Oryginalna forma fasoli, możliwość długotrwałego przechowywania, niesamowity aromat, orzeźwiający smak - nie jest to pełna lista zalet kawy. Nie jest tajemnicą, że ziaren kawy można używać nie tylko do warzenia pysznego napoju. Needlewomen od dawna tworzy pachnące arcydzieła z kawy. Zalety tego materiału dla różnych rękodzieło są oczywiste. Dostępne są ziarna kawy, mają niezwykłą teksturę, bogatą barwę i aromat, można je przykleić do dowolnej powierzchni, pomalować na dowolny kolor, zrobić w nich dziury.

Możesz zrobić małe ziarna, a nawet topiary w kształcie serca z ziaren kawy własnymi rękami. Możliwości dla needlewomen nieograniczone! W naszej klasie mistrzowskiej powiemy Ci, jak zrobić sobie z serca ziarna kawy, aby zadowolić swoich bliskich lub udekorować wnętrze domu.

Będziemy potrzebować:

 • papier;
 • karton;
 • drut;
 • nożyczki;
 • drut;
 • klej;
 • bawełniane koła;
 • malować;
 • ziarna kawy;
 • puszka (garnek);
 • guma piankowa (gąbka florystyczna);
 • koronka, tkanina, koraliki do dekoracji.
 1. Weź kawałek papieru i złóż go na pół. W klapce narysuj pół serca. Wytnij i przytwierdź do kawałka kartonu, okrąż kontur i wyciąć serce.
 2. mk serce kawy 1mk serce kawy 2
 3. Wytnij trzy do czterech 15-centymetrowych drutów i owinąć każdy w papier. Następnie przyklej je do tekturowego serca.
 4. mk coffee heart3mk coffee heart4
 5. Aby zrobić kawowe serce z drzewa, wykonane własnymi rękami, bądź obszerne, przyklej kilka wacików do części, ułóż je w trzy lub cztery części. Rozłóż je równomiernie na powierzchni serca. Następnie przyklej waciki na całej powierzchni serca, sprawiając, że będą masywne.
 6. mk coffee heart5mk coffee heart6
 7. Zawiąż rzemiosło sznurkiem, nadając mu kształt serca. Upewnij się, że sznurek leży równomiernie i równomiernie na całej powierzchni. Następnie pomaluj jednostkę w kolorze ciemnobrązowym. Wygodniej jest to zrobić za pomocą gąbki zwilżonej farbą.
 8. mk coffee heart7mk kawa heart8
 9. Po odczekaniu, aż farba całkowicie wyschnie, możesz zacząć ozdabiać statek. Delikatnie nasmaruj każdy z ziaren kawy klejem i klejem do podstawy. Staraj się nie zostawiać szczelin między ziarnami.
 10. mk coffee heart9mk coffee heart10
 11. 6. Gdy serce kawy jest całkowicie pokryte ziarnami, można udekorować pień drzewa. Aby to zrobić, owinąć go mocno liną z juty.
 12. mk coffee heart11mk coffee heart12
 13. Czas zająć się garnkiem. W tym celu można użyć dowolnej puszki lub tradycyjnej doniczki. Najpierw pomaluj go na biało, a następnie przyklej go laskami.
 14. mk coffee heart13mk coffee heart14
 15. Możesz użyć zwykłego kubka. Aby to zrobić, najpierw przykleja się ją wacikiem, a następnie owija liną, malując i dekorując ziarnami kawy.
 16. mk coffee heart15mk serce kawy 16
  mk coffee heart17mk coffee heart18
 17. Aby drzewko kawowe w kształcie serca stało mocno w doniczce, konieczne jest wycięcie batonika o odpowiedniej wielkości z gumy piankowej lub gąbki kwiatowej i wykonanie otworu w środku pośrodku. Zabezpiecz konstrukcję za pomocą kleju. Jeśli drzewo przeważa nad pulą, na dole możesz umieścić kilka ciężkich kamyków. Gdy klej wyschnie, udekoruj garnek koronkowym warkoczem, koralikami, tkaniną, sztucznymi kwiatami.
 18. mk coffee heart19mk coffee heart20
 19. Na tym mikronie można wypełnić drzewo kawowe w kształcie serca w kształcie serca, ale można ozdobić nie tylko garnek, ale także samo serce z elementami dekoracyjnymi. Układ kwiatów w połączeniu z koronkową kokardką ozdobioną koralikami byłby bardzo odpowiedni.
mk coffee heart21mk coffee heart22

Ta praca zachwyci Cię przez bardzo długi czas, ponieważ ziarna kawy nie psują się i nie deformują. Dodatkowo dom będzie wypełniony subtelnym i przyjemnym aromatem kawy.