Urocze kwiaty przyciągają jasnymi pąkami i delikatnym aromatem. Ale możesz stworzyć letnią atmosferę w domu o każdej porze roku, jeśli robisz chabry z tektury falistej własnymi rękami. Kilka z tych kwiatów w wazonie - i jedno spojrzenie na wiązkę wystarczy, aby ustawić nastrój nawet w ponury jesienny dzień.

Jeśli masz wolny czas i inspirację, będziemy potrzebować klasy mistrzowskiej, jak zrobić chabry z papieru.

Będziemy potrzebować:

 • niebieski (chabrowy) papier naleśnikowy;
 • zielony papier;
 • zielony papier do quillingów;
 • drut;
 • nożyczki;
 • klej.
 1. Zacznijmy pracę od stworzenia podstawy dla kwiatu - kielicha i łodygi. Łodyga jest bardzo prosta. Wystarczy przeciąć drut o wymaganej długości i nawlec go zielonym papierem, wstępnie pociętym na wąskie paski. Koniec paska mocuje się za pomocą kleju. Puchar kwiatka to kilka skręconych pasków papieru do quillingowania. Po przymocowaniu końca za pomocą kleju, delikatnie wyciśnij środkowy palec palcem, aby we wnętrzu znalazło się wgłębienie. Następnie podłącz trzonek z uzyskanym kubkiem.
 2. jak zrobić chaber z papieru1jak zrobić chaber z papieru 2jak zrobić chaber z papieru3
 3. Złożyć pasek z tektury falistej na pół, tak aby szerokość powstałego paska wynosiła około 5-6 centymetrów. Upewnij się, że kierunek małych pasków w nagłówku jest pionowy. Wykonaj wiele cięć poniżej. Następnie pociąć pasek na kilka części, tak aby każdy miał długość 2-3 centymetrów. Przekręć każdy detal palcami w rurkę, ale nie przy prostych obrotach, ale tak, jakbyś otarł coś między palcami. Da to świetność żywiołów kwiatowych.
 4. jak zrobić chaber z papieru4jak zrobić chaber z papieru5jak zrobić chaber z papieru6
 5. Po wykonaniu kilkudziesięciu takich elementów można zacząć składać chaber. Najpierw nasmaruj kubek klejem, a następnie w kółko zacznij przyklejać małe kwiaty. Po zakończeniu pierwszej rundy poczekaj, aż klej wyschnie, a następnie kontynuuj. Kwiaty, które znajdują się bliżej centrum, należy nieznacznie skrócić. Są łatwiejsze do przyklejenia za pomocą pincety.
 6. jak zrobić chaber z papieru7jak zrobić chaber z papieru8jak zrobić chaber z papieru9
 7. Z zielonego papieru zwiniętego na pół wyciąć kilka wąskich i długich liści. Przyklej je do łodygi. Pozostaje wyprostować liście i sam kwiat, nadając mu objętość, a hack jest gotowy. Kilka z tych kwiatów, umieszczonych w wazonie, zachwyci cię przez długi czas, przypominając słoneczne lato. Praca jest oczywiście pracochłonna i monotonna, ale wynik jest tego wart.
jak zrobić chaber z papieru10jak zrobić chaber z papieru11jak zrobić chaber z papieru12

Możesz zrobić inne piękne kwiaty z tektury falistej, na przykład piwonie .