W święta, gdy kwitnie wiele kwiatów, czasami brakuje czegoś tak zwyczajnego jak wazon. Kupowanie drogich waz do domu nie zawsze usprawiedliwia się, więc gospodynie robią ciekawe warianty waz z własnymi rękami. Z tej klasy mistrzowskiej dowiesz się, jak możesz zrobić piękny wazon z regularnej puszki własnymi rękami.

Klasa mistrzowska: trzylitrowy wazon

To zajmie:

 • puszka trzylitrowa;
 • tkanina i taśma;
 • nić z igłą;
 • klej;
 • spinacze do papieru;
 • pompon.
wazon z puszki własnych rąk1
 1. Tniemy tkaninę o 3 cm szerszą niż szerokość puszki (48 + 3 = 51 cm) i trzykrotnie dłuższą niż wysokość puszki (24x3 = 72 cm).
 2. Pokrywamy ściany puszki klejem, zawijamy ją w szmatkę, pozostawiając tkaninę do obrócenia, składamy krawędzie i kleimy za pomocą kleju.
 3. wazon z puszki własnych rąk2
 4. Na tkaninie poniżej wykonujemy nacięcia w kółku, które układają się równomiernie i nie unoszą się, a my zginamy je nad dolnym klejem. Jeśli masz grubą tkaninę, dla lepszej przyczepności nakładamy szew klejem również na zewnątrz.
 5. wazon z puszki własnych rąk3
 6. Przyklej końce na całej długości tkaniny. Dla wygody możesz umieścić dwa słoiki wewnątrz "tuby". Czekamy, aż klej na szwach i dnie wyschnie.
 7. wazon z puszki własnych rąk4
 8. Aby zaprojektować górę, przyklejamy drugą krawędź tkaniny do szyjki słoika, przymocowujemy ją klipsami i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.
 9. wazon z puszki z własnymi rękami5
 10. Wyciągamy tkaninę w górę za pomocą "rury" w dwóch warstwach i toczymy ją w kółko za pomocą wałka. Zawiązujemy i szyjemy kokardkę pod szyją na skręconą poduszkę z tkaniny.
 11. Na dnie banków przyklej krąg tkaniny.
 12. W dowolnym momencie można zastosować rysunek na tkaninie.
wazon z puszki własnych rąk6

Ta piękna waza pochodziła z prostej trzylitrowej puszki kompotu z szmatką.

wazon z puszki własnych rąk7

Piękny wazon z słoikami i nitkami

To zajmie:

 • szklany słoik (butelka);
 • grube nitki jaskrawego koloru;
 • dwustronna taśma;
 • nożyczki.
wazon z puszki własnych rąk8
 1. Przykleić taśmę dwustronną na całej wysokości słoika i przymocować koniec nici na dole słoika do taśmy.
 2. wazon z puszki własnych rąk9
 3. Cóż ciągniemy, nawijamy nitkę w ciasnych rzędach. Jeśli naczynie ma nierówności, lepiej jest zwijać poszczególne części w górę iw dół.
 4. wazon z własnej puszki 10
 5. Zapinamy nić i przecinamy. Rezultatem był jasny i oryginalny wazon.
wazon z puszki własnych rąk11

Alternatywnie wazę można wykonać za pomocą wielobarwnych nici lub nawet liny. Wówczas potrzebny będzie pistolet klejowy do przyklejenia liny oraz do produkcji wazonu z kolorowych nici - kleju.

Oprócz proponowanych metod tworzenia wazonu z puszki, możesz użyć technika decoupage , a także wystrój z guzików, koralików, pasty itp.

wazon z puszki własnych rąk12wazon z puszki własnych rąk13wazon z puszki własnych rąk14
wazon z puszki z twoich rąk 15wazon z puszki własnych rąk16wazon z puszki własnych rąk17

Takie ręcznie wykonane wazony wykonane ze szklanych słoików doskonale udekorują Twój dom, podkreślą Twoją indywidualność i kreatywność.