynamon najczęściej służą do tego, najważniejsze jest to, że zapach jest naturalny, lekki i, oczywiście, lubisz go.

Można nosić saszetkę w dowolnym miejscu, najczęściej jest ona przechowywana w pralni, dzięki czemu cały len pochłania światło przyjemny zapach. Jeśli jednak wybierzesz właściwy wypełniacz, możesz go umieścić w biurze, więc twoja wydajność wzrośnie można również umieścić w poduszce. Jeśli cierpisz bezsenność , lawendowa saszetka, rozmaryn, suszona skórka cytryny pomoże Ci pozbyć się ćmy w szafie, saszetka miętowa ożywi cię i pomoże poprawić wydajność.

Olejki eteryczne są najczęściej używane w celu podkreślenia siły i głębokości saszetki, a wręcz przeciwnie, aby tchnąć nowe życie w starą mieszaninę, która straciła swój zapach. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na jeden bardzo ważny punkt - przed napełnieniem saszetki upewnij się, że wszystkie składniki są całkowicie wysuszone. W przeciwnym razie zamiast przyjemnego aromatu ziół i olejów dostaniesz zapach pleśni.

Jak zrobić saszetkę własnymi rękami?

Aby wykonać saszetkę własnymi rękami, potrzebujemy następujących materiałów:

saszetka ręcznie1
  • klapkę z lnianej tkaniny, można użyć bawełny lub tkaniny, ale tkanina musi być całkowicie naturalna, ponieważ tkaniny syntetyczne nie są w stanie wchłonąć i przekazać zapach równie dobrze;
  • koronka;
  • wstążki, wstążki - wybieramy wszystko, czego potrzebujemy, w oparciu o nasze osobiste preferencje;
  • papier transferowy, można użyć serwetek do decoupage;
  • W naszym przykładzie suszone trawy, skórka pomarańczowa i kula syntetycznego zimyzera do pięknie ukształtowanego produktu stały się wypełniaczem saszetek;
  • saszetka ręcznie 2
  • nożyczki, nitka, igła.

Sasha własnymi rękami: klasa mistrzowska

Przygotowując wszystko, czego potrzebujesz, będziemy zaangażowani w tworzenie saszetek własnymi rękami.

1. Najpierw wycinamy pożądany kształt z klapy płótna lnianego. Na przykład zrobimy dwa aromatyczne podkładki o różnych kształtach - prostokątna saszetka w kształcie serca, która lubi to, co jeszcze. Więc wycinamy serce i prostokąt z lnianej tkaniny.

Saszetka ręcznie 3

2. Przy użyciu gorącego żelazka przenieś obraz z papieru do przenoszenia na tkaninę - wyprasuj papier kilka razy, a następnie odłóż go, pozostawiając obraz na tkaninie. Wybraliśmy zdjęcia w stylu retro.

saszetka "zrób to sam" 4saszetka "zrób to sam" 5saszetka "zrób to sam" 6

3. Teraz za pomocą wstępnie przygotowanych wstążek, koronek i plecionek dekorujemy przednią stronę saszetki. Nawet jeśli masz maszynę do szycia, lepiej ręcznie szyć ozdoby.

saszetka "zrób to sam" 7

4. Następnie zszyj dwie połówki serca i prostokąta ręcznie za pomocą szorstkiego ściegu po złej stronie. W rogu prostokąta iw środku, serce jest szyte wzdłuż pętli z taśmy, na którą powiesimy saszetkę.

saszetka "zrób to sam" 8

5. Następnie zszyj szorstki szew za pomocą maszyny do szycia, pozostawiając mały otwór na wypełniacz i przekręć go na przednią stronę.

saszetka z rękami 9

6. Pozostaje tylko napełnić i posmakować nasze saszetki. Najpierw wypełnij go wysuszoną i pokrojoną skórką pomarańczową, w rogach i krawędziach dla dokładności umieszczamy syntetyczny zimyzer. Teraz bierzemy dwie watowe krążki i upuszczamy jedną z nich kilkoma kroplami mieszaniny przygotowanych wcześniej olejków eterycznych, przykrywamy drugą dyskiem i umieszczamy w torebce.

7. Delikatnie uszyć dziurę i nasza aromatyczna saszetka ziół jest gotowa.

Saszetka ręcznie 10